Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Участь представників району у обласній колегії Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної адміністрації

Переглядів: 563

Учора начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Лідія Матвієнко, директор Оржицького територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Микола Чепа побували на підсумковій колегії Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної адміністрації, де прослухали звіт про роботу протягом минулого року та ознайомилися з планом заходів і пріоритетними завданнями галузі на поточний рік.

Зокрема, на засіданні йшлося про те, що  працівники галузі області забезпечили реалізацію понад 40 державних і місцевих програм. Для цього з державного та місцевих бюджетів було спрямовано понад 6,2 млрд. грн., що  на 1,5 млрд. грн. більше, ніж минулого року.

Саме завдяки цьому фінансуванню своєчасно були надали всі державні соціальні гарантії. Це призначення й виплата допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим, одиноким матерям, пільг на житлово-комунальні послуги та інші види соціальних допомог.

Важливим було обговорення питання  забезпечення й виконання місцевих програм. Полтавщина вже не перший рік успішно реалізує обласну комплексну соціальну програму. Тільки в минулому році з бюджету на неї спрямували 21 млн. грн. На поточний рік заплановані нові заходи, на які планується витратити 25 млн. грн.

Всі раніше напрацьовані за програмою заходи будуть реалізовуватися і надалі  та за необхідності вноситимуться пропозиції щодо доповнення програми.

У ході колегії було виокремлено пріоритетні завдання галузі, а саме робота буде провадитися  у сфері  наближення соціальних послуг до населення, забезпечення прозорості використання коштів держбюджету, впровадження нових форм соцпослуг.

Нині надзвичайно актуальною є підтримка соціальних закладів, особливо у невеликих районах області, де коштів на утримання подібних установ катастрофічно не вистачає. В  першу чергу, поміч необхідна найбільш вразливим категоріям населення: людям похилого віку, інвалідам, малозабезпеченим та багатодітним сім’ям тощо.

Зокрема, завдяки ініціативі та практично-продуктивному мисленню керівника Оржицького територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Миколи Чепи у минулому році було залучено близько мільйона гривень державного та обласного бюджетів для вирішення проблем з надання послуг населенню району. Завдяки цим коштам були здійснені ремонтні роботи, а саме: зроблено вентиляцію у палатах відділення стаціонарного догляду постійного або тимчасового проживання, що в с. Козаче Оржицького району та за співфінансування з районного бюджету придбано соціальне таксі для перевезення людей з обмеженими можливостями, людей похилого віку. Наразі близько 100 людей у районі, які пересуваються на інвалідних візках. Автомобіль спеціально обладнаний італійським містком і пандусом, що є сприятливим для транспортування такої категорії населення. Завдання по придбанню такого автомобіля постало нині перед іншими районами області, а Оржицький район один з тих, де це питання  вдалося вирішити, тож директор закладу Микола Чепа поділився досвідом роботи з керівниками терцентрів області. За його словами, цей автомобіль може служити як соціальне таксі і перевозити людей похилого віку. У районі третина населення це люди пенсійного віку, тобто близько 8 тисяч людей можуть за нагальної потреби скористатися службою таксі аби під’їхати до державних чи соціальних закладів, у лікарню чи у заклад надання субсидій.

Зазначимо, що наразі Оржицький РТЦСО займає 14 позицію в рейтингу по охопленню відповідної категорії населення наданням соціальних послуг серед 33 районів і 5 ОТГ Полтавщини.

Прес-служба районної ради

« повернутися до списку новин