Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

СТОП КОРУПЦІЯ: ДО УВАГИ ДЕПУТАТІВ РАЙОННОЇ РАДИ СЬОМОГО СКЛИКАНЯ, ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Переглядів: 292

Щодо подання щорічної декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за звітний 2018 рік

Звертаємо увагу, що депутати місцевих рад зобов’язані подавати декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація).

За звітний 2018 рік, така декларація повинна бути подана в термін з  01 січня до 31 березня 2019 року, шляхом заповнення форми Єдиного державного реєстру декларацій на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – Реєстр).

Підстава: ст. ст. 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Важливо знати, що безпосередньому поданню декларації може перешкодити виникнення питань у зв’язку із завершенням терміну дії КЕП (кваліфікований електронний підпис) або його втратою, зміною електронної пошти, а також питань щодо вимог до відображення тої чи іншої інформації у декларації, вирішення яких потребуватиме додаткового часу. Тому просимо завчасно перевірити можливість входу до Реєстру та підготувати всю необхідну інформацію для заповнення декларації. Рекомендуємо здійснити таку перевірку до 01.02.2019.

Додатково повідомляємо, що 07.11.2018 набрав чинності Закон України «Про електронні довірчі послуги», а Закон України «Про електронний цифровий підпис» втратив чинність. Будь ласка, враховуйте це при отриманні кваліфікованого електронного підпису.

Відповідно до частини 1 статті 1726  Кодексу України про адміністративні правопорушення несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, – тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Щодо суттєвої зміни у майновому стані депутата

Звертаємо увагу, що депутати місцевих рад зобов’язані у десятиденний строк письмово повідомляти Національне агентство з питань запобігання корупції, у встановленому ним порядку, про суттєву зміну у майновому стані депутата, а саме отриманняним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року. Прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб, станом на 01 січня 2019 року становить 1921 грн. (50*1921=96050). Для кожного випадку отримання доходу або придбання майна подається окреме повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

Повідомлення здійснюється декларантом особисто і лише стосовно себе (про суттєві зміни майнового стану членів сім’ї повідомляти не потрібно). Можливість подання виправленого повідомлення не передбачена.

Якщо дохід чи вартість майна в іноземній валюті, її слід перерахувати в гривні по офіційному курсу НБУ, що діяв на момент його отримання.

Підстава: ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції»

Відповідно до частини 2 статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення не повідомлення або несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані – тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Щодо відкриття депутатом або членом його сім’ї валютного рахунку в установі банку-нерезидента

Звертаємо увагу, що депутати місцевих рад зобов’язані у десятиденний строк письмово повідомляти Національне агентство з питань запобігання корупції, у встановленому ним порядку, про відкриття депутатом або членом його сім’ї валютного рахунку в установі банку-нерезидента, із зазначенням номера рахунку і місцезнаходження банку-нерезидента.

Валютний рахунок – будь-який рахунок суб’єкта декларування або члена його сім’ї, відкритий в установі банку-нерезидента в будь-якій валюті.

Установа банку-нерезидента – юридична особа-нерезидент будь-якої організаційно-правової форми, яка є банком, її відокремлені підрозділи (філії, відділення), що створені і діють відповідно до законодавства іноземної держави та з місцезнаходженням за межами України.

Необхідність відкриття таких рахунків може виникнути у разі:

-  придбання нерухомості за кордоном;

-  оплата товарів або послуг;

-  оплата навчання у закордонних ВУЗах;

-  початок сезону на курортах, де необхідно оформлення віз з відкриттям рахунків у банку. Повідомлення заповнюється на бланку власноручно письмово.

Повідомлення складається у разі відкриття декларантом або членом його сім’ї валютного рахунку в установі банку-нерезидента.

Повідомлення надсилається поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення у 10-денний строк на адресу НАЗК з дня відкриття валютного рахунку, або з дня, коли декларанту стало відомо або повинно було стати відомо про відкриття зазначеного валютного рахунка членом його сім’ї.

Підстава: ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», рішення НАЗК від 06.09.2016 № 20, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.10.2016 за № 1366/29496 (на форму бланку повідомлення рекомендуємо перейти за наступним посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1366-16)

Відповідно до частини 2 статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі  банку-нерезидента – тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Додатково зазначаємо, що розділ VIII зазначеної декларації містить відомості щодо корпоративних прав. Статтею 36 Закону України «Про запобігання корупції» покладені зобов’язання депутатів місцевих рад передавати в управління іншій особі належні їм корпоративні права. Отже, у разі наявності у Вас корпоративних прав, їх необхідно передати в порядку, визначеному Законом.

Форма повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3

Порядок інформування Національного агентства з питань запобігання корупції про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 06.09.2016 № 20

Прес-служба районної ради

« повернутися до списку новин