Оржицька районна рада

В полі зору районних депутатів були питання розвитку фізкультури і спорту

Переглядів: 595

Оржиця, районна рада, депутати, фізкультура, спортВ ході проведення чотирнадцятої сесії районної ради сьомого скликання, яка відбулася 15 лютого ц.р. депутати розглянули питання «Про виконання Районної програми розвитку фізичної культури та спорту на 2012-2016 роки та затвердження Районної програми розвитку фізичної культури та спорту на 2017-2020 роки».

В інформації (доповідач Л.Васильчук - начальник сектору в справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації) про підсумки виконання програми за минулий період зокрема йшлося про те, що реалізація державної політики у сфері фізкультурно-спортивної діяльності в районі обумовлювалася виконанням Закону України «Про фізичну культуру і спорт» та обласною Програмою розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки, затвердженою рішенням дванадцятої  сесії шостого скликання від 29 серпня 2012 року.

Впродовж чотирьох років зроблено суттєві кроки для вирішення найбільш гострих проблем, що стосуються вдосконалення форм залучення різних груп населення до занять фізичною культурою і спортом, формування системи дитячого і юнацького спорту.

Набувають подальшого розвитку прогресивні тенденції з окремих напрямків фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності. Зокрема збережена ефективна система проведення спортивних заходів, передусім комплексних та багатоступеневих змагань.

У районі реалізація цієї політики покладена на сектор у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, відділ освіти, районну організацію Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства „Колос”, районну комплексну дитячо-юнацьку спортивну школу. У напрямі розвитку та популяризації фізичної культури також працювали колективи фізкультури, навчальні заклади району, органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємницькі структури та громадськість.

При проведенні роботи по реалізації  Програми здійснювались заходи, спрямовані на формування ефективних методів роботи, збереження кадрового потенціалу, матеріально-спортивної бази та інфраструктури галузі.

До фізкультурно-спортивної діяльності протягом  звітного періоду залучались 23 навчальних заклади, 19 колективів фізкультури та осередків,40 штатних працівників галузі, з яких 34 – учителів фізичного виховання; 20 громадських активістів діяльності колективів фізкультури та осередків, близько 85 прихильників спорту, які забезпечували суддівські послуги при проведенні заходів.

В навчально-виховній сфері фізкультурно-спортивна діяльність у цих роках  здійснювалась належним чином у відповідності з стандартами освіти, до фізкультурно-спортивної діяльності залучалося близько 2067 осіб учнівської молоді, близько 475 з них займалися в спортивних секціях та гуртках. Крім районних спортивних заходів, постійно у кожній школі проводилися змагання між класами з таких видів спорту як міні-футбол, баскетбол, шахи, атлетичні естафети.

Щороку в районі  проходив місячник «Спорт для всіх – спільна турбота». Проводились роботи по впорядкуванню, відновленню,  ремонту, естетичному оформленню, благоустрою та наведенню чистоти і порядку на фізкультурно-спортивних спорудах та об’єктах. До проведення робіт на спортивних об’єктах залучалось населення різного віку району. При цьому використовувались кошти з різних джерел фінансування в 2016 році близько 86 тис. грн.

Комплексною ДЮСШ  продовжувалось вирішення важливих питань суспільного характеру, а саме – зміцнення здоров  я дітей, гармонійного розвитку підростаючого покоління, протидії захворюваності та негативним суспільним проявам, пропоганди здорового способу життя.  Спортивна школа являється позашкільним навчальним закладом, який забезпечує розвиток здібностей вихованців в обраному виді спорту, що в установленому порядку створює необхідні умови для гармонійного виховання, фізичного розвитку, оздоровлення, змістовного відпочинку і дозвілля дітей та молоді, самореалізації, набуття навичок здорового способу життя.

Фінансування позашкільного закладу здійснюється за кошти районного бюджету, в порядку передбаченому діючим законодавством України.

            Спортивна школа має такі показники:

           - кількість спортивних груп -18;

           - кількість учнів -362;

           - кількість тренерів-викладачів -13;

           - види спорту – футбол (хлопці), баскетбол ( дівчата), шашки.

