Оржицька районна рада

Запали свічку пам’яті!

Переглядів: 216

Щорічно в четверту суботу листопада українці всього світу вшановують пам'ять жертв голодоморів: геноциду Українського народу 1932-1933 років, голодоморів 1921-1922, 1946-1947 років.

Цього дня ми схиляємо голови у жалобі за мільйонами людей, життя яких у мирний час обірвала голодна смерть на найродючішій у світі землі.

Це безпрецедентний злочин у світовій історії, бо штучний голод був спрямований не лише на фізичне знищення українців. Комуністичний режим прагнув позбавити українську націю її волелюбного духу, її ідентичності. Поставити знесилених голодом, страхом та відчаєм українців на коліна. Стерти генетичну пам'ять народу та викорінити навіть думки про свободу і власну державу.

Це свідомий геноцид, спрямований на винищення українського народу. Голодомор забрав тисячі життів українців, став національною трагедією, масштаб якої довгий час старанно приховувався радянською владою.

Історія зберегла спогади очевидців тих подій, зокрема, і мешканців нашого району. За словами людей, що пережили лихоліття, голодомор забрав багато жителів навколишніх сіл. Оржицький район був офіційно віднесений до 6 із тодішніх 12 районів області, де було найбільше випадків голоду. Вимирали цілими родинами, особливо мерли старі та діти. Найстрашніше було дивитися на маленьких дітей. Голод стер з їхніх облич усі сліди щасливого дитинства, перетворивши на замордованих примар.

Нещадно нищилося майбутнє української працьовитої нації, вселявся страх у підсвідомість людей.

В Україні вмирало щодень приблизно 25 тисяч чоловік. Цей жахливий період історії повинен стати пересторогою для прийдешніх поколінь, закарбуватися навіки у пам’яті патріотів, аби не допустити подібного глуму над волелюбним народом.

Наш найсвятіший обов’язок – зберегти пам'ять про всіх, хто не дожив, не долюбив, пам'ять про живих і ненароджених.

На знак вшанування невинних жертв Голодомору у суботу 23 листопада о 16-й годині приєднаймося до всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті!».

Цей вогник символізуватиме нашу скорботу за мільйонами загублених життів співвітчизників, які на собі перенесли цей жахливий біль тіла і душі, біль наруги і тортур, поневіряння, виселення і заслання на чужину – за свою любов до України, за її волю і за те, що вони були українцями.

Спільний біль, спільна пам’ять, спільний обов’язок – ці слова стосуються не тільки нашого минулого, але й мають сенс у нашому сьогоденні.

Ми повинні чітко розуміти, що головною, неперехідною цінністю для нас є власна держава та її захист.

Зараз інший кремлівський господар творить свої чорні справи, намагаючись поневолити Україну. Та марні його потуги, бо історія свідчить, що долі тиранів однаково нікчемні, а народи незнищенні.

Любіть Україну! Слава Україні! Героям слава!« повернутися до списку новин