Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Звіт директора Оржицького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) про виконання трудового контракту в 2017 році

Переглядів: 931

В Оржицькому районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) створено базу даних про потреби громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги. У ній зареєстровано близько 2,8 тис. осіб, що відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальні послуги» мають право на соціальне обслуговування.

У відділенні соціальної допомоги вдома 63 соціальними працівниками надають різні види послуг, такі як доставка продуктів харчування, промислових товарів, медикаментів, оплата комунальних послуг, оформлення субсидій та інше. За 11 місяців 2017 року обслуговано 660 осіб з числа одиноких та самотньо проживаючих громадян, які мешкають в усіх населених пунктах району, в тому числі 157 – на платній основі. Серед підопічних відділення 572 особи похилого віку, 62 з інвалідністю, 184 – ветерани війни та 351 ветеран праці. Середнє навантаження на одного соціального робітника складає 8 підопічних.

Соціальні робітники відділення соціальної допомоги вдома забезпечені спецодягом, взуттям, велосипедами. У 2017 році оновлено велопарк в кількості 46 велосипедів на суму 142,6 тис. грн.

Надання соціальних послуг здійснюється відповідно до Державного стандарту догляду вдома, який затверджено наказом Міністерством соціальної політики від 13.11.2013 №760. Проведено моніторинг та внутрішню оцінку якості соціальних послуг.

У відділенні денного перебування створено умови для проведення реабілітаційних заходів: закуплено міні велотренажер, гімнастичні палиці, каремати, гімнастичний м’яч, диск здоров’я, встановлено шведську стінку, дошку Євмінова та інше обладнання.

Для забезпечення роботи відділення денного перебування за звітний період придбано 12 стільці, ваги, коврову доріжку та тренажер степпер.

З метою організації дозвілля, інтеграції громадян в суспільство діють клуби за інтересами, де громадяни похилого віку можуть реалізувати свої творчі здібності («Золотий передзвін»), пограти в шахи, шашки, скористатися бібліотекою. За 11 місяців 2017 року обслуговано 549 осіб.

За звітний період проведено масові заходи:

- фестиваль народної пісні;

- 3 концерти до Дня людей похилого віку;

- 2 виступи ансамблю «Нев’янучі мальви» у відділенні стаціонарного догляду;

- 4 привітання ювілярів вдома;

- організовано та проведено 3 шашкових та 9 шахових турнірів.

- концертна програма та шаховий турнір до Міжнародного дня людей з інвалідністю.

Відділення тісно співпрацює з закладами культури, громадськими організаціями. Продовжує роботу «Університет третього віку».

У відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання в с. Козаче на даний час проживає 24 підопічних, в тому числі 12 ветеранів війни.

У 2017 році впроваджено Державний стандарт стаціонарного догляду.

Забезпечено комфортні та безпечні умови проживання для підопічних. З метою підготовки до осінньо-зимового періоду 2017-2018 років проведено поточний ремонт (побілку та фарбування) санпропускника, коридору, харчоблока, маніпуляційної, кімнати для збереження м’якого інвентарю, зовнішню побілку житлового корпусу відділення.

Також підопічні повністю забезпечені твердим та м’яким інвентарем.

Здійснюється постійний контроль за неухильним дотриманням правил пожежної безпеки, вимог санітарного та протиепідемічного законодавства.

Житловий корпус стаціонарного відділення обладнано пожежною сигналізацією.

Забезпечено безперебійне функціонування систем водопостачання, каналізації, душових, створено необхідний запас медикаментів для надання невідкладної медичної допомоги.

Відділення стаціонарного догляду забезпечено холодною та гарячою проточною водою. Встановлено 2 електробойлери в кухонному блоці та у санітарній кімнаті.

Комфортні умови у літній період в палатах підопічних забезпечуються кондиціонерами.

На випадок виникнення надзвичайної ситуації з постачання електроенергії, відділення стаціонарного догляду забезпечено електрогенератором, 7 електрообігрівачами та ліхтариками.

Здійснено необхідний запас лікарських засобів для зміцнення імунітету, екстреної профілактики та лікування ГРВІ та грипу, дезінфікуючих засобів, мила, спиртових антисептиків. Закуплено в необхідному обсязі та відповідно до натуральних норм продукти харчування, а також проведено заготівлю картоплі, овочів, консервації та соків на зимовий період.

З метою упередження поширення гострих респіраторних інфекцій та грипу в осінньо-зимовий період проведено вакцинацію всіх підопічних відділення стаціонарного догляду в перед епідемічний період.

