Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

ЕКОЛОГІЧНА КАТАСТРОФА СУМЩИНИ ВЖЕ ДІСТАЛАСЯ ТЕРИТОРІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ «НИЖНЬОСУЛЬСЬКИЙ»?

Переглядів: 499

За фактами Інтернет ресурсів на Сумщині в місці Ромни відбув скид каналізаційних нечистот до річки Сула. За словами мешканців м.Ромни поверхня річки Сули усіяна мертвою рибою. Від Ромен і в низ за течією знищується усе живе у воді. Все русло у якійсь масляній плівці, яка збивається біля дерев. Така ситуація вже спостерігається і на території Парку «Нижньосульський».

Адміністрація Парку забила на сполох, направлені листи до Міністерства екології та природних ресурсів України, Полтавської обласної державної адміністрації, Оржицької районної державної адміністрації та сільських рад населених пунктів, які знаходяться в поймах річки Сула, повідомляє сайт Національний природний парк "НИЖНЬОСУЛЬСЬКИЙ"

Працівниками санітарної служби району (Оржицьке РЛВ Хорольського МВПЛД ДУ «Полтавський ОЛЦ ДСЕСУ») проводиться відбір зразків води, для подальших аналізів на забруднення. Станом на 01.07.16 працівниками Парку «Нижньосульський» та Державною екологічною інспекцією в Полтавській області з р. Сула в районі сіл Лукім’я, Мала Селецька в річці Сула виявлено масова загибель річкової риби. Біля річки в районі вищевказаних сіл стоїть в повітрі смердючий запах.При відборі зразків води із річки Сула 29.06.16 року - на ЛПКП ( лактозо - позитивна кишкова паличка) в воді річки Сула села Лукімя в районі моста в кількості 2 зразків виявлено вміст ЛПКП – індекс 3600.( при нормі 5000). При відборі зразків води в річкі Сула селі Тарасівка район пляжу індекс ЛПКП становить 1100 – 1500 . Станом на 1.07.16року повторно відібрані зразки води в районі села Лукім’я та Мала Селецька, результат дослідження станом на 02.07.16р – індекс ЛПКП збільшився,перевищив норму і становить 6400. Візуально стан води погіршується, змінився колір на грязно-глиняний,появився смердючий запах ,а враховуючи високу температуру атмосферного повітря, загибла риба швидко буде розкладатися І Індекс мікробного забруднення буде наростати. При відборі зразків річкової води на хімічні показники на межі Лубенського І Оржицького районів рівень кисню,в результаті процесів гниття ,різко впав і становить 0,5 мг/л при нормі 4 мг/л.При такому низькому рівні кисню риба задихається і масово гине і стає ще додатковим джерелом забруднення води,яке виникло раніше.

Читати також:НА ПОЛТАВЩИНЕ ГРАД РАЗМЕРОМ С ЯЙЦО ПОБИЛ КРЫШИ ДЕТСАДОВ, ШКОЛ, ЖИЛЫХ ДОМОВ

ЧЕРЕЗ ПОВІНЬ У РІЧКУ СУЛУ В ЛУБЕНСЬКОМУ РАЙОНІ МОГЛО ЗМИТИ БРУД ТА ХІМІКАТИ З ПОЛІВ

ПРИРОДНА КАТАСТРОФА НА ПОЛТАВЩИНІ: ТІЛЬКИ У ЧОРНУХИНСЬКОМУ РАЙОНІ ЗБИТКИ СКЛАДАЮТЬ 16 МІЛЬЙОНІВ

На даний час працівниками служби державної охорони, МЧС Оржицького району, застосовуються заходи по збору та утилізації мертвої риби. Проводяться роз’яснювальні роботи щодо виниклої ситуації, обмежено доступ для купання, відпочинку та вживання водних живих біоресурсів.

« повернутися до списку новин