Оржицька районна рада

Засідання комісії з питань освіти

Переглядів: 526

14 липня поточного року відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту, молодіжної політики,  фізичної культури та спорту (голова комісії – Олександр Лантух).

На розгляд депутатів були внесені два питання порядку денного вісімнадцятої сесії районної ради сьомого скликання, проведення якої  заплановано на 19 липня 2017 року, про реорганізацію загальноосвітніх навчальних закладів Оржицького району Полтавської області та створення філій опорного закладу «Оржицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені І.Я. Франка» та опорного закладу «Новооржицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Оржицької районної ради Полтавської області».

До обговорення цих питань окрім членів вищезгаданої комісії були залучені заступник голови районної ради Василь Яковенко, заступник райдержадміністрації Сергій Перетятько, депутат районної ради Микола Чепа, голови сіл Воронинці, Онішки, Новооржицьке, Черевки та директори шкіл, заклади яких підлягатимуть реорганізації.

Про необхідність поступового реформування мережі освіти в районі говорила начальник відділу освіти райдержадміністрації Наталія Стасенко. Вона зазначила, що реорганізація шкіл та створення їх філій  передбачають певні зміни, які дадуть змогу в подальшому досягнути нових, якісних результатів в навчально-виховному процесі.

Найбільш актуальним на сьогодні є необхідність створення єдиного гармонійного простору для забезпечення рівного доступу дітей до якісної освіти. Саме такі можливості для вихованців  можуть надати навчальні заклади, утворені по типу «опорна школа – філії». Сьогодні учень потребує колективу, однокласників, а ми його утримуємо на індивідуальній формі навчання за демографічною ситуацією, аргументуючи, що це краще, ніж підвозити  до найближчої школи з повноцінним класом і відповідними умовами. Тому, створювати філії потрібно там, де «штучно» утримуємо школи І-ІІІ ступенів, у яких у 10-11 класах навчаються по 2-3 дітей, коли до найближчого закладу відстань – 3-5 км або 7-8 км  і є можливість підвозу, або ж зі шкіл І-ІІ ступенів, учні яких повну середню освіту здобувають в опорних школах. Крім цього, при створенні філій, вихованці останніх на законних підставах матимуть змогу, використовуючи «Шкільний автобус», відвідувати різноманітні гуртки та факультативи, що діють на базі опорних шкіл. На сьогоднішній день Оржицький та Новоржицький навчальні заклади  рішенням сесії районної ради визнані опорними. Вони територіально доступні для підвезення учнів з навколишніх сіл, забезпечені кваліфікованими педагогічними кадрами, мають сучасну матеріально-технічну і навчально-методичну базу. До того ж, всі навчальні заклади, які реорганізуються у філії, а це Онішківська, Плехівська, Воронинцівська та Хорошківська загальноосвітні школи, так і залишаться І-ІІ ступенів, змінивши лише юридичний статус.

Не всі присутні підтримали таку оптимізацію мережі навчальних закладів. Зокрема, хвилювали питання розподілу фінансування між опорною школою та філіями, можливої ротації кадрового потенціалу та закриття  філій одноосібно директором опорного закладу та інші.

Начальник відділу освіти райдержадміністрації Наталія Стасенко відповіла на всі запитання, навела позитивні приклади реорганізації опорних закладів та створення філій в інших районах Полтавщини. Запевнила, що рішення про закриття будь-якого навчального закладу буде прийматися засновником, тобто депутатами районної ради за згодою громад, на території яких розташована школа. Було наголошено, що ухвалені рішення щодо реорганізації опорних закладів та створення їх філій стануть підставою для отримання фінансової допомоги з державного бюджету на розвиток навчальних закладів.

Депутати вислухали думки директорів майбутніх філій, голів громад, де відбуватиметься  реорганізація шкіл в філії опорних закладів та рекомендували внести порушені питання на розгляд вісімнадцятої сесії районної ради сьомого скликання для подальшого їх обговорення всім складом депутатського корпусу та ухвалення  виваженого рішення.

Прес-служба районної ради« повернутися до списку новин