Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Оржицька ЦРЛ застерігає: Обережно – кір!

Переглядів: 567

Кір – небезпечне вірусне захворювання, що є однією із основних причин дитячої смертності у світі.

Кір як окреме захворювання відоме понад 2000 років. Під час І світової війни у французькій армії на кір занедужало понад 76 000 солдатів, померло 1470 осіб – це більше, ніж від скарлатини і дифтерії, разом узятих. За даними Міністерства охорони здоров’я України за 6 місяців поточного року зареєстровано 958 випадків кору. Серед тих, хто захворів 60 % – діти, при чому 70% з них не мали жодного щеплення проти кору. 2 дитини в Одеській області померли внаслідок ускладнень від кору.

Інфекція дуже швидко поширюється безпосередньо від хворого до здорового. Передача вірусу відбувається повітряно-краплинним шляхом. Віруси у великій кількості містяться у слині, носовому слизі, виділеннях з кон’юнктиви, у повітря потрапляють під час кашлю, чхання і легко поширюються в приміщенні. Є дані, що навіть перебуваючи на відстані від хворого 10 м. можна легко заразитися. Тому інфекція досить легко поширюється в закритих колективах, де хворіє до 95% людей. Інкубаційний період становить 9-11 днів. Захворювання починається з підвищення температури, ломоти в тілі. Практично одночасно з’являється утруднення носового дихання, сухий кашель, світлобоязнь, різь в очах. На другий день з’являються висипи на слизовій оболонці м’якого піднебіння.  Десь на четвертий день хвороби з’являються висипи на шкірі. Вони мають етапність, поширюються з голови до ніг.

Небезпечним  для життя є важкий перебіг кору та його ускладнення. У вагітних на тлі кору можуть бути передчасні пологи, самовільні аборти. Надзвичайно серйозним ускладненням є корові енцефаліти, смертність при яких становить 20-25%. Після перенесених уражень нервової системи можуть залишатись тяжкі наслідки у вигляді порушень рухливості та порушень мови.    Кір відноситься до керованих інфекцій, оскільки існує вакцина проти кору та календарем щеплень передбачена обов’язкова  вакцинація, яка на нашій території була введена у 1967 році. Говорити про відсутність кору можна лише тоді, коли буде вакциновано не менше 97% населення.  Складна епідемічна ситуація щодо захворюваності на кір склалась внаслідок накопичення значного невакцинованого прошарку серед населення. В районі з початку року зареєстровано один випадок захворювання на кір у дитини, лабораторно підтверджений. В області всього зареєстровано  чотири випадки. Отже процес вакцинації є дуже актуальним. Забезпеченість вакцинами сьогодні дозволяє проводити планові щеплення у тому числі і від кору. Тому прохання до батьків завчасно звернутися до сімейних лікарів та провести щеплення своїм дітям згідно календаря щеплень (у 12 місяців та 6 років).  В Україні використовується комплексна вакцина від кору, паротиту і краснухи (КПК). Вона безпечна, ефективна, і забезпечує тривалий захист. Для найкращого захисту дитина повинна отримати дві дози КПК вакцини. Якщо з якихось причин дитина не була вакцинована відповідно до календаря профілактичних щеплень, можлива вакцинація КПК з інтервалом 1 місяць, для цього необхідно звернітися за консультацією до лікаря.

При появі перших ознак захворювання слід негайно звернутися до лікаря.

Прес-повідомлення Оржицької ЦРЛ

« повернутися до списку новин