Оржицька районна рада

Оржиця: селище дивиться в майбутнє і дбає про нього

Переглядів: 814

Кожний населений пункт України повинен мати свій Генеральний план.

План міста, селища є основним планувальним документом, який встановлює в інтересах населення та з врахуванням державних завдань напрямки і межі територіального розвитку населеного пункту, функціональне призначення і будівельне зонування території, містить принципові рішення щодо розміщення об'єктів загальноміського або загальноселищного значення, організації вулично-дорожньої мережі і дорожнього руху, інженерного обладнання, інженерної підготовки і благоустрою, захисту території від небезпечних природних і техногенних процесів, охорони природи та історико-культурної спадщини, черговості освоєння території.

Генеральний план міста, селища є основним видом містобудівної документації з планування території населеного пункту, призначеним для обґрунтування (розроблення та реалізації) довгострокової політики органу місцевого самоврядування в питаннях використання і забудови території.

З метою подальшої перспективи розвитку селища потребою у нових територіях для подальшого містобудівного та соціально-економічного розвитку, розширення виробничих, сельбищних зон, транспортно-комунікаційних зв’язків селищна рада в 2016 році замовила новий Генеральний план смт. Оржиця.

Попередній генеральний план був розроблений інститутом «Укрміськбудпроект» м. Харків і затверджений у 1992 році. Новий Генеральний план розроблений на розрахунковий строк до 2037 року. Термін дії генерального плану не обмежується.

У новому проекті визначені:

заходи по охороні навколишнього середовища;

сучасний стан та перспективи господарського комплексу смт.;

прогноз чисельності та статевовікової структури населення смт.;

обсяги та розміщення нового житлового будівництва;

інженерне обладнання території;

інженерна підготовка та захист території, дощова каналізація;

розвиток транспорту;

магістральна вулична мережа;

архітектурно-планувальна організація території тощо.

Генеральний план розроблений відповідно діючих Державних будівельних норм України та на основі проведених топографо-геодезичних робіт по створенню топографічних планів.

Оржицька селищна рада прохає усіх оржичан ознайомитися з новим Генеральним планом селища, внести свої пропозиції та планувати свої подальші роботи виходячи з його вимог та рекомендацій.

Новий Генеральний план розроблено Полтавським національним  технічним університетом ім. Ю. Кондратюка.

Прес-повідомлення Оржицької селищної ради« повернутися до списку новин