Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

В Україні впроваджена нова форма сімейного виховання

Переглядів: 390

В Україні впроваджено форму сімейного виховання, якою передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин або на період прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітації дитини в сім’ї патронатного вихователя (людини, яка бере на тимчасовий догляд дитину) на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Вихователь повинний в обов’язковому порядку проходити спеціальний курс підготовки, і тільки на основі пройденого навчання може виконувати обов’язки патронатного вихователя.

Патронатний вихователь – це офіційна оплачувана робота, яка вимагає багато зусиль і знань. Людина, яка виконує такі обов’язки не має права на будь-яку діяльність по сумісництву. У патронатного вихователя обов’язково повинен бути помічник, який має право займатися якою завгодно діяльністю. Перед початком патронатної діяльності всі повнолітні члени сім’ї повинні надати письмову згоду на перебування дитини в сім’ї.

Соціальна допомога та грошове забезпечення призначаються та виплачуються з дня влаштування дитини в сім’ю до дня її вибуття з такої сім’ї та поновлюється у разі наступного влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя. Грошове забезпечення на місяць становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб та соціальна допомога на кожну дитину відповідно віку, що становить два прожиткових мінімуми. Патронатний вихователь з членами своєї сім’ї повинні зробити все, щоб максимально абстрагувати дитину від складних життєвих обставин, які склалися в її житті, та допомогти стабілізувати психологічний стан.

Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки. Більш детальну інформацію про сімейний патронат ви можете дізнатися, звернувшись до Оржицького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: смт Оржиця, вул. Центральна, 24,  тел. 9-16-11.

Дякуємо за розуміння та підтримку!

 

« повернутися до списку новин