Оржицька районна рада

Вшанування пам’яті жертв Голодомору

Переглядів: 519

Щороку у четверту суботу листопада Україна схиляє голови перед мільйонами жертв Голодомору 1932-1933 років, перед тими страждальцями, могили яких розкидані по садках, балках, дворах, узбіччях доріг та на цвинтарях.

Сьогодні біля пам’ятного знаку, розташованого на цвинтарі в селі Онішки, проведено мітинг-реквієм з вшанування жертв мільйонів людей, що були принесені в жертву кривавій комуністичній ідеології.

Делегація в складі голови районної ради Володимира Козини, голови райдержадміністрації Романа Сидоренка, Онішківського сільського голови Людмили Сазонюк, секретаря Оржицької селищної ради Світлани Маслак, начальника відділу освіти райдержадміністрації Наталії Стасенко спільно з мешканцями села хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятного знаку жертвам Голодомору вшанували пам'ять співвітчизників, свідомо винищених московсько-більшовицьким тоталітарним режимом.

Мало знайдеться в історії не тільки України, а й світу таких трагедій, як Голодомор 1932 - 1933-го. Жахливі і вражаючі статистики цих років. За один рік загинула п’ята частина сільського населення України. Штучний голод, за різними оцінками, забрав від семи до десяти мільйонів життів українців. В Україні щохвилини вмирало голодною смертю 17 людей, за годину – тисяча, за добу – 24 тисячі. І це далеко не остаточна цифра.

Тяжко повертає собі народ України духовне здоров’я. Жадане і драматичне його очищення, радісне і гірке його воскресіння. Надто багато позаду могил. Надто великі втрати. І тільки правда здатна зняти наслідки шоку, заподіяного епопеєю насильницького знищення української нації. Тільки виповівши минулі страждання, викричавши давній біль, крок за кроком пройшовши заново хресну дорогу своєї далекої і близької історії, колись віднайде себе наш народ, гідний прекрасної долі.

Прес-служба районної ради« повернутися до списку новин