Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Недопустити занесення вірусу африканської чуми

Переглядів: 419

2 лютого ц.р. в районній державній адміністрації під головуванням в.о. голови райдержадміністрації Л.Парасоцької відбулося засідання районної протиепізоотичної комісії в якій взяли участь працівники ветеринарної медицини, відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації, представники відділень поліції, надзвичайних ситуації, УТМР, НПП «Нижньосульський», лісівники, представники суб’єктів господарювання, які вирощують свиней.

Оржиця,районна рада, нарада,профілактика,свині АЧСГоловна тема засідання недопущення виникнення спалаху та поширення хвороби африканської чуми серед свинопоголів’я в індивідуальному і громадському секторі.

Доповідач на засіданні комісії в.о. начальника управління Держпродспоживнагляду в Оржицькому районі Тетяна Сиса та співдоповідачі директор Оржицької районної державної лабораторії ветеринарної медицини,  Надія Бичкова, завідуюча відділом районної лікарні ветмедицини Віра Слинько  повідомили, що африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не представляє. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів’я хворих свиней гине. Вірус знищується нагріванням до високих температур.

Ситуація ускладнюється тим, що випадки розповсюдження вірусу зафіксовані недалеко від Оржиччини. Всього в Україні за місяць зареєстровано 21 випадок в 11 областях, в тому числі 3 районах Полтавщини.

Протягом останніх трьох років вона зустрічалася у всіх формах господарювання і в дикій природі.

З метою запобігання захворювань свиней на цю хворобу на території району суб’єктам господарювання усіх форм власності, які утримують свинопоголів’я та жителям району необхідно суворо дотримуватися правил догляду за тваринами, звернути увагу на необхідність організації та суворої роботи санпропускників на фермах, підвищення рівня загальнолюдської культури працівників галузі на роботі та побуті, рівня інформованості населення щодо форм і методів профілактичних заходів недопущення хвороби АЧС в районі.

За результатами засідання прийнято відповідні рекомендації.

Див. також : ЩО ТАКЕ АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ І ЯК ВБЕРЕГТИ ВІД НЕЇ ХУДОБУ

Механізм відшкодування майнової шкоди, завданої внаслідок запровадження карантину тварин, буде спрощено - постанова КМУ

Прес-служба районної ради

 

 

« повернутися до списку новин