Для забезпечення відділення стаціонарного догляду  протягом звітного періоду придбано одяг для підопічних (халати, нічні сорочки, носки, гамаші, тапочки і ін.), ковдри, рушники, каструлі, замінено занавіски на вікнах, придбано холодильник для збереження молочної продукції на загальну суму 57,2 тис. грн.

У 2017 році згідно розпоряджень Оржицької районної ради безоплатно отримано на баланс територіального центру приміщення котельні у с. Козаче від КЗ Оржицький ЦПМСД та частину приміщення Воронинцівської АЗПМСД.

Працівники відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надають послуги з пошиву та ремонту одягу, взуття, перукаря, комплексного обслуговування та ремонту будівель, пункту прокату технічних та інших засобів реабілітації.

З метою розширення зони обслуговування та спектру соціальних послуг діє структурний підрозділ в с. Лазірки.

Відділенням за 11 місяців поточного року обслуговано 1611 громадян. Послугами пункту прокату, який налічує 267 одиниць засобів реабілітації, скористалися 193 особи.

До Міжнародного Дня людей з інвалідністю проведено благодійну акцію «Ти можеш їм допомогти», в ході якої пункт прокату поповнено 24 ортопедичними милицями, 23 ортопедичними палицями та ходунком.

З метою надання якісних послуг за місцем проживання протягом 2017 року придбано бензопилу, електродриль, машинку для стрижки та фен.

З метою надання соціальної підтримки населенню шляхом обслуговування безпосередньо за місцем проживання при територіальному центрі соціального обслуговування діє «Мобільний соціальний офіс», яким здійснено 99 виїздів та надано 310 послуг громадянам похилого віку та з інвалідністю.

«Соціальним таксі» скористалося 23 громадян, яким надано 41 послугу,в тому числі 4 особам з інвалідністю.

Мультидисциплінарною командою територіального центру, в рамках інноваційної моделі надання соціальних послуг, надано 1971 послугу 794 одиноким непрацездатним громадянам за місцем їх проживання.

На 2017 рік для функціонування територіального центру затверджено 8389,3 тис. грн. по загальному фонду та 100 тис. грн. по спеціальному. Протягом 2017 року додатково виділено кошти в сумі 67,7 тис. грн. по загальному фонду (6,7 тис. грн. для проведення експертизи будівлі відділення стаціонарного догляду та 20,0 тис. грн. для придбання одягу для підопічних відділення, для придбання ходунків для поповнення пункту прокату – 20,0 тис. грн., на поточний ремонт автомобіля 15,0 тис. грн., для проведення технічного обслуговування освітлення – 6,0 тис. грн.)

По спеціальному фонду додатково виділено 1060,0 тис. грн., в тому числі:

- 700,0 тис. грн. для придбання автомобіля для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями та похилого віку, облаштованого пандусом (359,5 тис. грн. з державного бюджету за сприяння народного депутата України Іщейкіна К.Є., 290,5 тис. грн. з обласного бюджету за сприяння депутата обласної ради Горба М.М., 50,0 тис. грн. - з районного бюджету);

- 342,0 тис. грн. для проведення капітального ремонту будівлі відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання Оржицького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) по вул. Миру, 4а у селі Козаче Оржицького району Полтавської області (300,0 тис. грн. з  державного бюджету за сприяння народного депутата України Іщейкіна К.Є., 42,0 тис. грн. - з районного бюджету);

-18,0 тис. грн. для придбання основних засобів.

Станом на 1 грудня 2017 року використано по загальному фонду 7424,5 тис. грн. та по спеціальному фонду 419,8 тис. грн.

Протягом 11 місяців 2017 року територіальним центром в повному обсязі забезпечено виплату заробітної плати, оплату за комунальні послуги та енергоносії.

Оновлено 2 одиниці комп’ютерної техніки на суму 20,0 тис. грн.

Залучено благодійної допомоги на суму 1,3 тис. грн. (продукти харчування для підопічних відділення стаціонарного догляду).

У листопаді 2017 року проведено відкриті торги на закупівлю автомобіля для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями та похилого віку, облаштованого пандусом. В результаті торгів підписано договір на придбання даного автомобіля.

По капітальному ремонту будівлі відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання Оржицького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) по вул. Миру, 4а у селі Козаче Оржицького району Полтавської області замовлено проектно-кошторисну документацію (зараз на стадії затвердження) та у грудні 2017 року буде проведено ремонт системи вентиляції будівлі.

Кредиторської заборгованості станом на 1 грудня 2017 року немає.

« повернутися до списку новин