Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

ДФС попереджає: Дотримання законодавства з питань оплати праці – запорука успішного бізнесу та соціальної стабільності в суспільстві

Переглядів: 523

Законом України  від 21.12.2016 № 1801 - VIII "Про Державний бюджет України на 2017 рік" з 1 січня 2017 року встановлена мінімальна заробітна плата в сумі 3200 грн.

Об’єктивно, у поточному році у зв’язку із ростом мінімальної заробітної плати повинен прогнозуватися ріст відповідних платежів.

Тому, з метою збільшення надходжень податків та єдиного внеску до бюджетів, органами державної фіскальної служби області вживається ряд заходів щодо забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

Основною метою органів фіскальної служби області на даному напрямку є не застосування великих штрафів, які приведуть підприємство до зупинки та банкрутства, а забезпечення виплати заробітної плати на рівні не менше мінімального для найбільшого кола працівників та легалізація їх робочих місць.

Штраф буде останнім аргументом у діалозі з роботодавцем щодо необхідності дотримання трудового законодавства та буде застосований лише у крайніх випадках до тих роботодавців хто продовжуватиме виплачувати заробітну плату «у конверті» та так би мовити «не зрозуміє», що недоплата заробітної плати не лише впливає на добробут і настрій населення, а й забезпечує додаткове наповнення бюджету.

Слід зазначити, що суттєвих змін зазнала стаття 265 Кодексу законів про працю України, яка, окрім нових санкцій, передбачає збільшення старих штрафів, які прив’язані до мінімальної зарплати у розмірі 3200 гривень. Зокрема, за кожного неоформленого співробітника роботодавцю загрожує штраф у розмірі 96 тисяч гривень. Разом з цим, повноваженнями щодо застосування таких штрафів наділені інспектори із праці територіальних органів Держпраці України.

Шановні платники податків!

Звертаємося до вас із проханням та вимогою не допускати порушень законодавства про оплату праці, не наражати себе на застосування штрафних санкцій, бути відповідальними перед своїми працівниками та суспільством. Тільки так ми збудуємо вільну та процвітаючу Україну. 

Головне управління ДФС у Полтавській області
Веб- сайт ДФС у Полтавській області
Poltava.sfs.gov.ua

Якщо у вас виникають питання з застосування податкового законодавства, Ви завжди можете звернутись за номером 0-800-501-007 (інформаційно – довідковий департамент ДФС України ). Всі дзвінки безкоштовні зі стаціонарних  телефонів щоденно з 8-00 до 20-00 години  крім суботи та неділі, або на електронну адресу idd@sfs.gov.ua

« повернутися до списку новин