Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Звіт голови районної ради про діяльність за період з листопада 2015 року по листопад 2016 року

Переглядів: 616

Оржиця, районна рада, голова, звіт, депутатиШановні депутати, запрошені!

Відповідно до пункту 17 частини 6 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», голова районної ради щорічно звітує перед радою про свою діяльність.

На початку звіту хочу подякувати депутатам, посадовим особам органів місцевого самоврядування району, керівникам підприємств, організацій і установ, всім тим, хто приклав своїх зусиль для забезпечення злагодженої роботи районної ради, підвищуючи тим самим авторитет органів місцевого самоврядування.

Районна рада працювала чітко дотримуючись повноважень та норм, що передбачені чинним законодавством та регламентом роботи районної ради.

Головним у діяльності ради, для мене, як голови ради були питання зростання ролі депутатів, сільських, селищних голів у процесах соціально-економічного розвитку району, формування і виконання районного бюджету, створення позитивних умов для ефективного функціонування підприємницького сектору, фінансування та забезпечення належної діяльності закладів освіти, охорони здоров’я, культури, підвищення ефективності використання майна спільної власності територіальних громад району. Те позитивне, що зроблено – це колективна праця депутатів, постійних комісій, Президії, сесій, виконавчого апарату.

За звітний період районною радою було проведено 12 сесій, 4 з яких – позачергові, на них було розглянуто 224 питання,11 спільних засідань постійних комісій та Президії районної ради та стільки ж засідань окремих комісій районної ради, на яких попередньо розглядалися питання порядків денних сесій районної ради.

Головні питання – це Програма економічного і соціального розвитку району та затвердження і контроль за виконанням районного бюджету.

Виходячи з цього я хотів би привернути увагу до двох, на мій погляд, важливих проблем.

По – перше. В районі прийнято і діє півсотні програм (безпосередньо депутатським корпусом районної ради підтримано 49 важливих цільових програм, з них 22 прийнято за період нинішнього скликання, а 27 продовжують свою дію), які дуже часто не підкріплені матеріальними ресурсами і немає надії, що вони будуть реалізовані, а ми продовжуємо їх множити. Чи потрібно це?  Напевно ні.

Тому, в 2017 році пропоную райдержадміністрації переглянути  їх кількість та чітко орієнтуватися в можливостях районного і місцевих бюджетів і узгоджувати до сесій районної ради позиції з місцевими радами, якщо мова йдеться про їх кошти.

По – друге. Ми повинні в наступному році звернути серйозну увагу на питаннях контролю за раніше прийнятими рішеннями, а не гнатися за кількістю питань, що внесені на розгляд сесій. На це мають бути спрямовані зусилля голів постійних комісій та виконавчого апарату ради.

На жаль, нині ми констатуємо факт, що інколи на сесії районної ради управліннями і відділами районної державної адміністрації виносяться питання, які не відносяться до компетенції сесії районної ради,а за законодавством мають вирішуватися виконавчими органами.

З метою забезпечення ефективної роботи депутатського корпусу районної ради і структурних підрозділів райдержадміністрації пропонується значну частину цих питань вносити на розгляд окремих профільних постійних комісій районної ради. Це дасть можливість розвантажити пленарні засідання ради.

Шановні колеги! Шукаючи розв’язання гострих проблем, які порушують наші виборці за вашими пропозиціями районна рада  за минулий рік прийняла рекордну кількість (14) Звернень до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, міністерств, відомств, обласної державної адміністрації.

Прикро, що на більшість із них ми отримали фактично відписки.Це свідчить про те, що центральні органи влади не встигають вчасно реагувати на проблеми, які порушують люди і громади, що породжує недовіру до влади і створює соціальну напруженість, нарікання на нашу діяльність, бо ми є найбільш близькими до проблем наших виборців.

Незважаючи на це, ми будемо продовжувати і в подальшому в такий спосіб привертати увагу керівників держави до проблем району і наших виборців.

