Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Відбулася сесія районної ради

Переглядів: 329

Учора депутатський корпус районної ради плідно попрацював над ухваленням важливих для району рішень. Із двадцяти п'яти питань, внесених на розгляд тридцять четвертої сесії районної ради, двадцять чотири отримали підтримку  депутатів. У зв’язку з тим, що керівництво району постійно працює над вирішенням  питання автобусного  сполучення населених пунктів  району  депутатський запит Миколи Бутенка щодо цієї проблеми не був підтриманий більшістю голосів.

Участь у сесії взяли депутати обласної ради Микола Горб та Анатолій Яненко, виконувач обов’язків голови райдержадміністрації Мирослав Боговик, начальники управлінь, відділів та секторів РДА, керівники підприємств різних форм власності. 

На початку сесії депутат районної ради, директор Вишневого сільського будинку культури Іван Товстоп’ят вручив Подяки Міністерства культури України та Благодійного фонду «Україна єднає світ» за плідну самовіддану працю, вагомий внесок в розвиток культури суспільства та естетичне виховання молоді голові районної ради Володимиру Козині, депутатам районної ради Валентині Філіповських, Миколі Чепі, Анатолію Литвиненку, Миколі Бондаренку та Юрію Мотричу,  які надали допомогу для участі ансамблю «Червона калина» Вишневого СБК у міжнародному фестивалі конкурсі «Україна єднає світ».

У ході сесії були заслухані питання, що стосувалися  економічного і соціального розвитку району, виконання діючих програм та внесення змін до них, здійснення райдержадміністрацією повноважень, делегованих районною радою за 2018 рік та інші.

Про роботу правоохоронних органів, виконання Районної Комплексної програми профілактики правопорушень на 2016-2020 роки в 2018 році та перспективи її реалізації в поточному році інформував заступник начальника Оржицького відділення поліції Лубенського відділу поліції  ГУНП в Полтавській області Олександр Шаповаленко. За його словами, правоохоронні органи в районі майже повністю укомплектовані  особовим складом.  Це дає змогу якісно виконувати роботу по профілактиці та розкриттю злочинів. Так, за минулий рік у районі було скоєно 183 злочини, з них розкрито 121, серед них 24 тяжких. Зафіксовано 1614 адміністративних порушень.

Найбільш поширені злочини в районі пов’язані з крадіжками, обігом наркотичних речовин, кібершахрайством, незаконним зберіганням вогнепальної зброї, вживанням алкогольних напоїв. Правоохоронцями систематично проводились профілактичні відпрацювання території Оржицького району та патрулювання населених пунктів з метою профілактики та  виявлення цих та інших правопорушень. Розкриттю злочинів сприяла дієва співпраця з органами місцевого самоврядування району. Майже  в усіх сільських радах встановлено камери відеоспостереження, що дає змогу більш оперативно та ефективно виявляти правопорушників.

Зафіксовано 24 ДТП, в яких, окрім дорослих, постраждало двоє дітей. Вживались заходи щодо протидії зростанню рівня аварійності, тяжкості її наслідків та дорожньо-транспортному травматизму, в тому числі шляхом активізації профілактичної й агітаційно-пропагандистської роботи, упровадження новітніх технічних засобів нагляду за дорожнім рухом та посилення контролю за станом адміністративно-правозастосовної діяльності.

Проводилися заходи, спрямовані на зменшення кількості незаконного обігу вогнепальної зброї. Громадянам надавалася можливість добровільно видати незареєстровану зброю без будь-яких подальших правових наслідків під час місячників добровільної здачі.

Відпрацьовувалися й інші напрями протиправної діяльності, пов’язані з незаконною порубкою лісу, перевезенням деревини без відповідних документів, незаконними послугами в сфері грального бізнесу, операціями з брухтом чорних та кольорових металів і т.д.

Значна увага приділялася профілактиці вчинення злочинних дій та правопорушень серед неповнолітніх. З цією метою в навчальних закладах району працівниками поліції проводились бесіди на правову тематику, щодо пропаганди здорового способу життя, дотримання правил дорожнього руху.

