Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Дзвони Чорнобиля душу тривожать

Переглядів: 465

Чорнобильська трагедія... Сьогодні це вже історія України. Але у людей, ці слова постійно викликають тривогу. Радіація – невидимий і тому підступний ворог всього живого. Від неї важко вберегтися, захистити себе і природу.

Чорнобильська катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики.

Ядерне паливо будь-якої миті могло бути викинуте в довкілля та  посилити масштаби трагедії. Земля була тільки на один крок від того, щоб катастрофа стала реально вселенською.

Та у перші хвилини, поки світ не відчув, що сталося, українські пожежники, ліквідатори,  забувши, що вони тільки смертні люди, а не безсмертні боги, тамували шалений вогонь довкола двох сотень тонн ядерного палива, яке містилось у розірваному череві енергоблоку. Усе, що від них залежало, вони виконали з честю. Навіть ціною власного життя...

Час вносить свої корективи у сприйняття, як вітчизняною, так і світовою громадськістю цієї катастрофи, її наслідків. Але ніщо не в змозі піддати забуттю подвиг тисяч і тисяч людей, що брали участь у ліквідації наслідків аварії, серед яких були і наші земляки.

Чимало їх уже пішли за межу вічності. Нині у 32-річницю, як і в кожну до цього, ми низько схиляємо голови перед усіма, хто пішов тоді у ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті. Пам’ятаємо тих, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав за нас своє життя у ядерному котлі,  і не забуваємо дякувати та зберігати спогади живих очевидців техногенної трагедії.

Сьогодні відбувся мітинг та покладання квітів до Пам’ятного знаку Чорнобильської трагедії. Зі словами вдячності за подвиг в ім’я майбутнього людства перед присутніми виступили голова районної ради Володимир Козина, перший заступник голови районної державної адміністрації Мирослав Боговик, Оржицький селищний голова Олена Сидоренко. Про ті трагічні події згадували  голова ГО «Ліквідатори Чорнобильської аварії» Анатолій Лохвицький та  ліквідатор із Селецької сільської ради Бурий Володимир.

Грамотами районної ради та районної державної адміністрації за мужність, самовідданість, високий професіоналізм, особистий внесок у ліквідацію наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття та з нагоди 32-річниці Чорнобильської трагедії були відзначені ліквідатори Володимир Бурий, Михайло Веляда, Володимир Супруненко, Іван Гроб, Володимир Гончар, Віктор Дмитренко, Володимир Гуленко, Леонід Лукяновець, Юрій Максименко, Андрій Головань, Анатолій Шкода.

Відзначення річниці Чорнобильської трагедії – це не свято. 26 квітня – це день, коли кожна людина повинна поставити перед собою питання: «Хто я? Для чого живу на цьому світі? Як живу? Чим можу допомогти іншим людям?».

Б'ють тривожним набатом дзвони Чорнобиля...

Люди, не будьте байдужими, жорстокими, безпечними! Пам’ятайте, що доля планети, доля всього людства, наше майбутнє – у наших руках!

Прес-служба районної ради

« повернутися до списку новин