Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Готуємося до місцевих виборів 2020 року

Переглядів: 724

4 лютого голова районної ради Володимир Козина, начальник відділу юридичного забезпечення діяльності районної ради Оксана Звіздай, Денисівський сільський голова Олександр Симчина  взяли участь в семінарі на тему «Особливості та нововведення нового Виборчого Кодексу України», який відбувся в залі засідань обласної ради.

Захід був організований Полтавською обласною асоціацією органів місцевого самоврядування в рамках проекту «Школа місцевого самоврядування».

На початку засідання голова Полтавської обласної ради, голова Асоціації «Полтавська обласна асоціація органів місцевого самоврядування» Олександр Біленький зазначив про необхідність розуміння формату проведення місцевих виборів 2020 року.

Аналіз новацій виборчого законодавства здійснив відомий політичний експерт Олександр Солонтай. За його словами, нове виборче законодавство має ряд дуже важливих змін. По-перше, відміняється «політичне кріпацтво», коли стати депутатом місцевої ради людина могла лише потрапивши у список політичної партії. Таким чином, на думку експерта, 15 років тому більшість українців позбавили права бути обраними. Тепер звичайні люди матимуть нарешті реальну можливість брати участь в місцевому самоврядуванні.

Новий виборчий кодекс дозволяє балотуватися до місцевих рад не за списком. Щоправда лише тільки в тих громадах, де кількість виборців не перевищує 90 тисяч. Великі міста обиратимуть депутатів за списками партій. Але теж зі змінами. Наприклад, щоб зареєструвати список, доведеться викласти чималу суму застави, яка коригуватиметься відповідно до кількості виборців та розміру прожиткового мінімуму. Приміром, у випадку з Полтавською обласною радою, партії, яка претендує на участь у виборах, доведеться сплатити понад 2 мільйони гривень застави. В разі перемоги — кошти повернуться, в разі поразки — підуть в бюджет.

Змін зазнають і кількість округів, і кількісний склад депутатів від округу. Але головне, на що розраховують виборці, за словами Олександра Солонтая, що нові депутатські корпуси зміняться якісно.

Прес-служба районної ради

« повернутися до списку новин