Звертаю увагу районної державної адміністрації на необхідність відображення цих проблем у Програмах економічного і соціального розвитку району та пропозиціях для включення їх в обласні та державні програми.

Деякі депутати активно користуються такою формою роботи,як депутатські запити до органів влади для  розв’язання проблем виборців. У звітному році на сесіях проголосовано за 5 таких запитів (депутати Є. Лаврись, В. Бондар, В. Несен, А. Литвиненко, Ю. Шилов, Н. Павлюк).

До підготовки питань порядку денного пленарних засідань ради, рішень сесій  залучалися працівники виконавчого апарату, депутати, фахівці та спеціалісти управлінь, відділів райдержадміністрації.

Вважаю, що маємо позитивні напрацювання в організації підготовки до сесій районної ради. Депутати завчасно отримують необхідні матеріали на свої електронні адреси в повному обсязі, що також забезпечує прозорість дій районної ради. На жаль, не всі депутати мають  та дали нам адреси електронної пошти.

Для допомоги депутатам і ефективного здійснення ними своїх депутатських повноважень виконавчим апаратом районної ради на офіційному сайті районної ради у звітному році підготовлені і розміщені всі необхідні закони та практичні рекомендації, які постійно оновлюються.

На пленарні засідання ради постійно запрошувались депутати обласної ради, керівники районних служб, начальники відділів та управлінь райдержадміністрації, селищні та сільські голови, представники засобів масової інформації. Це підвищувало  відповідальність учасників пленарних засідань та надавало роботі сесій більш цілеспрямованого змісту, що дозволило прийняти виважені, конкретні рішення, сприяло відкритості та прозорості дій районної ради.

Шановні учасники роботи сесії! Протягом звітного періоду  районною радою значна увага приділялася  питанням управління та утримання об’єктів спільної комунальної власності  територіальних громад району.

Здійснена робота у напрямку  приведення майнових відносин у сфері  комунального майна у відповідність  до норм чинного законодавства, оформлення правовстановлюючих документів на об’єкти комунальної власності, призначення керівників. Прийнято у власність автомобіль для зміцнення матеріальної бази КП «Оржиця-водоканал». Побудовано паркан   і доріжку біля адмінприміщення, виділено кошти на його ремонт.

За минулий рік ми отримали  106,7 тис. грн., які поповнили районний бюджет.

Вважаю за необхідне поінформувати Вас про співпрацю з сільськими селищними радами. Завдяки такій співпраці громади починають  розуміти, що, лише відкинувши суперечності і, об’єднавши зусилля навколо  певного кола справ, можна досягнути результатів.

Зазначу, що стан справ у місцевих радах поступово покращуються. Реконструюються та ремонтуються загальноосвітні та дошкільні заклади, медичні установи, оновлюється база сільських шкіл та  ФАПів. 

Звісно, зробити хочеться набагато більше, тому місцеві органи влади все активніше беруть участь у Програмах щодо реалізації проектів розвитку територіальних громад. На Оржиччині в 2016 році вже втілилися 4 мікропроекти ЄС/ПРОООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІІ», один з яких – це покращення медичних послуг в лікарській амбулаторії загальної практики сімейної медицини села Вишневе, а саме здійснення капітального ремонту приміщення, та три, спрямовані на впровадження енергозберігаючих технологій. В Онішках та Сазонівці – проведено ремонт вуличного освітлення, а в Плехівський ЗОШ І-ІІ ступенів замінено вікна в місцевій школі.

Для втілення цих проектів було залучено кошти районного бюджету в сумі 215,663  тис. грн., кошти бюджетів сільських рад – 101,925 тис. грн., кошти територіальних громад – 52,371 тис. грн., та грантовські  надходження – 671, 901 тис. грн. Всього ж використано 1041,860 тис. грн.

Переможцями цьогорічного обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області стали Оржицька районна рада, яка розробила проект «Територія здорового способу життя».

