Оржицька районна рада

Вишиванка - національна гордість та святиня

Переглядів: 783

Українська вишиванка – національна святиня, яка символізує  духовне багатство та високу національну мудрість. Це  – генетичний код нашої нації, наша історія, наше обличчя, ідеологічна зброя українців, яка не знає кордонів підтверджуючи нашу самобутність і унікальність.

За багатовікову історію українського народу вишиванка стала одним із головних символів України, культурним способом об’єднання та самоідентифікації, фактором який об’єднує минуле, сучасне та майбутнє українського народу.

В час, коли над Україною нависла загроза втрати територіальної цілісності, суверенітету та своєї української ідентичності, вишивана сорочка знову повертає собі статус не просто яскравого національного вбрання, а й символу нашого народу, який може пройти через найтяжчі випробування, зберігши свою культуру і традиції.

Щорічно, у третій четвер травня, українці святкують День вишиванки, який було започатковано студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк у 2007 році. Вона зауважила, що студенти досить часто одягають вишиванки на пари, і одного разу спілкуючись на перерві з колегою Ігорем Житарюком, який також був у вишиванці, запропонувала одногрупникам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки.

Відтоді День вишиванки – всеукраїнське свято, метою якого є збереження споконвічних народних традицій. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. В цей день кожен українець одягає вишиванку та іде у ній на роботу, в університет, школу, чи садочок.« повернутися до списку новин