Оржицька районна рада

Увага грип! Час робити щеплення

Переглядів: 555

Оржиця, ЦРЛ, щепленняВ районі як і в Україні розпочався сезон захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції.  І хоча активність грипу залишається низькою (у жодній з областей епідемічний поріг захворюваності на грип та ГРЗ не перевищений), саме час подбати про захист.

Найкращим профілактичним та економічно доцільним засобом захисту від грипу є профілактичні щеплення.

В Оржицький  район в аптечну мережу вже надійшла вакцина проти грипу актуальна на епідсезон 2017-2018 років.  Заклади охорони здоров’я району забезпечили можливість щеплення  своїх медичних працівників. Адже вони перебувають у постійному контакті з хворими. Також особливо важливими профілактичні щеплення є для людей із групи ризику – дітей, вагітних та породілль, осіб, старших 65 років, осіб з ослабленим імунітетом, онкологічними, хронічними та неврологічними (хвороби головного та спинного мозку, церебральний параліч, епілепсія, інсульт, розумова відсталість) захворюваннями, ожирінням. Для цих людей грип становить особливу загрозу.

Щеплення рекомендуємо робити впродовж всього сезону грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів. Щеплення проти грипу не входять до національного календаря щеплень, а відтак, ці вакцини не закуповуються за кошти державного бюджету. Вони можуть купуватися за кошти місцевих бюджетів, за власні кошти пацієнтом та за кошти роботодавця. По мережі закладів охорони здоров’я району організовано пункти щеплень при амбулаторіях ЗПСМ. Щеплення проводиться після огляду лікаря.

Хто бажає провести щеплення прохання звертатися до свого сімейного лікаря.

Прес-повідомлення Оржицької ЦРЛ« повернутися до списку новин