Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Як зміниться сільська медицина: затверджено Порядок формування спроможних мереж

Переглядів: 423

Міністерство охорони здоров’я разом із Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розробили й затвердили Порядок формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги.

Тепер є законодавче підґрунтя для прийняття планів розбудови мережі «первинки» у сільській місцевості, щоб кожен українець, незалежно від місця проживання, міг своєчасно отримати якісну медичну допомогу.

Понад 13 мільйонів українців, які живуть у селах, потребують кращого доступу до якісних медичних послуг. Тому першочергове завдання – створити мережу медзакладів, щоб людям не доводилося долати десятки кілометрів до найближчої амбулаторії, а лікарі були зацікавлені їхати працювати в села.

Наприкінці минулого року набув чинності Закон «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості». У бюджеті передбачено п’ять мільярдів гривень, які зокрема використають для будівництва нових амбулаторій, житла для лікарів, придбання медичного обладнання і службового транспорту.

У грудні минулого року Уряд доручив Міністерству охорони здоров’я разом із Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розробити й затвердити Порядок формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги. Нині він є дійсним і визначає критерії розроблення й затвердження плану мережі «первинки». Йдеться про перспективні довгострокові плани розбудови мережі у сільській місцевості, щоби житель кожного населеного пункту міг отримати якісну медичну допомогу.

Райони й об’єднані територіальні громади уже почали підготовку планів. Після ухвалення на обласному рівні й погодження в МОЗ України Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства куруватиме процес розбудови мережі.

Спроможна мережа надання первинної медичної допомоги передбачає, що навіть якщо у вашому населеному пункті не буде кабінету лікаря чи амбулаторії, то вони розташовуватимуться таким чином, що лікар за необхідності зможе швидко приїхати до пацієнта. Саме для таких випадків передбачено, що лікарі матимуть службовий транспорт.

Не менш важливо, щоб медична допомога була не тільки доступною, а й якісною і щоб кваліфіковані лікарі хотіли працювати у селах. Тому частину коштів спрямують на оснащення закладів охорони здоров’я, закупівлю сучасного обладнання. Крім того, медпрацівники у багатьох селах отримуватимуть житло безоплатно, а оплата усіх лікарів «первинки» уже до кінця року суттєво зміниться, коли заклади охорони здоров’я долучаться до медреформи і підпишуть договори з НСЗУ.

Прес-служба МОЗ України

« повернутися до списку новин