Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Для тих, хто використовує пічне опалення: збільшено граничну ціну на тверде паливо та скраплений газ для отримувачів пільг та субсидій

Переглядів: 966

З метою підтримки сімей, які проживають в будинках, обладнаних пічним опаленням, на рівні держави  встановлені соціальні гарантії у вигляді надання пільг та субсидій на придбання твердого палива та скрапленого газу. Зазначені соціальні гарантії надаються готівкою.

На сьогоднішній день пільгою на придбання твердого палива та скрапленого газу забезпечено 3,4 тис. домогосподарств області. Крім того, за призначенням субсидії на тверде паливо та скраплений газ звернулося 8,3 тис. сімей. 

Згідно діючого законодавства житлові субсидії на тверде паливо і скраплений газ розраховуються на рік, виходячи з вартості 2 тонн вугілля та 2-4 балонів скрапленого газу залежно від складу сім’ї  (2 балони на одну-дві особи; 3 балони на три-чотири особи та 4 балони на п’ять і більше осіб). 

Пільги на придбання твердого палива та скрапленого газу розраховуються на рік з вартості 1 тонни вугілля та 1 балону скрапленого газу. 

На 2016 рік граничні показники вартості твердого палива та скрапленого газу затверджені на рівні 1532,88 грн. за тонну твердого палива і 196,66 грн. за один балон скрапленого газу.
Кабінетом Міністрів України 08.08.2016 року прийнято постанову №540 „Деякі питання надання пільг і житлових субсидій населенню на придбання твердого палива і скрапленого газу”, якою затверджені збільшені граничні показники вартості твердого палива і скрапленого газу. 

Вказаною постановою встановлюються граничні показники вартості твердого палива на рівні 2000 гривень за одну тонну та 200 гривень за один балон скрапленого газу.
У звя'зку із збільшенням граничної вартості твердого палива та скрапленого газу, органами соціального захисту населення протягом вересня поточного року будуть проведені автоматичні перерахунки наданих пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого палива і скрапленого газу, призначених із застосуванням  граничних показників, що діяли до набрання чинності вказаної  постанови. Перерахунки будуть проведені по матеріалах особових справ, без додаткового звернення громадян.

За результатами проведених перерахунків буде здійснено виплату готівкою донарахованих сум пільг та субсидій, призначених з урахуванням збільшених граничних показників вартості твердого палива і скрапленого газу.

« повернутися до списку новин