За словами заступника начальника Оржицького відділення поліції Лубенського відділу поліції  ГУНП в Полтавській області Олександра Шаповаленка одна з причин, що негативно впливає на роботу поліції - це недостатність фінансування. На сьогодні є необхідність у заповненні вакансій, придбанні автомобіля, забезпеченні наявного транспорту запчастинами, пально-мастильними матеріалами. Потрібно також оновити оргтехніку. Вирішення цих питань дасть змогу підвищити рівень розкриття злочинів на території району.

Депутати внесли зміни до Статуту КП „Оржиця-водоканал”, розширивши спектр надання послуг населенню. Зокрема, підприємство має право надавати послуги з пасажирських перевезень. Для цього комунальним підприємством „Оржиця-водоканал” розроблено три маршрути автобусного сполучення, отримано необхідні дозвільні документи, в тому числі ліцензію на пасажирські перевезення, затверджено тарифи та забезпечено необхідну для цих маршрутів матеріально-технічну базу. З метою забезпечення регулярного автобусного сполучення було затверджено також програму фінансової підтримки КП «Оржиця-водоканал» з  бюджетів районної та сільських, селищних рад.

Також підприємство може займатися  будівництвом житлових і нежитлових будівель та будівництвом трубопроводів.

Про роботу РДА у питанні  здійснення нею повноважень, делегованих районною радою за 2018 рік інформував виконувач обов’язків голови райдержадміністрації Мирослав Боговик. Він зазначив, що робота райдержадміністрації протягом звітного періоду, спрямовувалась на забезпечення збалансованого соціально-економічного розвитку району, поліпшення соціального захисту населення та вирішення актуальних проблем життєдіяльності району.

Обсяг доходів загального фонду зведеного бюджету району з урахуванням обсягів міжбюджетних трансфертів  у 2018 році склав 309169,4 тис. грн., що в порівнянні з 2017 роком більше на 10942,7 тис. грн. (3,7%).

Обсяг доходів спеціального фонду зведеного бюджету з трансфертами склав 12219,6 тис. грн.

Виконання зведеного бюджету району по видатках (з трансфертами) становить 323220,0 тис. грн., у тому числі по загальному фонду  295315,2 тис. грн., по спеціальному фонду – 27904,8 тис. грн.

Видатки загального фонду бюджету за 2018 рік збільшилися на 6,3%  (17619,6 тис. грн.) до рівня 2017 року.

Доходна частина загального фонду зведеного бюджету району (без урахування обсягів міжбюджетних трансфертів) у 2018 році виконана у сумі 122036,9 тис. грн.

Забезпечено виконання планових  показників на 108,8 %. Із 22 місцевих бюджетів виконання плану загального фонду забезпечено по 20, що становить 90,9 %.

Обсяг доходів спеціального фонду бюджету (без урахування міжбюджетних трансфертів) склав 6413,3 тис. грн.

Виконання планових призначень по доходах загального фонду бюджету забезпечено по всіх його складових.

Докладніше з напрямами соціально-економічного розвитку району за 2018 рік можна  ознайомитися ТУТ.

Виконувач обов’язків голови райдержадміністрації Мирослав Боговик подякував за співпрацю у вирішенні важливих питань життєдіяльності району депутатському корпусу районної ради, сільським, селищним головам, керівникам комунальних підприємств, приватним підприємцям та керівникам сільгосппідприємств району.  

Депутати також ухвалили рішення про  перейменування  Оржицької   дитячої  музичної  школи в Оржицьку дитячу мистецьку школу імені Діани Петриненко. Ініціатива щодо перейменування належала трудовому колективу та адміністрації музичної школи.

Попередньо були проведені громадські обговорення, в яких взяли участь всі небайдужі жителі селища та сіл району. Під час обговорення була висловлена єдина  пропозиція: підтримати ініціативу щодо присвоєння імені Діани Гнатівни Петриненко Оржицькій дитячій мистецькій школі.

Було розглянуто ряд інших питань та ухвалені рішення, з якими  можна буде ознайомитися на нашому сайті.

Активну участь у сесії взяли депутати районної ради Микола Чепа, Надія Шульга, Володимир Карлов, Оксана Халява, Анатолій Литвиненко, Валентина Несен, Григорій Проценко, Аліна Храпаль.

Прес-служба районної ради

« повернутися до списку новин