Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

ПОЛТАВЩИНА ПОТРАПИЛА В П’ЯТІРКУ ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ, В ЯКИХ ЦЬОГОРІЧ РОЗПОЧНЕТЬСЯ РЕФОРМА ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

Переглядів: 253

З 2019 року уряд розпочинає реформу екстреної медичної допомоги. Перші області, в яких розпочнеться реформа – Вінницька, Тернопільська, Полтавська, Одеська, Донецька та місто Київ.

Зміни почнуться в областях, що мають інфраструктуру, можливості для перекваліфікації медиків та продемонстрували свою управлінську ефективність під час реформи первинної медичної допомоги, – зазначають у МОЗ.

У цих регіонах закуплять нові «швидкі» з новим обладнанням, створять сучасні диспетчерські, працівники бригад екстреної меддопомоги пройдуть додаткове навчання і будуть отримувати вищі зарплати.

На Полтавщині ще наприкінці 2018 року розпочалось оновлення автопарку екстреної медичної допомоги. Створена сучасна диспетчерська, а працівники бригад вже проходять навчання.

Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф найбільший медичний заклад в області. Він має 4 станції (Полтава, Миргород, Лубни, Кременчук) та підстанції (в кожному районі).

Швидку медичну допомогу розділять на екстрену (необхідна термінова госпіталізація) та невідкладну (у людини загострення хронічної хвороби, висока температура та тиск).

Читайте також: Коли викликати швидку медичну допомогу, а коли лікаря: перелік симптомів

« повернутися до списку новин