Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Чорнобиля гіркий полин

Переглядів: 150

Він впав смертельною росою

На рай дібров, на зелень трав,

Своєю чорною косою

Провів по розмаїттю барв.

І попелом покрились села,

І згинуло усе  живе.

Пропали усмішки веселі,

Замовкло птаство лісове.

Лиш на отруєній землі

Небачена розкрилась квітка -

Про допомогу крик німий,

Між попелом остання іскра

33 роки минає з часу найбільшої у світі техногенної ядерної катастрофи – вибуху на четвертому реакторі ЧАЕС. Внаслідок вибуху реактора і радіаційного забруднення безмірних просторів постраждали мільйони людей. Сотні тисяч були змушені покинути свої домівки, тікаючи від нищівної дії радіації, багато хто втратив здоров’я і навіть життя.

Особливо від наслідків аварії на Чорнобильській ЧАЕС постраждали ліквідатори, які зупинили поширення вбивчої радіоактивної хвилі і не допустили атомної катастрофи ще більш глобальних масштабів. Всі ті, хто першими вийшли на лінію вогню - ступили у вируюче полум’я,  в смертельну радіацію не за наказом командира, а за велінням совісті. Пам’ятаючи про їх жертовний вчинок, у вдячності й пошані має нині схилити перед ними голову весь наш народ і цілий світ.

Сьогодні у Оржиці відбувся мітинг-реквієм, приурочений роковинам техногенної катастрофи. До участі у заході, окрім безпосередніх учасників подій – ліквідаторів, долучилися представники місцевої влади та громадськості.

Зі словами шани та подяки звернулися до ліквідаторів голова районної ради Володимир Козина, виконувач обов’язків голови райдержадміністрації Мирослав Боговик, Оржицький селищний голова Олена Сидоренко.

Теплі слова подяки за мужність та побажання здоров’я і радості від життя зичив побратимам голова ГО «Учасники ліквідації аварії на ЧАЕС» Анатолій Лохвицький.

Про громадянський обов’язок ліквідаторів та про захист прав постраждалих внаслідок техногенної катастрофи говорив учасник тих подій, начальник штабу першого батальйону військової частини 61606 Володимир Бурий.

Присутні вшанували пам’ять загиблих та померлих героїв-ліквідаторів хвилиною мовчання. Було покладено квіти до пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської трагедії.

Проте пам'ять про Чорнобиль означає не лише плекання вдячності ліквідаторам. Вона передбачає відповідальне ставлення до нашого спільного дому – планети Земля. Трагедія тридцятирічної давнини чітко показала, якою загрозою для людства може стати технічний прогрес, поставлений на служіння ідеології та позбавлений етичних і моральних принципів.

« повернутися до списку новин