Оржицька районна рада

Звіт перед громадою Лазірківського сільського голови Олександра Ковальова за 2016 рік

Переглядів: 1044

Оржиця, Лазірни, голова села, звіт, громада«Швидко промайнув рік мого служіння Громаді. Хочу поділитись з Вами досягненнями, тим, що не вдалось втілити, своїми думками щодо подальшого життя та розвитку нашого надзвичайного села Лазірки.

З перших днів своєї роботи на посаді сільського голови намагаюсь побудувати роботу депутатського корпусу, виконкому та працівників сільської ради так, щоб робота велась злагоджено, відповідально, відкрито.

Сільська рада є і буде публічною та відкритою у своїй діяльності, про що свідчить робота з висвітлення новин та сесій сільської ради на офіційному сайті http://lazirky.rada.org.ua/та на інтернет-сторінках (Однокласники, Вконтакт, фейсбук).

Про відкритість та роботу для односельчан свідчить і те, що апарат сільської ради приймає та обслуговує населення не тільки в приймальні дні.

З 01 серпня 2016 року в Лазірківській сільській раді працює фахівець по забезпеченню соціального захисту вразливих категорій населення, надання їм підтримки, пов'язаних з економічною і політичною нестабільністю, переселенням біженців з Луганської та Донецької областей, супроводом сімей мобілізованих та демобілізованих військовослужбовців з зони АТО, вирішення соціальних проблем інших категорій населення (малозабезпечені та багатодітні сім'ї) та оформлення субсидій (Крикуненко Ніна Іванівна).

До Лазірківської сільської ради обрано 14 депутатів, до складу виконавчого комітету входить 9 осіб. У звітному 2016 році було Оржиця, Лазірни, голова села, звіт, громадапроведено 14 пленарних сесійних засідань, на яких розглянуто 102 питання. При раді працюють депутатські комісії:

-Комісія з питань навколишнього середовища, екології та благоустрою. (голова комісії - Корнійко Олег Володимирович – депутат в.о. № 4)

-Комісія з питань освіти, культури, спорту, охорони здоров’я, материнства й дитинства та соціального захисту. (голова комісії - Приймак Василь Васильович – депутат в.о. №8)

-Комісія з питань планування бюджету та фінансів, земельних відносин, підтримання підприємництва та торгівлі. 9 голова комісії - Назаренко Віктор Васильович – депутат в.о. № 2)

Депутати відвідують сесії майже 100%, голосування проводиться поіменно. Але є один - єдиний депутат, який не з’явився на жодне пленарне засідання - це Пономаренко Катерина Георгіївна (депутат по округу № 14 вул. Новоселівська). І тому через таких депутатів робота з людьми на окрузі не проводиться. Це дуже прикро, але зараз ця проблема вирішується, бо люди не повинні страждати від байдужості їхнього депутата, який подававши свою кандидатуру на вибори, певно не розумів що це за робота.

Оржиця, Лазірни, голова села, звіт, громадаВиконавчим комітетом проведено 8 засідань, на яких прийнято 50 рішень. Переважно це питання, що стосуються будівництва – надання будівельних і поштових адрес, надання дозволів та розгляд актуальних питань повсякденного життя села.

Сільська рада постійно працює із зверненнями громадян. Так, за поточний рік до сільської ради звернулось 43 громадян з письмовими зверненнями. По всіх зверненнях намагаємося вчасно відповідно законодавства надавати відповіді, або приймати відповідні рішення. Також було 69 звернення на особистому прийомі у сільського голови.

Значною залишається і кількість виданих довідок, так в 2016 році видано 2249 довідок, зареєстровано 26 новонароджених, 55 померлих, 7 шлюбів. Секретарем сільської ради вчинено 220 нотаріальних посвідчень та 223 доручень. Впорядковано архівні документи сільської ради з 2007 по 2015 роки.

З 4 квітня 2016 року до повноважень сільської ради передалися повноваження реєстрації місця проживання громадян. В Оржиця, Лазірни, голова села, звіт, громадасільській раді людина може знятися з місця попередньої реєстрації і зареєструватися в нашому селі. Хочемо звернути увагу на те, що згідно законодавства дітей теж потрібно реєструвати за місцем проживання батьків, або одного з батьків. За цей час зареєстровано 137 осіб. Відповідальна особа за реєстрації місця проживання громадян Шарамко Вікторія Василівна.

Рішенням виконавчого комітету було прийнято рішення «Про Правила благоустрою та утримання населеного пункту Лазірківської сільської ради», в якому зазначені основні правила благоустрою та громадського порядку на території нашого села, а саме: порядок благоустрою біля присадибних ділянок, багатоповерхових будинків, об’єктів торгівлі; додержання тиші та громадського порядку; утримання зелених насаджень, утримання домашніх тварин та птиці, заборона дій громадян та суб’єктів господарювання.

