Оржицька районна рада

За матеріалами сесії районної ради: як виконувалася комплексна програма освітньої галузі району в 2016 році

Переглядів: 509

Оржиця, районна рада, сесія, освіта, програмаПрограма була затверджена рішенням восьмої сесії районної ради сьомого скликання в червні 2016 року, з метою забезпечення державних гарантій щодо рівного доступу до здобуття якісної освіти, приведення системи освітньої роботи у відповідність до потреб дитини, створення умов для ефективного навчально-методичного та матеріально-технічного забезпечення закладів освіти району за пропозицією відділу освіти Оржицької районної державної адміністрації.

У 2016 році у рамках реалізації Комплексної програми розвитку освітньої галузі району робота відділу освіти була спрямована на виконання таких пріоритетних завдань,створення належних санітарно-гігієнічних умов утримання дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, проведення поточних та капітальних ремонтів закладів освіти, здійснення заходів з енергозбереження, модернізації навчально-методичної та матеріально-технічної бази загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів, виявлення обдарованих і талановитих дітей та молоді та створення умов для її розвитку, забезпечення ефективності виявлення та підтримки творчої праці вчителів, підвищення їхньої професійної майстерності, популяризації педагогічних здобутків. Реалізація Програми стала можливою за рахунок активної участі у її виконання місцевих органів самоврядування.

В умовах державного реформування освіти та підвищення рівня надання послуг у районі забезпечена потреба  у здобутті дошкільної освіти дітьми відповідного віку. На території усіх сільських та селищних рад стабільно працює 22 дошкільні установи, які відвідують 790 вихованців. Охоплення дітей 3-6 років різними формами дошкільної освіти складає 83%. 

Стабільна робота закладів та збільшення народжуваності зумовили збільшення кількості груп, вихованців. Зокрема, протягом останніх років було відкрито по другій групі в Денисівському ДНЗ „Казка” та Савинському ДНЗ „Берізка”, розширене приміщення і разом з тим збільшено мережу вихованців  Зарізького ДНЗ „Сонечко”. У вересні 2016 року відкриті ще дві додаткові групи: у Оржицькому ДНЗ „Дзвіночок” та Плехівському ДНЗ „Малятко”, які відвідують відповідно 20 та 12 дітей, 23 грудня 2016 року прийняте рішення про відкриття другої групи в Чайківщинському дошкільному навчальному закладі „Оленка”, який відвідує 36 дітей із сіл Чайківщина та Старий Іржавець.

Протягом 2016 року у дошкільних навчальних закладах проведені капітальні та поточні ремонти на загальну суму 1 млн. 707 тис. грн., з них 55,9 тис. грн. на заміну  12  віконних блоків та 4 дверей у Тарасенківському ДНЗ, більше, ніж 70 тис. грн. на частковий ремонт даху Новооржицького дошкільного навчального закладу, 173 тис. грн. на придбання твердопаливного котла та заміну системи опалення Денисівського дошкільного навчального закладу, замінено 87 віконних блоків в Оржицькому, Чевельчанському, Савинському, Новооржицькому, Круподеринському, Лазірківському, Денисівському дошкільних закладах на суму 556 тис. грн.

 Усього використано коштів обласного бюджету 137,0 тис. грн., районного -100 тис.грн., бюджетів місцевих рад – 355,6 тис. грн., батьківських та спонсорських коштів  –  131,8 тис. грн., державної субвенції  –  270 тис. грн.

Матеріально-технічна база закладів стабільно поновлюється. Протягом 2016 року оновлено матеріальну базу  ДНЗ району на 423,9 тис.грн., з них використано коштів районного бюджету 71,2 тис. грн.,  місцевих рад  – 242,1тис. грн., батьківських та спонсорських коштів на суму 110,7 тис. грн.

Придбано 4 електроплити на загальну суму 39,8 тис. грн. (за кошти місцевих рад у Оржицький, Савинський, Чевельчанський ДНЗ відповідно 9833 грн., 12600 грн., 8700 грн. та районного бюджету для Плехівського ДНЗ (8700 грн.), 3 холодильники (в Оржицький, Лазірківський та Лукімський ДНЗ загальною вартістю 22770 грн.), електром’ясорубка в Оржицький ДНЗ вартістю 11333 грн.), жарочну шафу для Новооржицького ДНЗ на суму 10 тис. грн.

