Оржицька районна рада

Сьогодення історичної скарбниці

Переглядів: 805

Оржицький районний історичний музей має свою історію.  Він розпочав своє існування, виходячи з пропозицій та бажання жителів селища. Збір предметів селянського побуту, фотодокументів, архівних матеріалів розпочала ініціативна група на чолі з колишнім учителем Оржицької середньої школи Давиденком Захарієм Денисовичем.

З 1975 року музей функціонував на громадських засадах. За успішну роботу в 1987 році йому було присвоєно звання «народний», а в 2010 році  заклад став музеєм комунальної власності.

Основну увагу музей приділяє висвітленню, становленню і розвитку української державності. Цій темі присвячені експозиції «Україна в роки революції 1917-1919», «Київська Русь - могутня  європейська держава», «Проголошення незалежності України».

Систематично провадяться екскурсії: «Оржиччина на карті козацької республіки», «Оржицька сотня – учасниця національно-визвольної війни 1648-1654рр.», «Незалежна Україна і оржицький край», «Богдан Хмельницький – великий державотворець», «Козацькі імена на карті району», «Шляхами  героїв».

Значна увага приділяється військово-патріотичному вихованню молоді. З цією метою організовувалися екскурсії, зустрічі з ветеранами та дітьми війни, походи по місцях бойової слави, виставки, присвячені героїчному минулому старших поколінь.

Так напередодні Дня Перемоги в залі Бойової Слави музею були  проведені екскурсії - зустрічі для учнів 6-Б класу Оржицької ЗОШ І-ІІІ ст. з  класним керівником А. Дукою  та  старших груп Оржицького дитячого садка з вихователями І. Бибик і В. Бутурлим, в ході яких екскурсовод В. Боровський розповів про мужність наших земляків на фронтах Другої світової війни, їх визвольну місію в  країнах Європи, поділився спогадами зі своїх дитячих років про лихоліття воєнного часу.

Оржиця, музей, память, скарби, виховання,молодь

Як правило,  після екскурсій відвідувачі музею  залишають свої записи у Книзі відгуків. Перегортаючи її сторінки, ми ознайомлюємось з їх особистими враженнями та думками. В них  висловлюється вдячність за можливість дізнатись про історію рідного краю, героїзм і мужність земляків в роки війни, трудовий ентузіазм у відбудові і розвитку країни та продовження героїчних традицій народу у відстоюванні незалежності  Батьківщини  в сучасних умовах.

Зокрема волонтер Майдану, відмінник народної освіти Н. Масенко з с.Сазонівка пише: «Випало щастя побувати в Оржицькому історичному музеї і винести море хвилювань та багато радості від побаченого».

«Учні Плехівської ЗОШ І-ІІІ ст. щиро вдячні за збереження нашої історії, за те, що можна дізнатись про минуле рідного краю, згадати тих, кого вже немає з нами, хто захищав нас і творив історію».

А завершити  відгуки хочеться висловом-афоризмом дівчинки із дитсадка, яка, виходячи з музею, промовила: «Казали, що в музеї скучно, а воно й зовсім  ні».

Культурно-освітня робота музею постійно провадиться з метою розширення та поглиблення знань про  рідний край, виявлення обдарованих людей, організації  виставок  їх творчих робіт. Його працівники є авторами  статей  для книги «Звід пам'яток історії та культури України. Полтавська область. Оржицький район», презентація якої відбулась у Полтавському краєзнавчому музеї імені В.Кричевського,

Робота музею постійно висвітлюється в засобах масової інформації. На сторінках газет «Оржицькі вісті», «Село полтавське», «Родина і світ» публікувалися статті: «Духовна скарбниця Оржиччини надихає славою предків та сучасників», «Народні месники – оржичани», «На вогненному рубежі», «Фронтовими дорогами 97СД», «Шлях до Перемоги» тощо.

У перспективі музей планує створити  зал, присвячений незалежності України та розвитку нашого краю в цей період, а також висвітлити в окремій експозиції багатство природи рідної землі.

Звертаємось до всіх жителів району з пропозицією взяти активну участь у здійсненні цих намірів, адже це наша історія. Ваших родин. Батьків. Не будьте байдужими!

Відвідуйте музей! Поповнюйте його безцінними народними скарбами! Любіть і шануйте історію рідного краю!

Л. Мунько, директор Оржицького районного історичного музею

                                                                         


« повернутися до списку новин