Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Оржицька ЦРЛ інформує

Переглядів: 489

Згідно наказу МОЗ України від 20.05.2020 № 1227 "Про затвердження Змін до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)" проводиться обов’язкове лабораторне тестування на COVID 19 з використанням методу полімеразної ланцюгової реакції (далі - ПЛР) та методу імуноферментного аналізу (далі - ІФА).

Категорії осіб,  які підлягають тестуванню:

- Пацієнти з клінічними ознаками коронавірусної хвороби

- Пацієнти з пневмонією

- Особи, що контактували з підтвердженим випадком

- Особи, які потребують планової госпіталізації та/або операції

- Медичні працівники, які безпосередньо надають медичну допомогу хворим або проводять догляд за хворими на COVID-19 в умовах стаціонару Працівники лабораторій, які обробляють зразки з дихальних шляхів отримані від хворих на COVID-19 Працівники патологоанатомічних, судово-медичних бюро, відділень, які приймають участь у розтині тіла, в тому числі взятті зразків секційного матеріалу»

- Працівники Національної поліції, Національної гвардії, Держприкордон   служби.  Інші медичні та фармацевтичні працівники.

Імуноферментний аналіз (ІФА) – діагностичний імунологічний метод, за допомогою якого можна визначити якісний і кількісний склад антигенів і антитіл. В даний час метод ІФА застосовується в різних галузях медицини, однак найбільш часто за допомогою даного методу діагностуються інфекційні захворювання, такі як Коронавірусна хвороба (COVID-19), ВІЛ-інфекція, герпес, гепатит, інфекції, що передаються статевим шляхом та інші. Крім того, за допомогою ІФА визначається алергологічний і гормональний статус пацієнта. При встановленні діагнозу захворювання метод ІФА дає 90% точність. При попаданні в організм людини чужорідного агента (антигену) система імунітету починає виробляти специфічні білки (антитіла), які необхідні для знищення антигенів. Антитіла вибірково зв’язуються з антигенами, утворюючи комплекси антиген-антитіл. В ході імуноферментного аналізу саме даний комплекс і піддається якісному і кількісному аналізу. Приміром, якщо необхідно виявити певний вірус (а точніше його антиген) в крові, в неї додають специфічні до вірусу антитіла. Навпаки, для виявлення антитіл в зразки крові додаються специфічні антигени. 

Підготовка пацієнта до дослідження:

  • важливою умовою для лабораторних досліджень є здача крові натщесерце — 6-12 годинний період голодування  з 7:30 до 10:00 год.  В день дослідження допустимо вживання невеликої кількості води.
  • Взяття венозної крові проводиться після 15 хвилин  відпочинку пацієнта.
  • за 6-12 годин до дослідження слід виключити прийом алкоголю, куріння, прийом їжі, обмежити фізичну активність.
  • виключити прийом ліків, якщо відмінити прийом ліків неможливо, необхідно проінформувати про це лабораторію.
  • дітей до 5 років, перед здачею крові, бажано поїти кип’яченою водою (порціями до 150–200 мл., протягом 30 хвилин).
  • для грудних дітей — перед здачею крові витримати максимально можливу паузу між годуваннями.

 

« повернутися до списку новин