Придбані ігрові майданчики для 3-х дошкільних закладів (Лазірківський  –70,0 тис. грн., Круподеринський –  21,8 тис. грн.,Черевківський – 30,0 тис. грн.), меблі для 10-ти дошкільних закладів, ПК для Селикоселецького та Чевельчанського ДНЗ.

Окрім того, у цьому році проведена атестація робочих місць 4 дошкільних закладів. Загальною вартістю 3.2 тис. грн.

Питань залишається ще багато: це придбання офісної техніки для ДНЗ,  пральних машин професійного типу для великих ДНЗ, вартість яких становить від 30 тис. грн, консольного насосу великої потужності для Лазірківського ДНЗ, підведення постійної електромережі до Новооржицького ДНЗ. Вирішити ці питання можна вирішити лише спільними зусиллями.

З метою створення належних санітарно-гігієнічних умов утримання дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів забезпечено дотримання температурного режиму. Додатково на виконання Програми з районного бюджету було виділено 1 365 тис. грн. (для ДНЗ – 667 тис. грн., для ЗНЗ – 673,8 тис. грн.) на оплату спожитого природного газу та 40 тис. грн. (для ДНЗ – 30 тис. грн., для ЗНЗ – 10 тис. грн.) на оплату електроенергії. Проведено заміри опору ізоляції по навчальних закладах на загальну суму 33,0 тис. грн. ( 18 тис. грн. – ЗНЗ, 15 тис. грн. – ДНЗ).

З метою реалізації заходів з енергозбереження проведено капітальні ремонти по заміні віконних блоків у 10 загальноосвітніх навчальних закладах на 957 тис. грн., з них 530 тис. грн. – кошти державного бюджету та 427 тис. грн. – кошти районного та місцевих бюджетів. Проведено поточні ремонти по заміні 7 віконних блоків в Денисівській ЗОШ І-ІІІ ступенів на суму 39,0 тис. грн. та 7 вікон і 2-х дверей у Тарасенківській ЗОШ І-ІІ ступенів на 49,0 тис. грн. за кошти сільських рад.

Протягом року проведено капітальний ремонт спортивного залу Оржицької ЗОШ І-ІІІ ступенів на суму 554 тис. грн.

З метою модернізації  матеріально-технічної бази та впорядкування майнових прав загальноосвітніх навчальних закладів виготовлено технічні паспорти на об’єкти нерухомого майна для 8 навчальних закладів (ДНЗ – 1, ЗНЗ – 7) на суму 49,0 тис. грн. (2 об’єкти з районного бюджету, 6 – місцевих бюджетів). Виготовлено технічну документацію із землеустрою для  3 навчальних закладів на суму 15 тис. грн. Придбано електричні плити для Величківської та Савинської І-ІІ ступенів на суму 22,0 тис. грн. за кошти районного бюджету та для Чевельчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів на суму 19,0 тис. грн. за кошти сільської ради.

З метою оновлення навчально-методичного забезпечення закладів освіти у 2016 році придбано спортивного обладнання та інвентарю на суму 59,790 тис. грн. за кошти районного бюджету. Це баскетбольні, футбольні та волейбольні м’ячі, спортивне взуття, обладнання для настільного тенісу, баскетбольні щити, кільця та сітки, гімнастичній стінки, 5 канатів. За рахунок коштів сільської ради для Яблунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів було додатково придбано спортивне обладнання на суму 7,1 тис. грн.

Також для Яблунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів за кошти сільської ради було придбано музичне обладнання на суму 36 тис. грн.

Для забезпечення реалізації державних вимог з предмету „Захист Вітчизни” проводяться  роботи по обладнанню кімнати для зберігання зброї у Оржицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів на загальну суму 10,7 тис. грн.

Досить гостро на даний момент стоїть питання забезпечення навчальних закладів сучасним комп’ютерним обладнанням. На початок 2016 року середнє навантаження  на 1 ПК становило 7 учнів 1-11 класів. 258 комп’ютерів (92% від загальної кількості ПК) мали термін придбання понад 5 років і були морально-застарілими.

