Оржицька районна рада

Почастішали розбійні напади на беззахисних літніх людей

Переглядів: 647

Серед найбільш зухвалих і жорстоких злочинів, які супроводжувалися катуванням, є розбійні напади на беззахисних літніх людей. Таких фактів в минулому 2015 році зареєстровано близько 20. У одному випадку потерпіла жінка померла, в інших – люди зазнали тілесних ушкоджень різного ступеню тяжкості.

У січні цього року на території області вже зареєстровано 3 розбійних напади та 9 грабежів на літніх людей. У всіх випадках злочинці діють зухвало і жорстоко. Завдають беззахисним пенсіонерам тілесних ушкоджень і забирають останні заощадження та майно.

За таких обставин закликаю всіх громадян, які перебувають на території області, а також органи місцевого самоврядування, до тісної співпраці з поліцією з метою протидії розбійним нападам та грабежам на дану категорію осіб.

Прошу органи місцевого самоврядування створити в населених пунктах громадські патрулі із залученням представників виконавчих комітетів, мисливців та небайдужих громадян. Налагодити алгоритм взаємодії таких патрулів із місцевою поліцією.

Особливу увагу приділяти тим вулицям та дворам, де проживають літні одинокі люди.

Прошу місцеві редакції ЗМІ активно висвітлювати дану проблематику та доносити до людей рекомендації та поради, як уберегти себе від злочинних посягань та як діяти у разі небезпеки.

Звертаюся до громадян, чиї батьки та родичі проживають у віддалених населених пунктах. Навідуйте своїх родичів, кілька разів на день цікавтеся хоча б по телефону, як у них справи. У разі найменшої підозри про небезпеку – негайно інформуйте поліцію.

Закликаю органи влади на місцях, разом із територіальними підрозділами поліції, вжити заходів щодо встановлення кнопок тривожного виклику в населених пунктах, створення умов для постійного перебування на території обслуговування дільничних поліцейських та встановлення камер відео спостереження в найбільш криміногенних місцях районних центрів.

Шановні громадяни!

Закликаю усіх вас не бути байдужими й не залишатися осторонь цієї проблеми. Якщо у вас є інформація про скоєння чи підготовку до скоєння злочину, або вам відомо про осіб, що причетні до протиправної діяльності, їх місце перебування чи переховування – просимо негайно повідомляти поліцію будь-яким зручним для вас способом.

У свою чергу запевняю, що поліція вживатиме максимальних заходів для протидії злочинності і надання допомоги громадянам. У нас для цього і сил і засобів достатньо. Потрібна лише ваша підтримка та взаємодія.

Впевнений, що разом ми зможемо ефективно і якісно протидіяти правопорушенням та захистити літніх людей від посягань злочинців.

Начальник Головного управління Національної поліції

в Полтавській області Олег Бех

 (http://www.pl.npu.gov.ua/uk/publish/article/248436)« повернутися до списку новин