Оржицька районна рада

Працівники РТЦСО підбивають підсумки роботи за рік

Переглядів: 681

Турбота про громадян похилого віку, ветеранів та інвалідів є проявом поваги до людей, які заслуговують на глибоку пошану нащадків. Сьогодні майже кожен третій житель району перебуває на заслуженому відпочинку.

Частина таких оржичан продовжує працювати, але є й такі, що потребують щоденного догляду та піклування. Про них турбуються працівники районного територіального центру соціального обслуговування. Як допомагають стареньким та з якими здобутками Центр зустрічає новий 2017 рік нам розповів директор, депутат районної ради Микола ЧЕПА.

Миколо Миколайовичу, які послуги надає територіальний центр?

Спектр наших послуг дозволяє забезпечити першочергові потреби громадян. Наприклад, у відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги громадяни мають можливість отримати засоби реабілітації, скористатися послугами перукаря, прачки, взуттьовика по ремонту взуття і швачки.

Як може одержати ці послуги, скажімо, житель Хорошок?

У районному територіальному центрі створено дві мультидисциплінарні команди - в Оржиці та Лазірках. Щочетверга вони здійснюють виїзні прийоми громадян у населені пункти району згідно розробленого графіку. Наприклад, цього року у Хорошках послугами лазірківської мультидисциплінарної команди скористалося 11 осіб, яким надано 11 послуг. Загалом за 11 місяців 2016 року під час таких прийомів 616 жителям району надано 689 послуг.

На жаль, серед наших земляків багато непрацездатних стареньких та інвалідів, яким не те що до сільської ради дійти, а навіть з двору вийти важко. Як працюєте з цими людьми?

На обліку у Центрі перебуває 535 таких громадян. За ними закріплено 60 соціальних працівників відділення соціальної допомоги вдома. Вони обслуговують осіб, які потребують допомоги у побуті: приготуванні їжі, придбанні та доставці товарів, у прибиранні приміщення, пранні, дотриманні особистої гігієни тощо. Соціальний робітник щонайменше двічі на тиждень відвідує підопічних у їхніх помешканнях, забезпечуючи ці послуги.

Також робітниками з комплексного обслуговування та ремонту будинків у 2016 році було обслуговано 272 особи, яким надано послуги з косіння трави, обпилювання дерев, заготівлі  та рубання дров. Для забезпечення роботи даних робітників поповнено матеріальну базу територіального центру  у 2016 році 2  мотокосами та   бензопилою. 

Миколо Миколайовичу, цього року багатьох людей похилого віку здивували зміни у діяльності відділення соціально-побутової адаптації, що біля поліклініки. Що його чекає?

У зв’язку з Постановою КМУ та реорганізацією відділень територіального центру замість відділення соціально-побутової адаптації та відділення соціально-медичних послуг з січня 2017 року функціонуватиме відділення денного перебування. Роботу фахівців буде спрямовано на обслуговування громадян, які мають часткове порушення рухової активності, частково не здатні до самообслуговування та потребують соціально-побутової адаптації. Для виконання цих завдань у відділення придбано міні-велотренажер, степпер, шведську стінку, спортивний інвентар  та засоби для культурно-масового дозвілля. У планах – відкриття гуртків гри в шахи та шашки, в’язання, робота за комп’ютером тощо. Це той позитивний досвід, який є в інших територіальних центрах і який бажаємо впровадити у нас.

А як живеться сьогодні підопічним стаціонарного відділення для постійного або тимчасового проживання, що у с. Козаче?

На даний час у відділенні проживає 26 підопічних. Вони забезпечені харчуванням, одягом, спеціальними засобами Оржиця, райрада,комунальна власність,РТЦСО, послугипересування. Цього року на виконання Програми поліпшення умов функціонування РТЦСО на 2016 рік завдяки підтримці сільських і селищних рад у це відділення придбано 30 тумбочок, 2 ліжка, 25 комплектів постільної білизни, 20 ковдр і 10 матраців, 20 халатів, 20 гамаш, 5 байкових сорочок, 21 кофтину та 6 светрів, 27 пар зимових дутиків. У кімнаті відпочинку встановлено новенький телевізор. На кухні – електроплита з духовкою, м’ясорубка і ваги. Для полегшення прання та прасування закуплено пральну машину автомат, праску та прасувальну дошку. За кошти загального фонду ще вдалося придбати 30 приліжкових килимків, 16 стільців, здійснено поточний ремонт санвузла та утеплення кухні. Загалом працюємо над тим, щоб у закладі були комфортні умови і для підопічних, і для працівників.

Тож новий рік Ви зустрічаєте з певними напрацюваннями та планами на майбутнє. Що побажаєте напередодні свят оржичанам?

У своїй повсякденній роботі ми виходимо з того, що жодна людина поважного віку не повинна залишатися поза нашою увагою. Тож найперше, хочу подякувати районній раді, райдержадміністрації, сільським і селищним головам, колегам за розуміння та підтримку. Хай 2017 рік стане роком невичерпної енергії, постійного оптимізму і принесе усім нам віру та надію у день прийдешній. А нашим підопічним зичу міцного здоров’я, благополуччя та родинного тепла.

Дякую за розмову.

Бесіду вела Т. ВЕЛЯДА, "Оржицькі вісті"

 « повернутися до списку новин