Виконані заходи програми на 2016 рік: організовано централізований вивіз сміття від населення по вулицях, впорядкування смітника (постійне підгортання сміття, гасіння смітника, розчищення чагарників), зроблений поточний ремонт автобусної зупинки (пофарбована) та зроблений поточний ремонт пам’ятника Обеліска Слави (дякуючи допомозі підприємця Каменського Миколи Григоровича), ліквідовано смітники за магазином «Економ», біля дитячого садка, за Будинком культури та за поштовим відділенням. Організовано постійний вивіз сміття з кладовищ села, організовано 3 суботники.

Щира подяка тим, хто брав участь у суботниках. На території села протягом літа проводилось скошування трави. Радує те, що люди, побачивши спроби навести порядок робили зауваження іншим. Слід відмітити, що територія  біля Обеліску Слави постійно підтримувалася в порядку працівниками КП «Лазірки – Добробут» та працівниками, що працювали на громадських роботах з центру зяйнятості.

Оржиця, Лазірни, голова села, звіт, громадаЩодо дотримання правил благоустрою. Часто можна почути, он у Куподеренцях! У Круподеринцях ті ж самі правила, що і в нас. Проте у них свідомість вже не така як у нас. Бо там вулиця – це наше, парк – це наше, дитячий майданчик – це наше, а не сільського голови і депутатів. А отже, треба робити все, щоб не тільки у дворі було гарно, а й біля двору. А як показує цей рік, то і у нас можуть бути «Круподеринці»!

А все це стало можливим завдяки якісній і вчасній роботі депутатського корпусу, виконавчого комітету, апарату сільської ради та небайдужих людей.

Хочу подякувати керівникам СФГ «Татіана» Мотричу Ю.М., підприємству «Осокор» Буту О.А., директору ТОВ «Оксамит» Назаренку М.П.,СФГ «Нове-2» Тараненку О.Г., СТОВ «Вишневе - Агро» керівнику відділку Гавриленку В.І., ТОВ «Мадег» Данієляну Г.Р., Виповському О.І. та Виповському А.О, які надавали техніку для прибирання і вивозу сміття, розчищення снігу, самі приймали участь у цьому. А також подякувати жителям нашого села Головчику Сергію Йосиповичу за допомогу в ремонті вуличного освітлення, Нестреляю Євгенію Григоровичу, Грабу Михайлу Петровичу, які безвідмовно допомагали в роботі по селу.

Особливо хочу подякувати Мотричу Юрію Миколайовичу, людині не байдужій до нашого села, який допомагає не тільки чим може, а ще більше… Цього року Юрій Миколайович дав для КП «Лазірки-Добробут» два трактори МТЗ, завдяки яким ми маємо можливість самостійно здійснювати вивіз сміття та розгортати вулиці від снігу.

Також хочу подякувати працівника КП «Лазірки-Доброб» (директору Костюку Р.О. ) за плідну роботу щодо водопостачання та благоустрою нашого села.

Вагомим питанням цього року для села є виготовлення нової нормативної грошової оцінки земель, що дасть змогу збільшити надходження земельного податку з 2017 року.

Бюджет сільської громади на 2016рік було затверджено на рівні 1829450 грн. Станом на сьогодні бюджет виконано на 95.8 %. Оржиця, Лазірни, голова села, звіт, громадаСума надходжень до бюджету загального фонду становить 1753627 грн, до спецфонду – 822450 грн.

Найбільші надходження – це єдиний податок з юридичних та фізичних осіб – 1295287 грн. та плата за землю - 77035 грн. з них: земельний податок з юридичних осіб – 35 370 грн., з фізичних осіб – 41 665 грн. Орендна плата з юридичних осіб – 204 084 тис., з фізичних осіб – 91 896 тис.

Видатки сільської ради – загального фонду – 580 552  грн., спецфонду – 19500 грн.

На благоустрій села витрачено – 179 607 грн., вуличне освітлення – 36960 грн., матеріали – 13430 (4700 грн. - вуличні таблички, 2050 грн. – вапно для побілки, 6630 грн. –лампочки), послуги – 15950 грн. (15500 грн - послуги бульдозера, 400 грн. – техобслуговування комп’ютерів), оплата в обленерго – 7580 грн.

КП «Лазірки - Добробут» 26490 грн. (бензопила – 2600 грн., бензокоса – 2900 грн., косарка роторна до трактора – 20000 грн.).

Інші видатки – 25040 грн.:

Оплата боргу в ДНЗ за 2013 рік – 22421 грн. Опалення Будинку культури – 141 288 грн. ( 83671 грн. - обігрівачі, 21317 грн. – кабель, автоматика, щити, 35244 грн. – монтаж обігрівачів та системи опалення, 1056 грн. підключення). Придбання нагород до дня Чорнобиля – 3680 грн.

