Оржицька районна рада

Процес об’єднання громад триває і набирає обертів

Переглядів: 527

Учора в залі засідань районної ради відбувся семінар з питань створення об’єднаних територіальних  громад (ОТГ) за участі керівника Полтавського центру розвитку місцевого самоврядування Ірини Балибіної, експерта Центру Олександра Ісипа, заступника голови Шишацької селищної ОТГ Федора Дерія, голови Засульської ОТГ Сергія Бондаренка (Лубенський район).

Участь у заході взяли голова районної ради Володимир Козина, перший заступник голови районної державної адміністрації Мирослав Боговик, керівники та працівники секторів, відділів, управлінь РДА, депутати різних рівнів району, керівники підприємств усіх форм власності, сільські, селищні голови, представники ЗМІ та громадськості.

У ході зустрічі присутні ознайомилися з кращим досвідом роботи створених на Полтавщині ОТГ. Зокрема, переглянули короткометражні фільми  про здобутки та проблеми Білоцерківської сільської ОТГ (Велико-Багачанський район) та Омельницької ОТГ (Кременчуцький район).

Особистим досвідом роботи, позитивними моментами, проблемами,  які виникали у ході діяльності, та шляхами їх вирішення  поділилися голова Засульської ОТГ Сергій Бондаренко та заступник голови Шишацької селищної ОТГ Федір Дерій.

У формі діалогу присутні обговорили питання збереження  кадрового потенціалу при об’єднанні в ОТГ, можливості розвитку  громад, наближення адміністративних послуг до населення в умовах децентралізації.

Експерт Полтавського центру розвитку місцевого самоврядування Олександр Ісип наголосив, що процес децентралізації набуває обертів, він є незворотнім, і зволікання призводить до втрати часу, додаткових ресурсів та інвестицій в розвиток територій. Було зауважено, що скільки б не обговорювали плюси та мінуси фінансового та територіального злиття, все одно передбачити всі нюанси неможливо, адже кожна територія по-своєму унікальна і  вимагає особливого, притаманного лише їй, підходу. Тож Оржицький район матиме свій досвід розвитку територій  у разі добровільного об’єднання громад.

Перший заступник голови РДА Мирослав Боговик констатував, що реформа рано чи пізно відбудеться  на теренах Оржиччини, питання лише в тому зроблять громади це добровільно чи держава зробить це примусово.

Активну участь у обговоренні питань об’єднання територіальних громад взяли  депутати районної ради Володимир Карлов, Аліна Храпаль, Микола Чепа, Оржицький селищний голова Олена Сидоренко, заступник директора СФГ «Світанок» Віктор Симоненко, приватний підприємець Євген Кльокта.

Прес-служба районної ради« повернутися до списку новин