Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Звіт про роботу директора Оржицької центральної районної бібліотеки про виконання трудового контракту в 2017 році

Переглядів: 1038

Основним завданням роботи Оржицької центральної районної бібліотеки у 2017 році  були: залучення користувачів до читання, посилення національно-патріотичного виховання, побудова роботи бібліотек відповідно до потреб користувачів, пошук і запровадження нових форм роботи , інформаційне забезпечення користувачів.

За минулий рік до  бібліотеки записалось 1953   користувачів, з них дітей -  589. Книговидача становить 49528 екз.

Проводилися заходи з метою збереження бібліотечних фондів, їх впорядкування, очищення, розстановки, ремонту книг, підтримання санітарно-гігієнічного стану книгосховищ, ліквідації читацької заборгованості.

Користувачі з обмеженими фізичними можливостями обслуговувалися шляхом книго ношення.

При бібліотеці діє клуб за інтересами «Сива ластівка». Щомісячно проводяться засідання членів клубу.

Бібліотека – соціально-комунікативний центр, місце творчого розвитку, зустрічей і спілкування. Прикладом того є різноманітні масові заходи проведені в бібліотеці. Це літературна локація «Соборність України – соборність наших душ»,  історичний віраж «Були ми там, куди нас кликав час», патріотичний діалог «Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе навіки», урок – спілкування «Україна – держава Європейська», патріотичний колаж « Ми патріоти рідної держави», година історичної пам’яті «Козацька країна – Україна», правовий лабіринт «Дітям світу – сонце й мир», літературно-правова подорож «Конституція – паспорт державності», бібліомандрівка «Бібліотека – відкритий світ читання», народознавча фієста «Ой прийди, прийди, неділенько зелена», година спілкування «Формула гарного настрою», розважальний турнір «Не сиди, нумо до гри!», осінній бал «Куди роки пливуть туманами», осінній блюз «Осінь йде по Україні».

В Оржицькій ЦРБ проводилась виставка фоторобіт  Олени Кльокти «Мій рідний край».

До визначних дат було виконано шість попереджувальних довідок. Проводилися краєзнавчі розвідки до знаменних дат наших земляків із серії «Відкрий для себе рідний край» : до 180 річчя від дня народження В.В.Лесевича «Лесевич В.В. – український філософ,етнограф, меценат;  до 105 річчя від дня народження «В.Реута – художник – графік», «Стара криниця – то душі світлиця». Складено та проведено бібліографічні огляди «Книга, яка мене найбільше вразила», «Вишиванка – код нації».

В бібліотеці відбулась нарада бібліотекарів сільських бібліотек «Підведення підсумків роботи за 2016 рік та завдання на 2017 рік». Відбулося два семінари : « Бібліотечні фонди : тенденції,  формування  та організація», «Позитивний імідж публічної бібліотеки: час нових підходів». Проведено три практикуми, стажування новопризначених бібліотекарів. З метою надання методичної допомоги здійснено 15 виїздів у сільські бібліотеки.

Бібліотеки прийняли участь у  всеукраїнському дитячому конкурсі «Творчі канікули», всеукраїнському конкурсі дитячого малюнку «Рідна країна – безпечна країна», міжрегіональному конкурсі на кращу дитячу книжку-саморобку  «Моя Україна»,  обласних   конкурсах  :  «Бібліотека року Полтавщини»,  «Кращий клуб за інтересами «За покликом душі і серця», конкурсі робіт бібліотек з патріотичного виховання «Міцна родина - сильна Україна»,  «Бібліотека року Полтавщини», «Найкращий читач Полтавщини»,  дитячий конкурс соціального плакату «Книга – шлях до успіху», конкурс на кращу абетку «Музей від «А» до «Я», всеукраїнських соціологічних дослідженнях «Місце читання в соціокультурному просторі сільської громади», «Книга. Бібліотека. Читацька компетентність дітей.»

 В районній книгозбірні  до послуг користувачів безкоштовний Інтернет та зона бездротового Інтернету за технологією WI-FI, який підключений завдяки перемозі бібліотеки в IV раунді  конкурсу «Бібліоміст».

Інформацію про роботу Оржицької ЦРБ та сільських бібліотек відображено на сайті районної бібліотеки та блозі районної бібліотеки для дітей. Сайт районної бібліотеки зайняв II місце в обласному огляді сайтів бібліотек області.

« повернутися до списку новин