Робота повинна бути спланованою. Відповідно в 2016 році ми працювали над виконанням Програми соціально-економічного та культурного розвитку села Лазірки:

- Проведено ремонт пам’ятника Обеліску Слави та автобусної зупинки – 15 000 грн.

- Зроблено опалення в Лазірківському зональному Будинку культури - 141288 грн.

-Зроблено опалення в Лазірківській амбулаторії загальної практики сімейної медицини (встановлена нова тепло - генераторна) – 390000 грн., з них 165000 гр. - районний бюджет)

-Зроблено поточний ремонт вуличного освітлення – 100000 грн.

-Зроблено вуличне освітлення по вул. Широкій – 60000 грн.

-Зроблено будівництво спортивного майданчика зі штучним покриттям – 1000000 грн. (590000 грн. - обласний бюджет, 100000 грн. – районний бюджет, 200 000 грн. – сільський бюджет, 100000 грн. – кошти спонсорів (Мотрича Ю.М., Бута О.А., Тараненка О.Г., Рудя С.Г.)

Оржиця, Лазірни, голова села, звіт, громада-Виконано ямковий ремонт доріг – 540 000 грн.

-Зроблено облаштування дитячого майданчика в дитячому садочку «Ромашка» - 73100 грн.

-Зроблено частину огорожі кладовища від стадіона – 16000 грн.  

-Встановлено відеокамери – 50 000 грн.

-Постійне впорядкування смітника – 15 500 грн.

Лазірківською сільською радою постійно ведеться підтримка соціальних закладів в таких об’ємах:

-Лазірківська ЗОШ I-III ст. ім. В.О.Підпалого - харчування – 143 340 грн., підвезення шкільним автобусом (бензин, автозапчастини) – 42900 грн. Велика подяка директору школи Копотуну П.В. за плідну співпрацю.

-Величківська ЗОШ I-II- харчування - 70 180грн., підвезення шкільним автобусом (бензин, автозапчастини) – 42900 грн., ремонт спортивного залу – 7000 грн. Велика подяка керівнику Вітренко О.М.  за плідну співпрацю.

-Лазірківський Будинок юнацької творчості школяра. Придбано ноутбук та відео - проектор – 25000 грн. Виділено кошти на пошиття костюмів – 4500 грн. Велика подяка керівнику Федоренко А.А. за плідну співпрацю.

-Дитячий садок «Ромашка» - облаштовано дитячий майданчик – 73100 грн., освітлення – 4000 грн. Заміна вікон – 80000 грн. (з них 35 місцевий бюджет). Велика подяка керівнику Кіндрицькій Н.В.за плідну співпрацю.

-Лазірківська амбулаторія загальної практики сімейної медицини - ремонт опалення. Придбана нова тепло генераторна – 160000 грн. сільський та 165000 грн. районний бюджет. Ремонт автомобіля швидкої допомоги – 10000 грн. Кошти на закупівлю медикаментів – 12900 грн. Прилади та матеріал – 20000 грн. Велика подяка керівнику Сурковій Н.А. за плідну співпрацю.

-Лазірківський зональний Будинок культури. Ремонт системи опалення приміщення – 141288 грн. Придбано ноутбук – 10000 грн. Велика подяка керівнику Литвиненко В.А. за плідну співпрацю.

Але є чимало проблем, які потребують вирішення:

 -утеплення та облицювання фасаду, заміна вікон Лазірківської ЗОШ I-III ст. ім. В.О.Підпалого.

- Пріоритетним питанням на 2017 рік залишається питання капітального ремонту доріг.

-Упорядкування смітника.

-Облаштування дитячого майданчика.

- Приведення порядку біля дворів.

-Правовий порядок: турбує відсутність дільничого, маємо надію, що  скоро він буде у селі.

-Приведення відповідно до законодавства питань оренди земельних ділянок комунальної власності.

-Питання очищення ставка на вул. Гоголя, очищення ділянки річки Сліпорід для облаштування пляжу та для риболовлі.

Планів ще багато, але, щоб їх виконати, потрібно ще все обговорити на депутатських комісіях, обдумати, прорахувати і внести у Програму розвитку на 2017 рік, реальні заходи, які можна і потрібно буде виконувати.

Підсумовуючи сказане, хочу зазначити, що 2016 рік був складним, але разом ми досягли певних результатів. Я хочу подякувати керівникам і працівникам освітніх, медичних закладів, керівникам культури, підприємцям, керівникам сільськогосподарських ТОВ, аматорам художньої самодіяльності, депутатам, працівникам сільської ради, членам виконкому всім, депутату районної ради, всім, хто підтримує нас, хто дає поради, хто допомагає і словом, і ділом, тим, хто не просто критикує, а вносить пропозиції по покращенню життя громади, тим, хто робить наші села кращими».

 « повернутися до списку новин