Оржицька районна рада

Відзначення у районі 80-річчя з дня народження В.О.Підпалого

Переглядів: 648

13 травня, у день 80-річчя з дня народження нашого земляка, українського поета, прозаїка, перекладача, патріота і Людини з великої літери Володимира Олексійовича Підпалого, у с. Лазірках, що є його батьківщиною, у приміщенні Лазірківського Будинку дитячої та юнацької творчості зібралися поціновувачі українського слова, щоб повести тиху бесіду з поетом, низько вклонитися пам'яті Володимира Підпалого і ще раз почерпнути із цілющої криниці його творчості правдиве слово.

Оржиця,райрада, Лазірки, Володимир Підпалий, ювілейОржиця,райрада, Лазірки, Володимир Підпалий, ювілейОржиця,райрада, Лазірки, Володимир Підпалий, ювілейОржиця,райрада, Лазірки, Володимир Підпалий, ювілей

Бо і сьогодні воно вражає своєю справедливістю, відвертістю, щирістю і великою любов'ю до неньки -України. Митець не міг жити без поезії, яка квітувала в його серці. Саме тут, на лазірківській землі, творчість поета  цінують по-особливому.

На свято завітав почесний гість - син поета Андрій Володимирович Підпалий.   Також гостями свята стали  сільський голова Ковальов О.О., методист з виховної роботи відділу освіти Воробйова О.М., учитель української мови та літератури, директор школи 1985-2010 р. Коросташова Л.Д. (нині пенсіонер), за керівництва якої у березні 2010 р. Лазірківській школі було присвоєно ім’я В.О.Підпалого, учитель української мови та літератури , пенсіонер Ломинога Л.В.;  учні школи та батьки.

З вітальним словом виступили  директор Лазірківської ЗОШ І-ІІІ ст. імені В.О.Підпалого Копотун П.В. та  методист відділу освіти Воробйова О.М. З особливою теплотою сприйняли присутні виступ Андрія Підпалого, який поділився спогадами про батька, подякував землякам за гостинний прийом та подарував у шкільну бібліотеку книги сучасних українських письменників, газети із статтями про свого батька.

«Я повернуся з подихом весни» - так називалась літературно-музична композиція, яку підготували разом з дітьми бібліотекар школи Лихопій З.П., учитель української мови та літератури Кайда Н.П. та колектив  Лазірківського Будинку дитячої та юнацької творчості на чолі із директором Федоренко А.А. Долучилися до проведення заходу і працівники Лазірківського зонального Будинку культури Литвиненко В.А. та Шаповал І.В. Глядачі мали прекрасну нагоду вкотре насолодитись творчістю українського поета, яка не кричить, а тихо пробуджує серце і розум, спонукаючи вкотре замислитись над вічними проблемами людського буття. Зачарували їх і чудові  пісні про Україну, рідний край, вразили хореографічні  композиції у виконанні  учасників   танцювального гуртка «Кришталевий чобіток» Лазірківського БДЮТ.

Кажуть, що життя письменника — у його творах, а душа  — у віршах. А була вона у  Володимира Підпалого   щирою, ніжною, вдумливою і мудрою. Свою Полтавщину він любив сором’язливо і віддано, на славу їй сплів свій поетичний вінок. Ця любов у поета була синівською, вірною і тривала все його життя. Одвічний шлях кожного справжнього поета Володимир Підпалий пройшов, не згинаючись на вітрах епохи, не гріючись на її тихих осоннях. Пройшов чесно й мужньо.

Оржиця,райрада, Лазірки, Володимир Підпалий, ювілей

Та короткою видалася дорога поетового серця, що зупинилося в 37 … Але як багато ввібрало воно добра і краси, як бережно, не розхлюпуючи й краплини, понесло їх у слові!  Від людини -  до людини…

Обірвалася пісня про рідну землю, про Григорія Сковороду, що мандрував нею, гартуючи дух людський, про Шевченка... Обірвалася, щоб повертатися знову і знову на рідну землю, як весною ластівки з вирію…повідомляється на сайті Освіта Оржиччини (https://sites.google.com/site/orgviddilosvitu/novini/vidznacennaurajoni80-riccazdnanarodzennavopidpalogo).

 « повернутися до списку новин