Уже з наступного року розпочнеться реконструкція районного стадіону «Колос», на ремонт якого окрім коштів  районного бюджету будуть залучені 500 тис. грн. з обласного.

Також перемогу в конкурсі отримав спільний проект Оржицької селищної,   Зарізької  та  Онішківської  сільських  рад   під назвою «Чистота населеного пункту – чистота природи – чистота душі. Цивілізоване поводження з твердими побутовими відходами – крок до європейського майбутнього», залучено 383, 987 тис. грн. коштів обласного бюджету.

Третій проект Денисівської сільської ради, під реалізацію якого обласний бюджет виділяє 100 тис. грн. Завдяки спільному фінансуванню буде здійснено утеплення будівлі Денисівської АЗПМС. Впевнений, що і надалі ми намагатимемося залучати  позабюджетні кошти для реалізації планів територіальних громад.

Хотілося б висловити сьогодні подяку сільським, селищним головам тим, хто тривалий час успішно справляються з проблемами сьогодення Савинський, Зарізький, Круподеринський, Чевельчанський, Чутівський сільські голови Василь  Граб, Володимир  Тараненко, Валерій Житинський, Віра Шупортяк, Мирослав Боговик.

Не менш результативно працюють на розбудову власних громад Оржицький селищний, Денисівський, Золотухинський, Куйишевський, Онішківський, Плехівський, Сазонівський, Черевківський, Лазірківський, Староіржавецький сільські голови Олена Сидоренко, Олександр Симчина, Сергій Несен, Валентина Гарбуз, Людмила Сазонюк, Сергій Таран,  Валентина Чмихало, Ганна Кириленко, Олександр Ковальов, Микола Нестеренко.

Шановні депутати і запрошені! Сільські, селищні ради відіграють ключову роль у вирішенні питань місцевого значення. Вони  шляхом передачі субвенції з місцевих бюджетів районному допомагають здійснювати виконання ряду програм. Зокрема, завдяки такій підтримці вдалося зберегти «Реєстраційну службу», яка тепер є комунальним підприємством районної ради та працюватиме для населення як райцентру, так і сіл та селищ району. Для наближення послуг до людей представники структури будуть здійснювати виїзні прийоми. Наше завдання спростити  та наблизити послуги цих установ до населення.

Успішному розв'язанню багатьох соціально-економічних проблем, які стоять перед територіальними громадами, сприяє співпраця з очільниками територіальних громад на засіданнях Координаційної ради, яка створена при голові районної ради, обговорення важливих питань на засіданнях сесій, під час спільних робочих зустрічей.

Окремо хочу сказати про участь команд депутатів різних рівнів, сільських, селищних голів та голови районної ради  у обласних Спартакіадах. У нинішньому році, не порушуючи традицію попередніх років команда депутатів сільських, селищних та районної ради успішно виступила у змаганнях та перемогла в загальнокомандному заліку обласної Спартакіади, а колектив сільських, селищних голів Оржиччини став третім в загальнокомандному заліку серед інших колективів області.

Шановні колеги! Останні два роки – складні для  українського народу. На Сході продовжуються бойові дії по захисту цілісності  кордонів держави. На передовій Україну боронить  Українська армія, а в тилу трудиться на її благо громада. Хочеться подякувати сільським, селищним головам за волонтерську роботу,  а жителям територіальних громад –  за небайдужість та щедрість. 

Особлива подяка волонтерам села Воронинці на чолі з Іванною Верховською, настоятелю Свято-Преображенської церкви Київського Патріархату протоієрею отцю Віктору. Не можна не згадати приватних підприємців, що допомагають воронинцівським волонтерам продукцією. Це, зокрема, депутат обласної ради Микола Горб, який щотижнево забезпечує волонтерів молочною продукцією, керівник СФГ «Плехів-Агро» - Ірина Нестеренко, директор ТДВ «Оржицький завод «Радуга», депутат районної ради Олександр Лантух, керівник СФГ «Еліта», депутат районної ради Валентина Несен, виконуючий обов’язки керівника СТОВ «АФ «Дружба» Сергій Кривенко, керівник СТОВ «АФ «Оржицька» Валентин Несен, керівник МТФ ПП «Воронинці» Микола Бондаренко, керівник СФГ «Каміла» Іван Буць, керівник СФГ «Нове-2» Олексій Тараненко, ТОВ фірма «Астарта-Київ», приватні підприємці Олександр Лебідь, Тамара  Ваніна та ін.

