Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Сесія районної ради: Із звіту про господарську діяльність КП «Оржиця-водоканал» за 2015 рік

Переглядів: 634
Оржиця, районна рада, сесія, водоканалКомунальне підприємство «Оржиця-водоканал»  надає такі види послуг:
1.Ценралізоване господарчо-питне водопостачання смт Оржиця, Ст.Іржавець, Чайківщина, Великоселецька.
2. Вивезення рідких побутових відходів з вигрібних ям.
3.Транспортні послуги
4.Інші види послуг ( проведення водопровідної мережі, встановлення лічильників , ремонтні роботи) згідно будівельної ліцензії.
 
Основний вид діяльності нашого підприємства це водопостачання. За 2015 рік  надано послуг по водопостачанні на суму  635662 грн. і від цього отримано  32700 грн. збитків. За рахунок коштів місцевого бюджету прокладено  водопровідні мережі по  вул. Л.Українки, Висоцького, 70-річчя  Жовтня, Бумажкова, Костенка, Леніна, Радянська на загальну суму  478640 грн., а за рахунок коштів населення   по улицях Леніна, Лугова, Онбиша, Нова, Костенка 10,12 , що дасть можливість зменшити затрати на пориви водопроводів. Було встановлено  113 лічильників . Водопровідна мережа побудована  в основному 1978-1980 роках. Негайної заміни вимагає  мережа  протяжністю до 5 км, що зроблена з азбесто - цементних труб, які в даний час не відповідають  санітарно-гігієнічним вимогам .     
Вода, яку добувається із свердловини № 1 по вул. Гоголя згідно аналізів має завищений вміст хлоридів та сухого залишку . Для вирішення даної  проблеми, покращення  хімічних показників  питної води, необхідно  буріння артезіанської свердловини на сеноман - нижньокрейдяний водоносний горизонт  за рахунок коштів держбюджету, але протягом декількох років ця програма не виконується із-за відсутності коштів в держбюджеті.
Аналізуючи собівартість послуг по водопостачанні   встановлено,  що збитки отримані внаслідок того, що   збільшилась  мінімальна  заробітна  плата, ремонти  обладнання,  підвищилась ціна  на енергоносії, паливно-мастильні  матеріали, адже це значна частина витрат. Через недостатність коштів на  капіталовкладення  підприємство експлуатує малоефективне, морально-застаріле   і фізично зношене обладнання, що призводить до перевитрат електроенергії, невиробничих  витрат. А щоб зменшити ці витрати потрібно придбати енергозберігаюче  обладнання, які ми  за свої кошти не можемо купити.   
За 2015 рік  вивезено рідких побутових відходів в кількості 7200 м3 на суму  190800 грн. Даний цех також збитковий. Транспорт, який вивозить нечистоти  відпрацював свої моторесурси, 1985 року випуску, часто виходять з ладу, вимагає значних капіталовкладень  для підтримання в робочому стані і взагалі потребує  заміни. В  2015 році,  щоб хоч трохи зменшити  затрати на паливно-мастильні матеріали встановили на машини газове  обладнання. В цьому році направили  Запит на фінансування  природоохоронних заходів  із обласного фонду охорони навколишнього середовища на придбання  ас машини, але результатів поки що не отримали.
Надано транспортних послуг, в тому числі і на обслуговування похоронів, на суму 42658 грн. Транспорт майже увесь випрацював ресурс і підлягає заміні. В основному транспорт експлуатується на поривах водопровідної мережі та  по ремонтах обладнання свердловин. Також підприємством надавались послуги населенню по вивезенню гною, перевезенню  різних вантажів.
Так, як транспорт являється майном районної ради, то в 2015 році на відновлення комунальної техніки з районного бюджету було виділено 30000 грн. на придбання  шин. Але, щоб повністю відновити техніку цих коштів дуже мало, а своїх на часті капітальні ремонти не вистачає.
За підсумками господарської діяльності готель отримав прибутку за 2015 рік 32768 грн., з них від оренди отримано 27768 грн. На  заміну дверей з районного бюджету було виділено за 2015 рік 5000грн.          
Підприємством також надано інших послуг на суму 560740 грн. (проведення водопроводів, встановлення лічильників, проведення ремонтів).
За власні кошти підприємства в 2015 році було закуплено комп’ютерну техніку, картоплекопалку, картоплесаджалку і автомобіль ВАЗ - 2107.
Простроченої заборгованості по оплаті за послуги немає . Бюджетом не оплачено на сьогоднішній день по субсидіях 49621,50 грн. і 3788,61 грн. по пільгах .
Нараховано і виплачено за рік заробітної плати працівникам 517700 грн. і сплачено податків на суму 293291 грн., а саме:
                            
до пенсійного фонду - 192559 грн.          
прибуткового податку - 70331 грн.      
податок з рентної плати - 12698 грн.
військовий податок - 7703 грн.
податок з оренди майна - 2000 грн.
податок на прибуток - 8000 грн.
Щоб покращити  господарську діяльність нашого підприємства потрібно більше виділяти коштів з бюджету, щоб оновити  основні фонди і  розширювати наші види послуг.

Із виступу на сесії районної ради

 

 

 

« повернутися до списку новин