Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

МІНПРИРОДИ УКРАЇНИ: НА СУЛІ ЗНАЧНЕ ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ВОДИ, АЛЕ СИТУАЦІЯ З ЇЇ ЯКІСТЮ НЕ ПОКРАЩИЛАСЬ

Переглядів: 577

Оржиця, Сула, екологія, вода, забрудненняДержавна екологічна інспекція у Полтавській області отримала інформацію про значне підвищення рівня води у р. Сула (м. Лубни) та фіксації факту зміни кольору води і наявності дохлої риби.

Національний природний парк “Нижньосульський” повідомив про потрапляння каналізаційних нечистот до р. Сула внаслідок сильних злив у Лубенському та Чорнухинському районах Полтавської області, в результаті чого в межах території  парку “Нижньосульський” виявлено факти масової загибелі риби.

Спеціалістами Держекоінспекції здійснено виїзд для підтвердження чи заперечення вищевикладеної інформації. Спільно з начальником Оржицького РС ГУДСМС у Полтавській області, директором НПП “Нижньосульський”, представником Оржицької РДА  проведено натурне обстеження акваторії та прибережної смуги частини р. Сула,  в ході якого виявлено: вода в р. Сула каламутна, темно-коричневого кольору, запах специфічний (фекальний), нафтові плями на поверхні відсутні, розчинний кисень 0,5 мг/дм3 (норма від 4,0 мг/дм3), температура води 26,1 0С. По урізу води р. Сула в межах НПП “Нижньосульський” (в межах с. Малоселецьке Оржицького р-ну Полтавської області) виявлено загиблу рибу в незначній кількості, розміром від 7 см до 15 см. На частині вищевказаній акваторії виявлено явище замору риби (асфіксія). З метою контролю встановлених нормативів ГДК на вищевказаній акваторії р. Сула відібрано проби поверхневої води.

Спільно з представником ГУ ДСНС України у Полтавській області та водолазної служби проведено натурне обстеження акваторії та прибережної зони частини р. Сула (території міського пляжу м. Лубни) виявлено ідентичні вищезгаданим проблеми. Загиблої риби не виявлено.

З метою контролю встановлених нормативів гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин на вищевказаній акваторії р. Сула відібрано проби поверхневої води, повідомляє МІНПРИРОДИ УКРАЇНИ.

« повернутися до списку новин