Оржицька районна рада

Стоп. Нелегальні засоби захисту рослин

Переглядів: 241

Використання пестицидів в Україні регламентовано ЗУ «Про пестициди і агрохімікати», «Про захист рослин» та низкою нормативно – правових актів. До Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні відносяться ті, які пройшли державну реєстрацію.

Відповідно до ЗУ «Про пестициди і агрохімікати» - фальсифіковані пестициди і агрохімікати продукція, яка не відповідає встановленим вимогам, що висуваються до пестицидів і агрохімікатів, у тому числі вимогам щодо маркування та пакування, розміщення інформації про товар на його упаковці. За різними даними частка фальсифікату пестицидів на ринку України складає 20-30 відсотків об’єму ринку, а кількість підроблених препаратів, призначених для роздрібного продажу населенню, перевищує – 50 відсотків. При цьому достовірні статистичні дані щодо кількості підробок ЗЗР на ринку відсутні. Як правило, підробляють ті препарати, які вже давно зарекомендували себе на ринку і користуються попитом у сільгоспвиробників. Фальсифіковані пестициди становлять особливу небезпеку, оскільки інформація про їх небезпеку відсутня. Фальсифікована продукція – це свідомо змінена (підроблена) продукція, яка має приховані властивості, інформація про які є завідомо неповною чи недостовірною.

Як захистити себе від підробок:

- купувати пестициди потрібно лише у офіційних дистриб’юторів, у спеціалізованих магазинах і відомих фірмах, котрі добре себе зарекомендували на ринку пестицидів;

- постачальники ЗЗР повинні мати сертифікати відповідності на препарати , що реалізуються;

- упаковка має бути заводською, а не кустарною. Особливу увагу слід звернути на наявність голограми, захисних плівок, номерів партії;

- інформація на етикетці має бути надрукована чітким шрифтом, українською мовою із зазначенням назви постачальника та його адреси в Україні, діючої речовини, назву препарату, номер партії, дата виготовлення та термін придатності, найменування фірми виробника, регламенту застосування. Етикетка повинна міцно кріпитися до упаковки.

Памятайте: підроблені пестициди і агрохімікати шкідливі для вашого здоров’я. небезпечні для довкілля, токсичні для врожаїв.

Провідний спеціаліст відділу контролю
за обігом засобів захисту рослин
управління фітосанітарної безпеки
Головного Управління  Держпродспоживслужби
в Полтавській області
                                                        
Олексій ГАЛАГАН


« повернутися до списку новин