Оржицька районна рада

Звіт директора Лукімської ЗОШ І-ІІІ ст. про виконання трудового контракту в 2017 році

Переглядів: 636

Основна діяльність школи спрямована на створення умов для реалізації державної політики в сфері освіти згідно зі  ст.53 Конституції України, Законів України «Про освіту»,  «Про загальну середню освіту», «Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти», «Державного стандарту початкової освіти», «Положення про загальноосвітній навчальний заклад», власного Статуту та інших нормативних документів, що не суперечать законодавству України в галузі освіти.

Забезпечується Державний стандарт, здійснюється  теоретична і практична підготовка з дисциплін навчального плану з метою   розвитку інтелекту, загальної культури, творчих можливостей, фізичного й морального здоров'я.

Педагоги школи постійно підвищують свій професійний рівень на засіданнях творчих  груп вчителів -предметників шкіл  району,  ШМО, районних методичних об’єднаннях учителів, курсах підвищення кваліфікації,    використовують Інтернет-ресурси.

Основна діяльність школи спрямована на створення умов для реалізації державної політики в сфері освіти згідно зі  ст.53 Конституції України, Законів України «Про освіту»,  «Про загальну середню освіту», «Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти», «Державного стандарту початкової освіти», «Положення про загальноосвітній навчальний заклад», власного Статуту та інших нормативних документів, що не суперечать законодавству України в галузі освіти.

Забезпечується  Державний стандарт, здійснюється  теоретична і практична підготовка з дисциплін навчального плану з метою   розвитку інтелекту, загальної культури, творчих можливостей, фізичного й морального здоров'я.

Педагоги школи постійно підвищують свій професійний рівень на засіданнях творчих  груп вчителів -предметників шкіл  району,  ШМО, районних методичних об’єднаннях учителів, курсах підвищення кваліфікації,    використовують Інтернет-ресурси.

У вересні 2017 року школа розпочала свій 81 навчальний рік.

Управління закладом

У 2017 навчальному році управління закладом здійснювалося директором школи С. Г.Колісник , заступником директора з навчально – виховної роботи Значко М .А.,заступником директора з виховної роботи Чмихало В.В. та було спрямоване на здійснення державної політики в галузі освіти, збереження кількісних і якісних параметрів мережі, створення належних умов для навчання і виховання учнів, удосконалення змісту освітнього  процесу, упровадження нових освітніх технологій, розвиток здібностей дітей .

Керівництво, підвищення якості та ефективності внутрішньошкільного управління забезпечувалося документами планування роботи:  річним, робочим навчальним,  та тижневим планами.

Принцип доцільності й оперативності прийняття управлінських рішень адміністрації базувався на аналітичних даних, отриманих у ході внутрішньошкільного контролю.

Адміністрацією постійно проводились педагогічні ради, наради при директору, оперативні наради,  консультації та спільний розгляд  питань з такими структурними підрозділами закладу, як Рада школи, батьківський комітет, профспілковий комітет.

Аналіз структури і мережі школи за минулий навчальний рік. Збереження контингенту

На початок 2016/2017 року у школі навчалося  39 учнів.

Було укомплектовано початкова  ланка – 11 учнів, середня ланка -17  учнів, учнів 10-11 класів – 11.

На 01.09. 2017 -2018 н.р.кількість учнів зменшилася до 31. До 1 класу зараховано 1 ученицю.З 8 учнів 10 класу вступило до навчальних закладів І та ІІ рівня акредитації 4 учні. З 9 класу навчається в інших навчальних закладах 2 учні. До 10 класу прибув 1 учень.По заяві батьків вибуло 2 учні.

На даний час у навчальному закладі навчається учнів початкової ланки – 6, середньої – 18, 10-11 клас-6 учнів.  На наступний рік поріг школи переступлять 6 першокласників.

Кадрове забезпечення

На даний час у школі освітній процес забезпечує 9 педагогічних працівників та 5 учителів-сумісників. Вакансія вчителя фізики, хімії, математики.

Всі педагоги мають вищу освіту.

              Вища категорія – 1учитель

              І категорія – 8 учителів

              ІІ категорія – 2 учителі

             Спеціаліст- 3 молодих педагоги

В 2017р підтвердили І категорію 3 педагоги,підвищили 1.