За рахунок виконання Комплексної програми сільськими радами було оновлено комп’ютерну техніку у 7 загальноосвітніх навчальних закладах. Протягом 2016  року було придбано 7 ноутбуків (Круподеринська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 4, Староіржавецька ЗОШ І-ІІІ ступенів – 2, Великоселецька ЗОШ І-ІІ ступенів – 1), 16 стаціонарних комп’ютерів (Лазірківська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 3, Чевельчанська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 7, Круподеринської ЗОШ І-ІІІ ступенів – 6),  8 системних блоків для модернізації ПК у Яблунівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, 2 мультимедійні проектори для Круподеринської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Денисівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та інтерактивний комплекс (ноутбук+мільтимедійний проектор+інтерактивна дошка) для Яблунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. За кошти районного бюджету модернізовано 2 ПК для Плехівської ЗОШ І-ІІ ступенів.

До мережі Інтернет підключено 21 загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів та І-ІІ ступенів (91% від загальної кількості ЗНЗ).

Комплексна програма розвитку освітньої галузі району покликана вирішити питання щодо організації навчання та виховання обдарованої учнівської молоді.

Однією з цілеспрямованих форм роботи з обдарованою молоддю є проведення предметних олімпіад.

Щорічно школярі беруть участь І та ІІ  етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін. Учні-переможці районного етапу олімпіад захищають честь району на обласному рівні. У 2016 році переможцями та призерами ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін стали 11 учнів: І місце – 2, ІІ місце – 5, ІІІ місце – 4. Учениця Оржицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Гукало Ольга стала однією з найкращих серед обдарованих дітей не тільки в області, а і в Україні, виборовши перемогу на всеукраїнському етапі олімпіади з хімії.

Обдарована молодь залучається до науково-дослідницької, експериментальної, творчої діяльності в Малій академії наук. У 2016 році призерами ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН стали 2 учні Новооржицької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

З кожним роком все більше учнів залучається до участі у інтерактивних конкурсах з базових дисциплін. Це такі конкурси як „Кенгуру” –  конкурс для знавців математики, фізичний конкурс „Левеня”, конкурс з інформаційних технологій „Бобер”, конкурс з української мови „Соняшник”, конкурс з англійської мови „Гринвіч”, історичний конкурс „Лелека”.

З метою  підвищення престижу української мови і літератури, стимулювання учнівської молоді до вивчення рідної мови, щорічно учні району залучаються до участі у Міжнародному конкурсі з української мови імені  Петра Яцика та Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Учні району систематично залучаються до участі у районних та обласних конкурсах мистецького спрямування: конкурс-огляд художньої самодіяльності „Веселка”, конкурс-огляд команд КВК, конкурс юних гумористів „Посміхнемось щиро Вишні”, різноманітні конкурси з декоративно-прикладного мистецтва та інші. У 2016 році призерами обласних етапів конкурсів стали 8 учнів ЗНЗ району.

З метою виявлення та підтримки юних спортсменів проводиться районна Спартакіада школярів, до участі в якій у 2016 році було залучено 814 учнів (39% від загальної кількості учнів 1-11 класів). Юні спортсмени протягом року 4 рази ставали чемпіонами області з легкоатлетичних видів змагань та 5 разів призерами обласної Спартакіади школярів.

Створено систему адресної підтримки талановитих та обдарованих дітей. Учні району, переможці учнівських олімпіад та члени малої академії наук, направляються для навчання в навчально-оздоровчий комплекс „Ерудит” при Кременчуцькому педагогічному училищі імені А.С. Макаренка (У 2016 році було направлено 34 учні).

У рамках Комплексної програми розвитку освітньої галузі Оржицького району  на 2016 рік проводиться виплата грошової винагороди та премії переможцям ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, переможцям ІІ етапу Конкурсу-захисту МАН, призерам обласної Спартакіади школярів, переможцям обласного та всеукраїнського етапів мистецьких конкурсів та вчителям, які їх підготували. У 2016 році виплачено грошові винагороди учням на суму 5 450 грн.

З метою підтримки творчої праці педагогів, підвищення їхньої професійної майстерності у 2016 році було виплачено премії на суму 6300 грн. вчителям, які підготували переможців обласного та всеукраїнського етапів олімпіад, конкурсів та змагань, та 1700 грн. учителям-переможцям І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу „Учитель року”.

У зв’язку із закінченням терміну реалізації Програми відділом освіти була розроблена та представлена на затвердження чотирнадцятої сесії районної ради сьомого скликання, яка відбулася 15 лютого ц.р., Комплексна програма розвитку освітньої галузі району на 2017-2021 роки.

За матеріалами відділу освіти Оржицької РДА

 « повернутися до списку новин