Оржицька районна рада

ЗМІ як спосіб формування суспільної думки: підвищення рівня інтересу населення до процесу децентралізації в Україні

Переглядів: 332

Основоположним фактором у формуванні суспільної думки є діяльність засобів масової інформації та каналів комунікації. Саме завдяки мас-медіа, у переважній більшості випадків, люди дізнаються про останні події в житті країни, свого регіону чи своєї громади.

Як показують  соціологічні дослідження станом на 2017 рік, добре знають про децентралізацію майже 20%, чули про неї майже 62%, а не знають – 18%. До 2017 року ситуація з обізнаністю була гіршою.

Себто сьогодні важливим завданням Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування, так і її спільноти – є стимулювання роботи ЗМІ стосовно створення актуальних матеріалів на тему децентралізації задля підвищення  рівня інтересу про цей  процес у громадян.

Треба зазначити, що у цьому році схожі тези були підтримані на Всеукраїнській нараді-семінарі для представників органів місцевого самоврядування, що відбулася у Затоці Одеської області та закріплені у головному документі заходу – Резолюції (Резолюція XVII Всеукраїнської наради-семанару для представників органів місцевого самоврядування).

Одним із дієвих механізмів популяризації серед преси теми децентралізації є Всеукраїнський конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади», що проводиться з 2016 року.

Організовує зазначену ініціативу Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Постійними партнерами Міністерства у питаннях проведення Конкурсу є Програма Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» (далі – Програма РЄ) та ГO «Інтерньюз-Україна».

Мета конкурсу — підвищити рівень обізнаності людей про реформу та урізноманітнити мотиваційні ресурси для журналістів регіонального рівня, що спонукатимуть до висвітлення процесу децентралізації в Україні.

До участі у Конкурсі приймаються матеріали за чотирма номінаціями:

  • онлайн-публікація,
  • стаття (в друкованому ЗМІ),
  • радіоматеріал,
  • відеоматеріал.

Матеріали мають бути опублікованими вперше у період із 15 жовтня 2017 року до 20 грудня 2018 року.

Конкурсні роботи подаються до 20 грудня 2018 року.

Учасник може подати не більше однієї конкурсної роботи за кожною з номінацій, оформивши їх окремими конкурсними заявками.

Тематичні пріоритети конкурсних робіт:

Мета, завдання, зміст, очікувані результати та переваги реформи, спрямованої на децентралізацію та розбудову місцевого самоврядування.

Добровільне об’єднання територіальних громад.

Співробітництво територіальних громад.

Фінансова децентралізація та ресурсна підтримка місцевого і регіонального розвитку.

Збільшення спроможності органів місцевого самоврядування у наданні якісних послуг населенню та розбудові добробуту громад.

Кращі практики органів місцевого самоврядування в Україні з питань соціально-економічного розвитку територій, їх відповідність європейським стандартам і світовим тенденціям.

Призовий фонд від Програми Ради Європи

У кожній з чотирьох номінацій передбачені три премії:

І премія – 20 000 грн,

ІІ премія – 15 000 грн,

ІІІ премія – 10 000 грн.

Форма заявки учасника Конкурсу розміщена за посиланням:  http://bit.ly/MinregMC

Детальну інформацію з питань Конкурсу можна отримати за телефоном: (044) 458-44-40; (044) 501-92-03; (093) 403-58-87; (097) 917-70-70, або надіславши запит на електронну адресу: contest@internews.ua

Більше про конкурс є ТУТ

Нагадаємо, у 2016 році перемогу отримали 12 конкурсних робіт з 218, автори яких окрім грошових винагород мали можливість відвідати Світовий форум демократії в Страсбурзі (Франція).

У 2017 році переможцями визнано авторів 13 конкурсних робіт із 229, які надійшли на Конкурс.

За матеріалами Всеукраїнської Асоціації
органів місцевого самоврядування
«Українська асоціація районних та обласних рад»


« повернутися до списку новин