Оржицька районна рада

Необхідно будувати шлюз-регулятор на річці Сула

Переглядів: 1144

Оржиця, райрада, Звернення, будівництво, шлюз, ТарасівкаОстаннім часом загострилася проблемна екологічна ситуація на Оржиччині. Пожежі на торфовищах і обміління водоймищ – серед найбільших екологічних проблем району.

Районна влада разом з депутатським корпусом минулого скликання намагається частково вирішити цю проблему шляхом будівництва перекатів на малих річках будівництва шлюзу-регулятора на р. Сулі  поблизу с. Тарасівка.

Завдяки таким ініціативам минулої і нинішньої влади, депутатського корпусу гідно з регіональною цільовою програмою розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення річки Дніпро у Полтавській області на період до 2021 року, затвердженою рішенням Полтавської обласної ради від 23.05.2013 року розроблено проект будівництва водорегулюючої споруди – шлюза-регулятора на річці Сула в районі   с. Тарасівка Оржицького району Полтавської області.

Даний проект пройшов державну будівельну експертизу (експертний висновок ДП „Укрдержбудекспертиза” № 17-0050-16 П (17-2254-15 Н)  від 18.03.2016 р.).

Щоб в чергове привернути увагу влади до цієї проблеми в ході проведення сьомої сесії районної ради депутати прийняли Звернення до Кабінету Міністрів України, народного депутата України Іщейкіна К.Є. щодо фінансування будівництва водорегулюючої споруди на р. Сула в районі с. Тарасівка (автор голова районної ради Володимир Козина).

В Зверненні говориться: «В останні роки в зв’язку із зміною кліматичних умов різко знизився рівень поверхневих та підгрунтових вод в піймах річок Сула, Оржиця, Сліпорід та на прилеглих територіях Оржицького, Семенівського, Хорольського, Лубенського районів, що призвело до виникнення ряду екологічних та техногенних проблем:

-   вигорає водно-болотна рослинність;

-   відбуваються торф'яні пожежі;

-   зникли природні нерестовища риби;

-   знизився рівень води в колодязях, висохли ставки;

- знизилась рекреаційна привабливість території Національного природного парку „Нижньосульський”.

Згідно з регіональною цільовою програмою розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення річки Дніпро у Полтавській області на період до 2021 року, затвердженою рішенням Полтавської обласної ради від 23.05.2013 року розроблено проект будівництва водорегулюючої споруди – шлюза-регулятора на річці Сула в районі  с. Тарасівка Оржицького району Полтавської області.

Даний проект пройшов державну будівельну експертизу (експертний висновок ДП „Укрдержбудекспертиза” № 17-0050-16 П (17-2254-15 Н) від 18.03.2016 р.).

Загальна вартість будівництва в цінах 2015 року складає 27747167 грн.

Будівництво шлюза-регулятора дасть змогу акумулювати стоки ріки Сула вище села Тарасівка, підняти рівень води в річці до 1 метра. Це забезпечить обводнення території, убезпечить торф'яні поклади від загорання, створить сприятливі умови для життя риби, водноболотної флори та фауни, підніме рівень підгрунтових вод на прилеглих територіях.

Крім цього, реалізується можливість більш скороченого автомобільного сполучення між Оржицьким та Семенівським районами.

Виходячи з цього, просимо Вас при внесенні змін до програм – соціально економічного розвитку та Державного бюджету України  на 2016 рік включити даний об’єкт для фінансування за рахунок коштів державного бюджету».

Прес-служба районної ради« повернутися до списку новин