За віковим складом педагогів до 30 років-26%

                                                30-50 років-44%

                                                від 50р -30%.

 Курси підвищення кваліфікації у минулому році пройшли 2 вчителі.

Заплановано на наступний рік 2 вчителі.

Учитель біології Хорошко Л. Г.є учасником творчої групи вчителів біології.

Учитель початкових класів Н.елень Л.М. є учасником творчої групи вчителів початкових класів.

Відвідала засідання на базі Лазірківської ЗОШ «Сучасний урок із застосуванням інтерактивних технологій»

Учитель фізичної культури Чуприна В.О.був учасником обласного семінару вчителів фізичної культури на базі Градизької гімназії.

У школі функціонують МО вчителів – предметників:

суспільно- гуманітарного (Кропивка І. Г. ),

природничо – математичного (Кулик Л.М.),

класних керівників (Шкиль Р.А.)

Підсумки роботи ГПД

У  навчальному закладі працювала група подовженого дня, яку відвідувало 15 учнів 1-5 класів. Група працювала за рахунок бюджетних коштів.  Усі діти, які  відвідували  ГПД, були  охоплені  гарячим  харчуванням. Режим роботи групи продовженого дня дотримувався. У цілому, роботу групи  подовженого дня  можна  визнати задовільною.

Аналіз річного оцінювання навчальних досягнень учнів показав у цілому середній  та достатній рівень навчальних досягнень. Усі учні 2-8,10-х класів переведені до наступного класу. Учнів 9 класу –випущено зі школи, учнів 11 класу- випущено зі школи.

Учні школи І –ІІІ ступенів закінчили навчальний рік з наступними результатами:

Клас

Всього учнів

Рівень досягнень

Високий

%

Достатній

%

Середній

%

Низький

%

3

3

-

 

-

 

3

 

-

0

4

6

1

17

4

66

1

17

-

0

5

5

-

 

2

40

3

60

-

0

7

4

-

 

3

75

1

25

-

0

8

5

-

 

2

40

3

60

-

0

9

3

-

 

-

0

3

10

-

0

10

8

-

 

1

14

7

86

-

0

11

3

-

 

-

0

3

10

-

0

Учениця 4 класу Недбайло Аміна нагороджена похвальною грамотою «За відмінні успіхи у навчанні»

Досягнення учнів у  ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіадах з базових дисциплін у 2016/2017 навчальному році.

з/п

Навчаль-ний предмет

Кількість переможців

П.І. переможців

Місце

ПІБ учителя, який підготував

1.

Математика

1

Машков О.

ІІ

Якимовська Н. П.

2.

Біологія

1

Миронець А.

І

Хорошко Л. Г.

3.

Хімія

1

Миронець А.

ІІ

Якимовська Н. П.

Досягнення учнів у  ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіадах з базових дисциплін у 2017/2018 навчальному році

1.

Біологія

1

Миронець А.

І

Хорошко Л. Г.

2.

Хімія

1

Миронець А.

І

Якимовська Н. П.

У 2017 р учениця 10 класу Миронець А. була учасником ІІІ етапу Всеукраїнської  учнівської олімпіади з біології.

Аналізуючи результативність участі учнів в олімпіадах за останні роки, можна зробити висновок, що вчителі Хорошко Л. Г., Якимовська Н. П. більш професійно та відповідально підійшли до роботи з підготовки учнів для участі в ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін. Інші вчителі школи здійснюють підготовку учнів до участі в олімпіадах  на низькому рівні.

Участь учнів в інтелектуальних конкурсах

Учні школи брали активну участь в конкурсах  «Кенгуру», «Бобер», «Соняшник», «Грінвіч», що стали традиційними. Відповідальними за організацію цих конкурсів були вчителі Чмихало В. В., Якимовська Н. П., Кулик Л. М., Слюсенко Н.М., Колодяжна В.А.

Учні школи брали  участь у турнірах, конкурсах, олімпіадах, змаганнях:

Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка учні школи є постійними учасниками районного конкурсу.

Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру» -12 учасників, відмінний результат – 5, добрий – 4, три грамоти за участь.

Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник» - сертифікати за участь.

