Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

На Полтавщині підніматимуть рівень води у малих річках

Переглядів: 621

Три мільйони гривень — саме стільки у обласній Програмі охорони навколишнього середовища цього року закладають на підвищення рівня води у малих річках.

Власне, відновлення системи меліорації в області гостро постало торік через засуху та часті пожежі. Тоді воду для гасіння торф’яників доводилося возити за 30 кілометрів. Зважаючи на досвід минулого року, у 2016 заклали три мільйони гривень для будівництва перекатів на  малих річках області. Будуватимуть їх, за розпорядженням голови облдержадміністрації,  у найбільш «вогненебезпечних» районах — Оржицькому, Глобинському, Семенівському, Хорольському.

За словами директора Департаменту екології та природних ресурсів Ігоря Піддубного, місця розміщення шлюзів запроектують пізніше, коли знизиться рівень води після весняного водотоку. Проте з річками фахівці «Полтававодгоспу» вже визначилися.

Зважаючи на досвід пожежонебезпечного 2015 року були внесені зміни й до угод про оренду водойм в області. Так, ними передбачено обов’язкове облаштування майданчика для заправки водою пожежних автівок.

Окрім того, з питанням відновлення системи меліорації полтавці мають намір вийти на рівень держави. Як прокоментував голова Полтавської ОДА Валерій Головко, питання підвищення рівня води в річках залежить не лише від Полтавщини. «Саме держава повинна взяти на себе левову частину фінансування. Бо не спроможні ні обласний бюджет, ні місцеві вирішити таку глобальну задачу», — наголосив очільник області.

http://www.adm-pl.gov.ua/news/na-poltavshchini-pidnimatimut-riven-vodi-u-malih-richkah

« повернутися до списку новин