Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Вітання з Днем Конституції України та Днем молоді

Переглядів: 864

Дорогі земляки!

28 червня ми відзначаємо велике державне свято – День Конституції України. Це  перша Конституція незалежної України, котра стала основою розбудови нашої держави як повноправної учасниці світового співтовариства.

Народження Основного Закону України закріпило правові основи незалежної держави, її суверенітет і територіальну цілісність. Це стало найважливішим кроком у забезпеченні прав і свобод людини, сприяло подальшому зміцненню міжнародного авторитету нашої країни.

Відзначаючи це свято, ми повинні пам’ятати, що витоки свого історичного конституційного мислення ми ведемо від видатних вітчизняних державотворців – Володимира Великого, Ярослава Мудрого, Богдана Хмельницького, Михайла Грушевського. Згадаймо й про незабутнього гетьмана Пилипа Орлика, котрий ще у 1710 році створив прообраз першої української конституції – «Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорізького».

Ми прагнемо, щоб наші права і свободи, закріплені в Конституції України,  стали реальністю, щоб люди почували себе захищеними і впевнено дивилися у майбутнє. Коли кожен відчує, що його життя, здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека справді являють собою найвищу цінність, тоді ми зможемо з гордістю заявити: Україна стала повноцінною європейською державою з ефективно діючою Конституцією.

Проте не слід забувати, що конституційні норми, якими б передовими і демократичними вони не були, самі по собі не змінять життя на краще. Тому усім нам потрібно відчувати особисту відповідальність за все, що робиться у державі, самовіддано працювати заради розвитку та зміцнення України, яка є нашою спільною домівкою.

Цьогоріч День Конституції України співпав з Днем молоді. Тому хочу звернутися до молодого покоління. Шануйте ті демократичні завоювання, котрі ми здобули в роки незалежності! Будьте відповідальні перед власною совістю, попередніми, нинішніми та прийдешніми поколіннями за свою державу та за її майбутнє!

Україна розпочинається з кожного з нас. І нам під силу збудувати суспільство, в якому будуть створені умови для всебічного розвитку кожної людини, де панували б гуманізм, демократія, право, закон і справедливість – все те, що декларує і гарантує нам Основний Закон України.

Бажаю усім творчої енергії, незалежності думок та завзяття, щоб втілити в життя все, до чого прагне ваш розум, душа та тіло.

Зі святом, Оржиччина!

                    Голова районної ради                                                Володимир КОЗИНА

« повернутися до списку новин