Всеукраїнського конкурсу з англійської мови «Гринвіч»  - 11 учасників, Золоті сертифікати – 2, Срібні – 2, сертифікатів за участь -7 кожен учасник нагороджений цінним подарунком. Учні школи є учасниками цього конкурсу з 2011 року.  

Участь у спортивних,  військово-патріотичних  змаганнях та конкурсах

У навчальному закладі здійснюється урочна й позаурочна робота щодо популяризації спорту та фізичної культури.У школі були проведені Дні здоров'я, змагання з баскетболу, волейболу (дружні зустрічі з командою Худоліївської ЗОШ І-ІІІ ст. Семенівського р-ну),  «Веселі старти». Учні брали участь у районній спартакіаді школярів. Команда юнаків виборола ІІІ місце по волейболу. Учень 8 класу Семенко Д. зайняв І місце по стрибках у довжину.

Щоденно після другого уроку проводиться зарядка. 

Серед заходів військово-патріотичного напрямку слід відзначити такі :

юнацька  гра «Козацькі забави» для юнаків старшокласників до дня Українського козацтва Веселі розваги для початківців.

Також учні школи брали активну участь у заходах, присвячених  визволенню Полтавщини  від  нацистських загарбників: виставка квітів, конкурс малюнків, були організовані зустрічі з очевидцями подій Другої світової війни, учасниками АТО,  учні школи брали участь в урочистому покладанні квітів до  пам’ятників воїнам- визволителям на території сільської ради, у шкільній бібліотеці були організовані виставки літератури.

Виховна робота

Керуючись Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Основними орієнтирами виховання учнів 1-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів України», затверджених наказом Міністерства освіти і науки,  молоді  та  спорту України  від 31.10.2011 № 1243 та іншими нормативно-правовими документами, протягом  2017  року виховна робота        школи  була  спрямована на виконання завдань і реалізацію Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06. 2015  № 641.

Головна мета виховної роботи у 2017 навчальному році – формування громадянина-патріота України, створення умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів, виховання громадянина з демократичним світоглядом і культурою, який не порушує прав і свобод людини, виховання в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я, формування належних гігієнічних навичок і засад здорового способу життя.

 Згідно з річним планом роботи 2017 навчальному році педагогічний колектив працював над виховною проблемою: «Виховання гармонійно розвиненої, високоосвіченої, національно свідомої людини, здатної до саморозвитку та самовдосконалення».

Пріоритетними напрямками виховання у навчальному році є:

- національно-патріотичне виховання;

- розвиток творчої особистості;

- формування навичок здорового способу життя;

- робота з профілактики дитячого травматизму;

- робота з профілактики правопорушень.

Реалізація завдань виховної роботи у 2017 навчальному році здійснювалася шляхом співпраці з педагогічним та учнівським колективами, з батьками учнів, позашкільними закладами та громадськими організаціями;

Протягом року питання виховної роботи розглядалися на нарадах при директору, загальношкільних батьківських зборах,відображалося в наказах основної діяльності закладу.

Реалізація завдань виховної системи закладу відбувається за рахунок злагодженої співпраці педагогічного колективу, спланованої роботи класних керівників. У школі діє методичне об’єднання класних керівників, яке очолює учитель вищої категорії Шкиль Р. А. 

З метою надання методичної допомоги класним керівникам нею  проводились наради та консультації з питань організації та здійснення виховної роботи в класних колективах.

Всебічний та гармонійний розвиток  кожної особистості, творчий, інтелектуальний, духовний розвиток дітей та організацію дозвілля школярів забезпечували гуртки:

«Умілі руки»-керівник Нелень Л. М.

«Виразне читання»-Шкиль Р. А.

«Баскетболіст» - Чуприна В. О.

«Юний біолог»- Хорошко Л. Г.

Танцювальний гурток –Оржицький  БДЮТ

Основними напрямами роботи гуртків та секцій є художньо-естетична творчість, фізкультурно-спортивний та оздоровчий напрями.

Питання щодо збереження життя та здоров'я учнів, пропаганди здорового способу життя, відповідальності батьків за виховання дітей, попередження насильства у родині, оздоровлення учнів систематично розглядалися на засіданнях МО класних керівників,  на  нарадах при директорові, на  загальношкільних та класних батьківських зборах. Найбільш вагомими заходами були:

«Олімпійський тиждень» (вересень 2017);

комбіновані естафети «Веселі старти» (жовтень 2017)

години спілкування «Що маю знати, щоб зберегти своє здоров'я», «Здоров’я – головне багатство», «Подбай про своє здоров'я сам» (жовтень2017).

