Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

В центрі уваги профілактика правопорушень та боротьба із злочинністю

Переглядів: 598

26 вересня ц.р. під головуванням голови районної ради В.Козини та голови постійної комісії районної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, забезпечення законності, охорони свобод і законних інтересів громадян та інформаційної сфери М.Чепи відбулося спільне засідання цієї комісії та Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради.

В роботі засідання також взяли участь:  О.Кражан  – голова  районної державної адміністрації, О.Бабенко – начальник фінансового управління райдержадміністрації, С.Кривобок – інспектор відділу освіти райдержадміністрації, Л.Васильчук – завідувач сектору у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації. 

Було розглянуто питання про стан злочинності та заходи, спрямовані на  покращення охорони правопорядку на території  району. З інформаціями перед учасниками виступили О.Шура - начальник Оржицького відділу Лубенської місцевої прокуратури Полтавської області та О.Шаповаленко –  заступник Оржицького відділення поліції  Лубенського відділу ГУНП в Полтавській області.

Зокрема доповідачі відзначили, якщо на території інших районів злочинність зменшується, то в нашому районі злочинність зросла на і 9,8%.

При зменшенні по території Лубенської місцевої прокуратури на -16,31% кількості злочинів проти життя та здоров'я особи (по області -17%), ріст по Оржицькому районі складає + 47% .

Із 3 облікованих фактів спричинення тяжкого тілесного ушкодження , що спричинило смерть потерпілого, зареєстрованих по території обслуговування Лубенської місцевої прокуратури, а саме по 8 районам, 1 по Оржицькому району.

При зменшенні кількості вчинених грабежів на території Лубенської місцевої прокуратури ( - 27,08%, або з 48 до 35. по області -29,3%). Вкрай негативна тенденція просліджуєгься по Оржицькому районі, оскільки ріст таких злочинів складає +500% (а саме з 1 до 6 проявів).

При зменшенні по Лубенській місцевій прокуратурі на - 57,58%, та по області - 50,7% кількості незаконних заволодів ь транспортними засобами по Оржицькому району злочинів даної категорії було вчинено на рівні минулого року (2).

Значний ріст злочинів вчинених неповнолітніми або за їх участю відбувся по Оржицькому району + 200% або з 1 до 3 проявів.

При зменшенні по території Лубенської місцевої прокуратури на -22% злочинів вчинених групою осіб ріст по Оржицькому району складає + 100%, або з 2 до 4 проявів.

Відбувся ріст злочинів вчинених особами у стані алкогольного сп'яніння на+ 400%.

Вивчення питання стану протидії злочинності розкриває ряд проблемних питань, які потребують дієвого втручання в їх вирішення з боку працівників правоохоронних органів шляхом застосування узгоджених скоординованих заходів правоохоронних органів та місцевої влади.

За результатами засідання  постійна комісія та Координаційна рада прийняли рекомендації в яких зазначено, що необхідно продовжувати здійснювати заходи по боротьбі зі злочинністю, в тому числі по розкриттю злочинів майнової спрямованості, наркозлочинів та злочинів, пов’язаних із незаконним обігом зброї.

Забезпечувати постійну взаємодію з територіальними громадами  сільських, селищних рад з питань боротьби зі злочинністю, проводити спільну роботу, спрямовану на протидію злочинності та правопорушенням в районі.

Проводити зустрічі з педагогами, учнями шкіл з метою запобігання негативним   проявам серед молоді.

Здійснювати рейди спільно з учителями шкіл, представниками відділів освіти, з питань сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, РЦСССДМ по перевірці дозвілля молоді у вечірній та нічний час, забезпечити постійний нагляд за дотриманням правил торгівлі тютюновими та алкогольними виробами, виявляти факти неліцензійного виготовлення та реалізації спиртних напоїв.

Разом з відповідними структурами проводити заходи по профілактиці насильства в сім’ї, виявляти родини, де вчиняється насильство відносно її членів, насамперед дітей;

З метою профілактики ДТП здійснювати рейди по виявленню фактів керування транспортними засобами водіями у стані алкогольного сп’яніння.

Проводити заходи щодо профілактики та виявлення фактів незаконної порубки лісових насаджень.

Активізувати роботу щодо встановлення систем відеоспостереження на території сільських, селищних рад.

Систематично проводити аналіз стану злочинності в районі, на територіях сільських, селищних рад та висвітлювати вищезазначені питання у засобах масової інформації.

Правоохоронним органам проводити роботу з депутатським корпусом районної ради, надавати компетентні відповіді на депутатські звернення відповідно до законодавства в установлені терміни.

Районній державній адміністрації сприяти фінансовому забезпеченню правоохоронних органів по виконанню заходів «Районної комплексної програми профілактики правопорушень на 2016-2020 роки».

Відділу культури райдержадміністрації проводити постійну роботу по організації змістовного дозвілля населення району.

ЦРЛ, позашкільним навчально-виховним закладам проводити профілактично - роз’яснювальну роботу, спрямовану на боротьбу з наркоманією та іншими негативними проявами в молодіжному середовищі.

Оржицькому відділенню поліції  Лубенського відділу ГУНП в Полтавській області, відділу Лубенської місцевої прокуратури Полтавської області постійно звітувати про  результати роботи правоохоронних органів про стан злочинності та заходи, спрямовані на  покращення охорони правопорядку на території району.

Прес-служба районної ради

 

 

 

« повернутися до списку новин