Оржицька районна рада

1 червня закінчується термін подання декларацій

Переглядів: 447

17 березня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Серед іншого, внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції», згідно з якими у 2020 році продовжено до 1 червня термін подання щорічних декларацій та декларацій після звільнення.

Крім того, суб’єкти декларування, які у період до 1 червня 2020 року не мали можливості подати декларацію перед звільненням або повідомлення про суттєві зміни у майновому стані у зв’язку із встановленням на території їх проживання карантинно-обмежувальних заходів, звільняються від відповідальності за несвоєчасне подання такої декларації чи повідомлення у зазначений період.

З 1 червня НАЗК розпочинає перевірку декларацій високопосадовців за новим  Порядком проведення контролю.

НАЗК  застосує систему автоматизованого логічного та арифметичного контролю для визначення декларацій із найбільшими ризиками. У першу чергу перевірятимуть декларації Президентів України, Прем’єр-міністрів та міністрів.

Новим Порядком проведення контролю: визначені конкретні дії уповноваженої особи НАЗК під час перевірки; визначений спосіб проведення кожної зі складових перевірки: зокрема, вартість задекларованих активів порівнюватиметься із їх ринковою ціною або аналогічних активів; у разі появи нової інформації НАЗК проводитиме повну перевірку декларації повторно; перевірятиметься дотримання суб’єктом декларування обмежень щодо отримання подарунків, а також обмежень, встановлених після припинення діяльності суб’єкта декларування; передбачена перевірка на встановлення ознак необґрунтованості набуття активів; на проведення повної перевірки передбачено до 120 календарних днів; за крайньої необхідності строк може бути продовжено на щонайбільше 60 днів; протягом 10 робочих днів з дня закінчення терміну перевірки уповноважена особа НАЗК зобов’язана підготувати довідку за результатами проведення повної перевірки та оприлюднити її на офіційному веб-сайті НАЗК.

За подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особа може притягатися до кримінальної, адміністративної та дисциплінарної відповідальності в установленому законом порядку.

 



« повернутися до списку новин