Нині, звертаючись до депутатів, органів місцевого самоврядування району, до всіх мешканців територіальних громад, прошу віднайти посильну можливість та зібрати новорічні та різдвяні  кошики для наших захисників, щоб вони хоч якоюсь мірою відчули подих свята.

Інформую про те, що за звітний період районною радою опрацьовано 411 вхідних документів та 294 вихідних, головою ради видано у міжсесійний період 54 розпорядження з основної діяльності та 73 розпорядження з кадрових питань, а також 22 спільних розпоряджень голови районної державної адміністрації та голови районної ради.

Ще однією важливою ділянкою роботи є розгляд звернень громадян керівництвом районної ради відповідно до Конституції України та Закону України «Про звернення громадян».

Розгляд звернень громадян є важливим джерелом вивчення громадської думки та безпосереднього контакту з населенням.

В районній раді налагоджена системна робота зі зверненнями громадян, створені належні умови для реалізації права громадян на письмові, електронні та усні звернення. Для цього відкрита та працює приймальня депутатів різних рівнів.

Моя особиста робота із зверненнями громадян проявляється у двох формах: особистий прийом громадян головою районної ради та робота з письмовими зверненнями громадян.

За звітний період  до районної ради надійшло 45 звернень, у тому числі 17 письмових, побувало на особистому прийомі у голови районної ради 39 громадян.

Слід відзначити, що найбільше громадян звернулось з питань працевлаштування, роботи шкільних та дошкільних  навчальних закладів, автобусного сполучення, незадовільної роботи проводового радіомовлення.

З метою інформування населення району про діяльність районної ради систематично проводилася  спільна робота з районною газетою «Оржицькі вісті» та редакцією радіомовлення,  у звітному періоді створений і активно діє офіційний веб-сайт районної ради. Сайт створено з метою реалізації політики відкритості та прозорості діяльності районної ради,  відповідальності  та звітності  перед  громадою, а також забезпечення права жителів району на одержання достовірної, об'єктивної і повної інформації щодо роботи органів і посадових осіб місцевого самоврядування.

На ньому ви знайдете все необхідне для роботи депутата, сільського, селищного голови, дізнаєтесь про новини і життя самоврядних органів.

В той же час змушений констатувати, що на сайт не надходить інформація про  життя і діяльність місцевих рад, рідко використовують його можливості депутати районної і обласної рад для висвітлення своєї  роботи. Сподіваюся, що ці проблеми ми знімемо у наступному році.

Шановні депутати! Насамкінець зазначу, що за звітний період районна рада проявила себе цілком зрілим, кваліфікованим і працездатним представницьким органом. Безперечно у нашій роботі є багато недоліків і прорахунків, але їх немає лише у тих, хто нічого не робить. Більшість щоденних поточних питань районна рада і голова намагаються вирішувати з керівництвом райдержадміністрації, її управліннями і відділами. Спільні дії працюють на результат.

Закликаю всіх і надалі трудитися з повною віддачею сил на благо територіальних громад району і бажаю, щоб справи кожного позитивно впливали на розбудову соціально-економічного добробуту району та зміцнювали впевненість людей у завтрашньому дні.

Районна рада завжди відкрита для спілкування, дискусій, об’єктивних зауважень і ділових пропозицій.

Дякую за увагу. Готовий дати відповіді на ваші запитання.

Районна рада прийняла рішення взяти звіт до відома.

Прес-служба районної ради

« повернутися до списку новин