Одним із важливих напрямків виховної роботи є родинно-сімейне виховання.

У цьому напрямку в школі протягом навчального року було проведено:

- години спілкування «Будьмо милосер­дними» до Міжнародного Дня людей похи­лого віку (29.09.2017);

Концертні вітання людей похилого віку с.Дмитрівка , Нижній Іржавець,та вітання жителів Лукім я.

-  години спілкування до Міжнародного дня прав людини «Правовий букварик», «Школа прав дитини», «Діти: злочин і кара», «Основи правосвідомості особистості» (04.12.);

День святого Валентина: години спілкування «Світ людських почуттів», виховні години «Цей прекрасний дар кохання» (14.02.2017);

- години спілкування до Дня матері та Всесвітнього Дня сім’ї: «Шануй батька і неньку»;  «Мій родовід»;  «Захоплення моєї родини»;  «Сім’я – ключ до щастя» (12.05.2017);

- години спілкування до Дня Європи (19.05.2017).

«Ціннісне ставлення до природи, до праці» -  Найбільш цікавими заходами

 цього напрямку були:

- свято» Вітання трударям» (листопад 2017);

- конкурс виробів «Славимо працю хлібороба».

- акції «Турбота про птахів», «За чисте довкілля», «Первоцвіт» (квітень 2017);

- години спілкування до Всесвітнього дня довкілля «Збережемо красу природи», «Будь природі другом», «Земля – годувальниця», (10.04-14.04.2017);

тиждень Чорнобильської трагедії (25.04-28.04.2017);

Основним завданням напрямку «Ціннісне ставлення до культури і мистецтва». Найбільш значущими заходами цього напрямку стали:

- конкурс фоторобіт “Життя школи — очима дитини” (жовтень 2017);

- виставка-конкурс осінніх композицій (02.10.2017)

- конкурс «Різдвяна іграшка» (грудень 2017);

- конкурс на краще прикрашення класної кімнати до новорічних свят;

- конкурс малюнків на асфальті до Дня захисту дітей (01.06.2017).

З метою залучення учнів до культурних цінностей українського народу протягом навчального року було організовано безліч різноманітних екскурсій та походів:

-фабрика ялинкових прикрас у Клавдієво;

Мгарський монастир поблизу Лубен;

Страусина  ферма с.Вовча долина

-подорож по Хрещатику

-Відвідано аквапарк м.Бровари

-Цирк на воді м.Київ

-аквапарк «Дрім таун»

-екскурсія до обласного театру ляльок, перегляд вистави

(керівниками поїздок були: Колісник С. Г., Колодяжна В.А., Кропивка І. В., Шкиль Р. А.,)

Також проводили екскурсії по рідному краю: «Веселі туристи», «Екологічними стежками».

З метою формування правової культури, почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії, культурних та історичних цінностей проведено заходи :

- до 25-й річниці Незалежності України, Дня Державного прапора України;

- до Дня Захисника України;

- до Дня Свободи ;

- до Дня пам'яті жертв голодоморів ;

- до Дня Збройних Сил України ;

- до Дня Соборності України ;

- до Дня пам'яті та примирення .

В цьому році загін «Пошук» розпочав роботу по збору інформації про випускників-чорнобильців,випускників учасників АТО;

У школі проводились традиційні виховні заходи:

Свято «День знань»

Концерт до Дня вчителя

Хеловін          

В гостях у новорічної казки

свято “Святого Миколая”

«День святого Валентина»

Святковий концерт до Дня 8 Березня

Свято «Прощавай,  початкова школо!»

Свято Останнього дзвоника

Випускний вечір

Шевченківські дні.

Протягом року проводився облік відвідування учнями навчальних занять. Причини відсутності підтверджувалися медичними довідками та іншими документами, які зберігалися в особових справах учнів.

