Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради

Переглядів: 585

24 березня ц.р. в районному Будинку культури відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради.

Гостей з усіх районів Полтавщини привітали голова районної державної адміністрації Олена Кражан, голова районної ради Володимир Козина, селищний голова Олена Сидоренко. Учасники також переглянули короткий фільм-візитівку про Оржиччину.

Голова обласної ради Олександр Біленький вступним словом відкрив засідання в якому зазначив що: - Цього дня ми маємо укласти угоди на фінансування з обласного бюджету 50 проектів-переможців конкурсу ініціатив місцевих громад, який відбувся у 2016 року. Змагання проектів досягло найвищого рівня - змагалося 84 проекти з 24 районів області на загальну суму 21 мільйон гривень.

Ми продовжуємо конкурс, виводимо його на інший якісний рівень. Цього року перевагу надаватимемо проектам із залученням енергозберігаючих технологій. І ще один дуже важливий нюанс - співпраця громад. По цьогорічному конкурсу ми побачили - спільними зусиллями можемо потягнути навіть масштабні проекти.

Наприклад, у Оржицькому районі дві ініціативи - реконструкція стадіону "Колос" і реалізація програми утилізації відходів - у сумі "важать" понад 2 мільйони гривень. Для самого обласного бюджету тягнути кожен такий проект важкувато. А спільно з громадами знайшли відповідь на це запитання.

З цього року у області діє ще один механізм додаткових ресурсів для громад. Запрацював Фонд розвитку територій на 85 мільйонів гривень. І це вже не просто фінансування для програм департаментів чи управлінь. Тут вже депутати обласної ради можуть активно допомагати громадам.

Механізм простий. Кожен депутат обласної ради фактично має 1 мільйон гривень на допомогу громаді, що його обрала. Таким чином він уже не просто виражає інтереси людей у представницькому органі області. Депутат власною ініціативою може вкладати живі кошти у вирішення реальних проблем. І тут керівникам місцевих громад потрібно задуматись і налагодити конструктивну співпрацю з депутатами обласної ради».

Оржиця, Полтавщина,ради, Координаційна рада, громади , кошти

Оржиця, Полтавщина,ради, Координаційна рада, громади , кошти

Оржиця, Полтавщина,ради, Координаційна рада, громади , кошти

Оржиця, Полтавщина,ради, Координаційна рада, громади , кошти

Він також вручив голові районної ради Володимиру Козині Грамоту обласної ради за багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок у соціально-економічний розвиток територіальних громад, плідну депутатську діяльність.

Учасники засідання з цікавістю переглянули презентацію підготовлену провідним спеціалістом з питань реалізації програм місцевого самоврядування Оржицької районної ради Іваном Насміяном про історію та результати участі територіальних громад району в обласних проектах розвитку.

Відбулася церемонія урочистого підписання угод фінансування проектів-переможців конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області. В ході роботи Координаційної ради були також розглянуті питання: про проведення обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад в Полтавській області в 2017 році, про бюджет участі Полтавської області, про впровадження в Полтавській області електронного документообігу «Аскод», про фонд розвитку територій області.

Наприкінці пленарної роботи Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради учасників засідання привітали учасники самодіяльності районного Будинку культури.

Під час перебування на Оржиччині голови районних рад оглянули реконструйовану площу перед загальноосвітньою школою райцентру та об’єкти, які мають бути оновлені за допомогою проектів розвитку територіальних громад – Зарізький дендропарк та районний стадіон « Колос».

Організованому проведенню заходу сприяли депутати обласної ради та підприємці Оржиччини.

Прес-служба районної ради

« повернутися до списку новин