Оржицька районна рада

З 1 квітня в Україні стартує нерестова заборона на вилов риби

Переглядів: 640

З 1 квітня в Україні стартує нерестова заборона на вилов риби. Це особливий період у житті риб, адже починається їх розмноження і від того, наскільки успішно мине цей період, наскільки мало люди тривожитимуть природу – залежить відтворення біорізноманіття і сталість популяції риб у наших водоймах.

Тривалість нерестової заборони в середньому складає 10-12 тижнів і різниться залежно від регіону. На проходження нересту впливає багато чинників, головним з яких є температура води, оскільки різні види риб нерестяться при різній температурі.  У більшості видів нерест проходить з весни до початку літа: в квітні нереститься щука, з середини до кінця травня - окунь, судак, лящ, короп, карась.

На Полтавщині визначено терміни нерестової заборони на 2018 рік.

Відповідно до наказу Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області №44 від 20.03.2018 р. із 1 квітня по 9 червня (включно) поточного року заборонено лов (добування) риби у весняно-літній період в акваторії Кам’янського водосховища у межах області з його стометровою прибережною захисною смугою, визначеною Водним кодексом України, й акваторії Кременчуцького водосховища у межах адміністративної території Полтавської області, включно з акваторією Сулинської затоки з її стометровою прибережною захисною смугою. У всіх інших рибогосподарських водних об’єктах на теренах краю вилов риби заборонено з 1 квітня по 20 травня (включно), а у придаткових системах річок – із 1 квітня по 29 червня поточного року.

На період нересту риби в місцях, які оголошені нерестовищами, заборонено пересування всіх плавучих засобів (за винятком установлених судових ходів, транзитного проходу, виконання робіт по встановленню бакенів і у випадках надзвичайної потреби (шторм, туман, аварія і т.п.), крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів. Водночас дозволено любительський лов риби на період весняно-літньої заборони на лов (добування) водних біоресурсів у межах Кам’янського, Кременчуцького водосховищ і на малих річках однією поплавкою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом із блешнею з берега в межах населених пунктів, за винятком місць нерестовищ, вказаних нижче.

Перелік нерестовищ на Кам’янському, Кременчуцькому водосховищах і річках, на яких любительський лов риби в період нересту заборонений

1. Власівська затока (лівий берег) – від початку садівничого товариства «Будівник», включаючи Самусіївські плавні до затоки Кагамлик. Від корінного берега до форватера – 600 га.

2. Білецківські плавні (правий берег) – від дитячого табору «Чайка» вниз по течії до причалу колишнього рибгоспу «Верньодніпровець». Від корінного берега до островів «Зелений», «Динька», «Попівка» – 1400 га.

3. Внутрішні затоки о. Шаломай.

4. Івківські плавні (лівий берег) – від входу в річище Контарево до виходу з річища в р. Псел – 300 га.

5. Від гирла річки Псел на південну закінченість о. Вовчок вгору до мосту – 100 га.

6. Кам’яно-Потоцькі плавні (правий берег) – від човнової станції КВСЗ-1 до риббригади №2 рибгоспу «Вітеко» (нині база відпочинку «Маяк») – 400 га.

7. Від вантажного річкового порту Комсомольськ (лівий берег) до Тахтаївського кар’єру, включаючи Саловські, Келебердянські, Григоро-Бригадировські, Солошинські плавні. Від корінного берега до форватера – 4000 га.

8. Чикалівські, Успенські плавні (правий берег) – від Чикалівського кар’єру до Дереївського кар’єру. Від корінного берега до форватера – 400 га.

9. Гирло р. Ворскла (лівий берег) – від рибгоспу «Ворсклянське» до мосту біля с. Лучки – 1700 га.

10. Ворсклянська заплава – плавні від с. Вільховатка до турбази «Жемчужина» (с. Придніпрянське) вглиб водоймища до форватера, включаючи острови Вишняки, Орлянський – 6000 га.

11. Від водозабору Редутського щебеневого заводу, вздовж півострова Крячківський із внутрішніми затоками включно з затокою Барбара до пляжу м. Горішні Плавні. Загальна площа – 130 га.

12. Сулинська затока загальною площею 31,16 тис. га.

У малих річках нерестовищами є всі в межень заплавні водойми річок Псел, Ворскла в межах Полтавської області, річка Сула на підконтрольній території Полтавського рибоохоронного патруля.

Наказом Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області №45 від 20.03.2018 на теренах краю встановлено термін заборони на лов (добування) раків у зв’язку з їх линькою в 2018 році у такі строки:

у період виношування ікри та першої линьки – з 1 квітня 2018 року по 30 червня 2018 року;

у період другої линьки – з 25 серпня 2018 року по 30 вересня 2018 року.

За матеріалами Полтавської ОДА« повернутися до списку новин