Оржицька районна рада

До уваги депутатів місцевих рад та посадових осіб органів самоврядування

Переглядів: 431

Черговий раз звертаємо вашу увагу на необхідність активізації роботи по заповненню власних електронних декларацій про доходи та зобов'язання фінансового характеру за 2016 рік, які мають бути подані до 1 квітня ц.р.

Для реєстрування та входу до системи декларування НАЗК депутату, посадовцю необхідно мати власний електронний цифровий підпис або BankID.

При заповнення декларації на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https://nazk.gov.ua) декларант має змогу зберігати чернетки форми й використовувати раніше подані декларації для створення нових. А також заповнювати декларацію поступово, при необхідності повертаючись до заповнення необмежену кількість разів.

Суб'єкт декларування може подати виправлену декларацію без звернення до НАЗК лише один раз упродовж 7 днів після подання декларації. Після цього терміну виправлення можливе лише з дозволу НАЗК і може також передбачати притягнення до відповідальності.

Звертаємо увагу, що у деяких розділах подається інформація:

-              про співвласників майна, а також про власника майна, яке знаходиться на праві користування (в оренді) у суб'єкта декларування чи членів його родини;

-              цінне рухоме майно (крім транспортних засобів, вони декларуються окремо): антикваріат, твори мистецтва, побутові прилади тощо. Декларується кожен окремий предмет вартістю більше 100 МЗП (мінімальна заробітна плата, що складає 1378 грн для декларацій за 2016 рік);

-              грошові активи: готівкові кошти, кошти на рахунках, якщо сукупно більше за 50 МП (68 900 грн для 2016 року);

-              видатки та правочини суб'єкта декларування: якщо розмір видатку більший за 50 МЗП (68 900 грн для 2016 року);

-              негрошові подарунки, лише якщо разова вартість перевищує 5 МЗП (6890 грн для 2016 року), грошові подарунки, якщо сукупно від одного джерела за рік перевищують 5 МЗП (6890 грн для 2016 року)

Якщо член сім'ї відмовився надавати інформацію для заповнення декларації, суб'єкт декларування зазначає це в декларації. В такому випадку НАЗК проводить повну перевірку декларації.

Визначення членів сім'ї - особи, які перебувають у шлюбі, а також їхні діти, в тому числі повнолітні, батьки, особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.

Адміністративна відповідальність настає у випадку завідомо недостовірних відомостей у декларації за розбіжності на суму 138-344 тис. грн, або 100-250 МЗП.

Кримінальна відповідальність - на суму більш ніж 344 тис. грн, або 250 МЗП.

Контроль за своєчасністю подання декларацій здійснюють органи, у яких працюють суб'єкти декларування. У разі виявлення порушень вони повідомляють про це НАЗК.

Прес-служба районної ради« повернутися до списку новин