Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Коли буде повернуто радам право розпоряджатися землею за межами населених пунктів?

Переглядів: 627

Оржиця, районна рада, земля, депутати, звернення, громадиВідсторонення місцевих рад від розпоряджання землею за межами населених пунктів привело до значних негативних наслідків.

Зросла корупційна складова при прийнятті рішень у даній сфері, не з’явились системні та науково обґрунтовані підходи до розпорядження земельними ресурсами, продовжується практика роздачі землі без затверджених схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць.

Відбулось повне відсторонення органів місцевого самоврядування від вирішення суспільно важливих питань розпорядження земельними ресурсами на території громад. Органи місцевого самоврядування як представницькі органи територіальних громад повністю відсторонені від інформації про стан використання земельних ресурсів на території громади, не можуть впливати на прийняття рішень щодо розпорядження землями, захистити інтереси жителів територіальної громади, зберегти землю як базовий ресурс для розвитку громади. Все це привело до фактичного обкрадання територіальних громад.

Верховна Рада України не дивлячись на численні звернення місцевих рад зволікає з прийняттям відповідного закону щодо повернення місцевим радам права розпоряджатися землями за межами населених пунктів.

В ході роботи одинадцятої сесії районної ради головою постійної комісії районної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, соціального розвитку села, екології та природокористування В.Несен («Опозиційний блок») було підготовлено Звернення депутатів Оржицької районної ради Полтавської області до Верховної Ради України щодо прискорення прийняття Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель” (р.н. 4355 від 31.03.2016), який вже підготовлено до другого читання. Депутатський корпус підтримав колегу.

Зазначене Звернення за дорученням Голови Верховної Ради України розглянув профільний комітет законодавчого органу держави і дав наступну відповідь:

Оржиця, земля. депутати, громади

Коли ж врешті буде прийнятий зазначений законопроект і чи буде він прийнятий взагалі наразі невідомо.

Прес-служба районної ради

 

« повернутися до списку новин