Відділення комплексної дитячо-юнацької спортивної школи працювали в таких населених пунктах району: (Оржиця, Заріг, Новооржицьке, Чутівка, Денисівка, Лазірки, Вишневе).

Вихованці комплексної дитячо-юнацької спортивної школи захищали честь району в різних спортивних змаганнях як районного так і обласного рівнів.

Учні приймали активну участь у районних  спортивних змаганнях:

- весна-осінь: першість району із футболу (юнацькі склади);

- січень: кубок району по баскетболу серед дівчат;

- квітень: районний юнацький турнір по міні-футболу «Юність»;

- травень: районний юнацький турнір по футболу  героїв Оржиччини;

- вересень: районний дитячий турнір по міні-футболу присвячений до дня  фізичної культури і спорту в Україні.

У 2016 році в смт Оржиця  відкрито відділення з шашок, в якому навчається 15 юних шашкістів.

Протягом періоду дії Програми продовжувала свою роботу на території району Оржицька районна організація ВФСТ «Колос» АПК України. Протягом звітного періоду громадською організацією в повному обсязі  виконувався календарний план фізкультурно-масових заходів.

Щорічно  в районі  проводилось близько 50 районних  спортивно-масових заходів з залученням 5,5 тисяч чоловік. Серед проведених заходів можна назвати ті, які вже давно стали традиційними: турніри з шашок, шахів, тенісу, баскетболу, волейболу, міні-футболу та футболу. А також проводились ты заходи, які лише започатковувались на території району, зокрема це шаховий турнір серед школярів, легкоатлетична естафета серед працівників установ, організацій та учнів на призи газети «Оржицькі вісті»,   спортивні змагання на краще спортивне село Оржиччини.

Проводилося ряд змагань для окремих категорій населення: турнір з футболу серед ветеранів футболу Оржицького району, турнір з волейболу серед ветеранів, спартакіада серед працівників освіти, обласна спартакіада серед державних службовців.

Кращі колективи району були учасниками ряду заходів обласного рівня. Так в 2016 році представляли район в зональних змаганнях з волейболу та з міні- футболу. Взяли участь в обласній спартакіаді голів сільських та селищних рад, де зайняли третє місце. Обласній спартакіаді серед депутатів сільських, районних та обласних рад, де зайняли перше місце, в обласній спартакіаді серед сільських і селищних рад на «Краще спортивне село Полтавщини».

Важливим у вирішенні питань проведення фізкультурно-спортивної діяльності були підтримка сільськогосподарських структур та вплив на вирішення згаданих питань їх керівників, зокрема ПСП «Приват-Агро» (Куць С.А.), АФ «Оржицька» (Несен В.В.), СТОВ „Вишневе-Агро” (Олійник А.М.), ТОВ «Баришівська зернова компанія»  (Тесля І.Д.), СФГ „Світанок” (Горб М.М.), СТОВ «Селецька» (Стилик В.С.).

Питання фізкультурно-спортивної діяльності в районі, реалізації програм згаданої сфери розглядалися на  робочих нарадах та засіданнях фізкультурного активу району, на колегії та апаратних нарадах голови райдержадміністрації та висвітлювались в засобах масової інформації.

Разом із тим актуальними залишаються і проблемні питання галузі «Фізична культура і спорт». Найважливішою проблемою залишається фінансування. Щорічне збільшення обсягу фінансування  відстає від збільшення заробітної плати та комунальних платежів. Відповідно зменшуються витрати на проведення спортивно-масових заходів, навчально-тренувальної роботи, участі збірних району та окремих спортсменів в обласних змаганнях. Необхідно продовжити роботу із забудови спортивних майданчиків зі штучним покриттям для гри у міні-футбол, реконструкції баскетбольних та волейбольних майданчиків.

Ключовими потребами у проведенні робіт з оптимізації спортивної інфраструктури є наступні:

-реконструкція стадіону «Колос»;

-капітальний ремонт спортзалу Денисівської ЗОШ І-ІІІ ступенів;

-реконструкція спортивного комплексу в селі Вишневе.

Також залишається гострою потреба забезпечення учасників змагань різних рівнів транспортними послугами.

За матеріалами сектору в справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

 « повернутися до списку новин