Оржицька районна рада

Шана Героям, що врятували світ

Переглядів: 300

ШАНОВНІ ЛІКВІДАТОРИ

НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС!

У житті українців Чорнобиль є незагойною раною болю і втрат. Масштаби лиха, що спричинив вибух на Чорнобильській АЕС, стали найтяжчими в історії нашої планети. І саме героїзм ліквідаторів врятував мільйони життів, врятував світ. Ціною свого життя і здоров’я, під великими дозами опромінення ви зупинили невидимого і дуже підступного ворога.

14 грудня 1986 року на Чорнобильській АЕС було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. По суті, це була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху.

Сьогодні Чорнобиль для нас — це майже три з половиною мільйонів постраждалих від катастрофи та її наслідків. Це майже 10 відсотків території, що зазнала прямого радіаційного ураження. Це 160 тисяч людей із 129 населених пунктів, яким довелося залишити рідні домівки і переїхати в інші місця.

Минає рік за роком після найстрашнішої в світовій історії техногенної катастрофи, а в серцях людей досі звучить відлуння тих трагічних подій. Ми не маємо права забувати про самопожертву героїв, які пройшли через усі кола ядерного пекла задля збереження життя і здоров’я прийдешніх поколінь.

Низько схилимо голову перед усіма, хто пішов тоді в ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті. Вклонімося тим, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав своє життя, рятуючи українців, а також народи інших країн від ядерної небезпеки, подякуємо живим, що віддали своє здоров’я, виконуючи обов`язок перед рідною землею і рідним народом та зупинили ескалацію катастрофи у глобальний винищувальний смерч для всієї України та інших держав світу. Низький Вам уклін за мужність, героїзм та силу духу, проявлені при подоланні наслідків ядерної аварії.

Шановні учасники ліквідації аварії на Чорнобильській атомній станції, бажаю Вам і Вашим рідним міцного здоров'я, терпіння, щастя, шани і щирої поваги від людей і держави! Хай залишиться у минулому й ніколи не повториться жах ядерної катастрофи. А пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання.

              Голова районної ради                                       Володимир  КОЗИНА« повернутися до списку новин