З метою попередження правопорушень в школі створено систему профілактичної роботи:

здійснюється контроль за відвідуванням учнями школи ;

розроблено правила для учнів;

проводяться бесіди з правової тематики;

проводяться тижні правових знань;

у школі створена рада з профілактики правопорушень,  на своїх засіданнях  вона розглядає питання роботи з учнями, схильними до правопорушень, залучає спеціалістів для консультацій батьків, педагогів, розглядає випадки порушення дисципліни в школі, сім’ї та поза школою;

учні охоплені постійними і тимчасовими дорученнями;

проводиться систематична індивідуальна робота з дітьми.

У школі налагоджено учнівське самоврядування.

 З метою покращення стану здоров’я учнів співпрацюємо з місцевою АЗПСМ, проводилися медичні обстеження , необхідні медичні щеплення.

Влітку в школі працював табір «Берізка», у якому було оздоровлено11учнів початкових класів та дітей пільгових категорій. Оздоровлення проведено за кошти направлені по субвенції сільської ради, спонсорська допомога стов Лукім?я (директор Шингарій І.П.),ФОП Василенко Н.В.,ФОП Гусак Л.М.

З  учнями проводилися різноманітні ігри, розваги, екскурсії, свята, вікторини.

Робота з батьками

З кожним роком у країні посилюється вплив батьківської громадськості на діяльність загальноосвітніх навчальних закладів. Батьки стають активними учасниками навчально-виховного процесу.  Особливого значення набуває підтримка широкого кола громадськості при вирішенні таких питань:

-  формування мережі навчального закладу;

- зміцнення матеріально-технічної бази;

- забезпечення соціального захисту учасників навчально-виховного процесу;

- формування здорового способу життя,тощо.

Робота з батьками спрямована на створення єдиного колективу вчителів, батьків, учнів.

Протягом року було проведено загальношкільні  та   класні батьківські збори,  засідання батьківського комітету школи.

На батьківських зборах розглядалися  питання:

-              профілактики дитячого травматизму;

-              виховання свідомого ставлення до свого здоров’я;

-              впливу сім’ї на середовище дитини;

-              організації навчального року:  проведення ДПА, ЗНО;

- проведення ремонтних робіт у закладі протягом року та в літній період.

    Співпраці з батьками в школі приділяється велика увага, учителі-предметники, класні керівники, адміністрація систематично спілкуються з батьками учнів.

Програма «Шкільний автобус»

Підвезення учнів із сіл Дмитрівка, Колодна, В.Селецька, Н.Іржавець здійснюється шкільним автобусом. Кількість учнів ,що підвозяться-18, вчителів-3.

Протяжність маршруту 97кілометрів. Кошти на пальне виділяються за рахунок субвенції сільської ради.

Матеріально-технічне забезпечення

Протягом останніх років приділяється багато уваги створенню сприятливих санітарно-гігієнічних умов навчання і праці в навчальному закладі. Силами адміністрації, педагогів, робітників адміністративно-господарчої частини, батьків та учнів приміщення та територія школи підтримується на належному санітарно-гігієнічному рівні, відрізняється чистотою та охайністю. У приміщенні школи проведено косметичний ремонт  харчоблоку, навчальних кабінетів, фарбування дитячого майданчика,побілка паркану, фарбування спортивного залу ,придбано спортінвентар, замінено частину електропроводки, замінено 18 світильників в навчальних кабінетах та коридорі І та ІІ  поверху.Замінено 16 віконних блоків на енергозберігаючі, утеплено укоси на них. Поміняно двері запасних  виходів приміщення та спортзалу.  Придбано електром ясорубку  для харчоблоку.Придбано 6 нових комп ютерів. Плануємо до кінця року закупити частину дитячих стільців.

Матеріали придбано за рахунок субвенції сільської ради та спонсорської допомоги стов Лукім?я.

Програма «Шкільний автобус» - 65880грн

Харчування учнів – 34620  грн

Комплексна програма освітньої галузі – 103500 грн

Питання, що потребують подальшого розв’язання

Залишились певні питання, розв’язання яких слід продовжити, а саме:

підвищення якості освітніх послуг;

підвищення результативності роботи з обдарованими дітьми;

активне використання ІТ технологій;

незадовільна результативність ЗНО;

кадрове забезпечення;

- покращення матеріально-технічної бази навчальних кабінетів.« повернутися до списку новин