Оржицька районна рада

Зустріч волонтерів Полтавської області

Переглядів: 621

8 липня в Оржицькому районі відбувся патріотичний захід «Волонтери – воїни добра». На мальовничому березі річки Сула зібралися волонтери  з Полтави, Кременчука, Чутово, Гребінки, Кобеляк, Лубен, Оржиці та Оржицького району.

Люди з геном небайдужості, які не жаліючи себе, всупереч власним інтересам, роблять важливу справу, допомагаючи воїнам АТО, пораненим, переселенцям та обездоленим війною дітям. Вони подають приклад самопожертви та героїзму, вони надихають на переосмислення ролі кожного з нас в подальшій розбудові громадянського демократичного суспільства.

Ідею зібрати форум волонтерів запропонувала Іванна Верховська – волонтер з Воронинець. Пропозицію Іванни Василівни підтримав голова районної ради Володимир Козина. 

І ось спільними зусиллями багатьох людей оржицька земля зустрічала волонтерів. З вітальним словом до присутніх звернулися  голова районної ради Володимир Козина та голова райдержадміністрації Олена Кражан. 

Про необхідність усвідомлення подальших державотворчих процесів в Україні говорив депутат обласної ради Петро Ворона.

Віталій Турпітько – голова Громадської спілки «Координаційна Рада громадських організацій учасників АТО» розповів про нелегкі будні військових в зоні АТО.

Розповідями про волонтерську діяльність, про людей, що віддають останні заощадження, щоб допомогти бійцям ділилися Іван Данилевський – позивний якого «Дєд» знає кожен захисник в зоні АТО та голова благодійної організації «Полтавська громада разом» Віра Маслак.

Про важкі випробування, які випадають на долю захисників та небайдужість оржицьких парафіян  говорив настоятель Свято-Преображенської церкви отець Віктор Семенюк.

Зворушив присутніх виступ Іванни Верховської – волонтерки з Воронинець, яка разом з такими як сама дівчатами-однодумцями з ранку до вечора вишукує можливості надавати допомогу бійцям в зону АТО.  За незламний дух, людяність  та допомогу Іванна Василівна отримала Подяку від вихованців Маріупольського Центру дитячої реабілітації «Республіка Пілігрим», яку вручив волонтер Іван Данилевський, а також подарунок – іменний гранатомет РПГ-18 Муха від батальйону «Айдар». Подяку також отримала її помічниця, волонтерка з Воронинець Наталія Андреєнко.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам'ять українців-героїв, які під час подій на Сході країни віддали своє життя за свободу.

На завершення урочистої частини всі учасники стали в коло, тримаючи в руках величезний прапор України, який разом з волонтерами об’їздив всю територію зони АТО. Це коло стало уособленням  надії і віри в перемогу, розуміння об’єднавчих зусиль заради спільної справи – побудови сильної, демократичної,  заможної України.

Далі присутніх потішили патріотичні пісні у виконанні лубенського волонтера, бандуриста Віталія Мороза та  чоловічого вокального квартету «Наші серця» Плехівського сільського будинку культури.

Участь у форумі волонтерів також  взяли депутат обласної ради Микола Горб, депутати районної ради Микола Чепа, Юрій Шилов, сільські голови Мирослав Боговик, Віра Шупортяк, Валентина Чмихало та інші.

Районна рада висловлює вдячність всім підприємцям, організаціям, сільським головам, які відгукнулися і надали допомогу для проведення зустрічі волонтерів, ведучій Лілії Васильковій – працівнику районної бібліотеки за підготовку сценарію свята.  

Всі учасники форуму залишилися задоволеними, вони мали змогу не тільки відпочити, але і поспілкуватися з однодумцями, обмінятися досвідом,  намітити спільні напрями подальшої волонтерської діяльності.  

Прес-служба районної ради« повернутися до списку новин