Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Податківці Полтавщини розповіли як оподатковуватимуться доходи громадян у 2016 році

Переглядів: 537

Державна податкова інспекція у м. Полтаві інформує, що Законом України від 24.12.2015р. № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» внесено зміни в частинах сплати податку на додану вартість, податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку (спрощена система оподаткування), податку на прибуток підприємств, акцизного податку, податку на нерухоме майно, транспортного податку, екологічного податку та рентної плати.

Щодо нововведень по податку на доходи фізичних осіб, то найсуттєвішою зміною в оподаткуванні фізосіб є встановлення єдиної базової ставки у розмірі 18% ( замість ставок 15% і 20% у 2015 році) для більшості доходів.

Так за ставкою 18% оподатковуватимуться наступні доходи громадян:

-? заробітна плата та інші виплати та винагороди, які нараховують і виплачують працівнику у зв’язку з трудовими відносинами чи за цивільно – правовим договором;

-? суми надміру витрачених коштів, у зв’язку з відрядженням;

-? доходи, отримані від надання майна у лізинг, оренду чи суборенду;

-? частина благодійної допомога, що підлягає оподаткуванню, відповідно до норм ПКУ;

-? інвестиційний прибуток;

-? роялті;

-? проценти;

-? виграш або приз у лотерею;

-? дарунки;

-? спадщина, отримана від нерезидента;

-? іноземні доходи, у т.ч. пенсія, одержана з іноземних джерел.

Як і в минулому році залишилася ставка 5% для доходів від продажу протягом звітного року одного об‘єкта нерухомого майна, від продажу(обміну) об‘єкта незавершеного будівництва чи об‘єкта рухомого майна.

Також за ставкою 5% буде оподатковуватись спадщина отримана спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця 1 ступеня споріднення.

Залишилась ставка 5 % і для оподаткування дивідендів за акціями або корпоративними правами, нарахованими резидентами – платниками податку на прибуток підприємств.

З минулого року вперше почали оподатковувати пенсії громадян, ця норма буде діяти і в 2016 році. Нагадаємо, що податок сплачується з пенсій, які перевищують розмір 3 мінімальних зарплат станом на 1 січня звітного року. У 2016 році цей поріг скдадатиме 4134 гривні ( 1378грн х 3). Тобто дохід, що перевищуватиме щомісяця 4134 гривні буде оподатковуватися за ставкою 15%.

Відділ комунікацій Державної податкової інспекції у м. Полтаві

« повернутися до списку новин