Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові районної ради

Переглядів: 542

14 червня цього року відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради.

Участь у роботі Координаційної ради взяли заступник голови районної державної адміністрації Сергій Перетятько, керівники  управлінь,  відділів та секторів райдержадміністрації.

Про призначення субсидій на житлово-комунальні послуги  на наступний термін говорила начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Лідія Матвієнко. Зокрема, вона зазначила, що згідно нового механізму обрахування субсидій для їх призначення враховується дохід, без урахування податку з доходів фізичних осіб, за чотири  квартали, що передують місяцю, з якого призначається субсидія. Також Лідія Миколаївна повідомила, що субсидія не буде призначатися у разі заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг. Тому, всі одержувачі субсидій, у яких є борги, повинні погасити заборгованість або звернутися до надавача послуг для укладення договору про реструктуризацію суми боргу. Тільки за таких умов буде призначена субсидія.

Далі спеціаліст відділу з управління майном, що належить до спільної власності територіальних громад району  (комунальної   власності) Іван Несміян націлив сільських, селищних голів на роботу щодо участі територіальних громад  в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад Полтавської обласної ради. Він зупинився на умовах участі у конкурсі, окреслив напрями, за якими будуть розроблятися проекти. Голова районної ради Володимир Козина зауважив, що Оржицький район зарекомендував себе одним із кращих по розробці проектів  та їх подальшому втіленню у життя. Тому порекомендував  надалі не втрачати позицій у цьому питанні та взяти участь у конкурсі проектів з метою залучення додаткових коштів для  вирішення актуальних питань громад району.

У наступному  питанні  йшлося про обласну програму „Бюджет участі Полтавської області на 2017-2020 роки”. Бюджет участі Полтавської області – це процес взаємодії органів місцевого самоврядування з громадськістю, спрямований на залучення мешканців Полтавської області до участі в бюджетному процесі через подання проектів та проведення відкритого громадського голосування за такі проекти з подальшим фінансуванням  їхньої реалізації. Така робота  сприятиме налагодженню  співпраці мешканців громад з органами місцевого самоврядування та підвищенню громадської активності при вирішенні важливих питань розвитку територій.

Далі спеціаліст відділу з питань організаційного забезпечення діяльності ради, її постійних комісій, депутатів Оксана Звіздай запросила сільських, селищних голів до членства в  Асоціації „ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА АСОЦІАЦІЯ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ” для більш ефективного здійснення своїх повноважень, сприяння розвитку, узгодження дій, захисту прав та інтересів територіальних громад області, а також можливості залучення спеціалістів обласного та державного рівня до проведення навчань з актуальних питань на території району.

У «Різному» йшлося про прийняття закладів культури  у спільну власність територіальних громад Оржицького району, про перспективи об’єднання територіальних громад та інше.

Активну участь у обговоренні взяли Оржицький селищний голова Олена Сидоренко, Плехівський сільський голова Сергій Таран, Золотухинський сільський голова Сергій Несен.

З розглянутих питань були прийняті відповідні рекомендації.

Прес-служба районної ради

« повернутися до списку новин